reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ja też się zastanawiam nad kosmetykami dla maluszka. Jestem podobnego zdania co Dominika, im mniej tym lepiej. Tym bardziej, że większość kosmetyków obciąża skórę malucha. Czytałam też, że absolutnie na początku nie powinno się używać żadnych emolientów, bo to dopiero tę skórę rozleniwia. Szkoda, że Avene nie ma serii dla bobasków.

Nie przejmujcie się, ja też płci nie znam. A poznam dopiero w grudniu, chyba że mnie ciekawość zeżre wcześniej i nie wytrzymam i pójdę prywatnie.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Gina wiesz ze to samo pomyslalam ze Avene mogloby wprowadzic serie dla maluchow... ale w razie problemow z suchoscia lub problemami mozna chyba uzywac olejku do kapieli xera calm i kremu?

A co do plci to jak na samym poczatku lekarz mowil ze widzi jajeczka tak na prenatalnym nie powiedzial i w szpitalu tez nie powiedzieli. Polowkowe mam 22.11 ale chyba pojde wczesniej na usg..
 
Kredka - na suchość używałam oleju kokosowego.
Rewelacja moim zdaniem. Nic lepszego nie ma.
Sama też używam jak mam przesuszoną skórę, szczególnie teraz jak się zaczyna okres grzewczy.

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kredka zawsze to jakaś alternatywa już sprawdzona przy poważnych problemach skórnych.

Dominika ja też używam oleju kokosowego. Mojemu synkowi nie służy jeśli chodzi o skórę. Robi się jeszcze bardziej sucha.
Ale za to łyżeczką ze słoika chetnie wyjada. Za to ja smaruję często ciało. Dla mnie on działa natłuszczająco. Nie widzę żeby skóra była bardziej nawilżona. Do nawilżania zdecydowanie Avene. Używam jeszcze najzwyklejszej oliwki Bambino, zawsze na mokro. Poza tym nie będę inwestować w żadne kosmetyki przeciw rozstępom. W poprzedniej ciąży wydałam kupę kasy i różnych różności używałam. I co? Cały brzuch mam poorany i uda. U mnie to genetyczne jak widać. Drugi razy pieniędzy w błoto nie wyrzucę, wolę maluszkowi coś kupić. A po ciąży wybieram się na usunięcie tych cholernych rozstępów (o ile nie zachce mi się wkrótce jeszcze jednego bobaska).

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam w ten deszczowy ranek!
U mnie leje, zimno i ponuro. Chciałam sobie humor poprawić wizyta u fryzjera, ale niestety nie ja jedna mislam taki pomysł i musze poczekać do jutra :dry:
Tak. Jeszcze nie spotkałam się z reakcją alergiczną.
Przy dwójce starszych chyba na samym początku, max 2-3 miesiące u pierwszego, a u drugiego zużyłam 1 opakowanie proszka DzidZiuś takie małe, chyba 2,4 kg.
Z pierwszym miałam mnóstwo próbek najprzeróżniejszych, loveli, DzidZiuś i parę innych, to to zużyłam, od położnej i w szpitalu tych pudeł dawali tony. Była też masa próbek emolientow, kremów dla dzieci, na sutki itd Większość oddałam lub wyrzuciłam. Tylko sudocream zużyłam ;)

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom
Moje dzieciaki z kolei miały niestety uczulenie na nasze proszki i dopiero po roczku udało mi się przejść na pranie nie w bobasowym.
I niektóre kosmetyki nawet w wieku 2 lat wysuszaly im skórę.
Tyle że my z m blondyni i dzieciaki tez blond włosy i jasna karnacja. I mam wrażenie ze przez to sklonniejsza do podraznien.
Trzeba przetestować na własnej skórze, każda inna
 
Mój rzadko potrzebował. Tylko w pierwszych miesiącach jak był malutki, to go trochę smarowałam, teraz już z pół roku na pewno nie miał suchej skóry, więc ciężko mi stwierdzić. Kupiłam 100ml ponad rok temu, to jeszcze mam połowę.

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie dziewczyny w ten ponury, zimny i deszczowy dzień. Leniuchuje dziś pod kocykiem, troszkę ostatnio wzięłam się za porządki ale dziś mnie energia opuściła. Co do kosmetyków dla dzieci to ja od początku przy dziewczynach używałam mydełka bambino do kąpieli, czasem oliwki też bambino, do buźki krem ziaja przed spacerkiem a do pupy w ostateczności sudocremu, w lżejszych przypadkach mąki ziemniaczanej. Nigdy dziewczynki nie miały problemu ze skórą, i do tej pory nie mają. Co do środków do prania to ja do 3 miesiąca używałam proszku Lovela później wszystko prałam w jednym. Co do preparatów na rozstępy też nie używam i nie mam zamiaru, dla. Mnie to wszystko pic na wodę, jak ma coś wyjść to wyjdzie. Ja na szczęście nie mialam tego problemu, brzuch mam gladziutki, jakieś tam tylko niewielkie rozstępy mam na udach, pośladkach i w pachwinach. I myślę że teraz też nic mi się nie pojawi.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Jutro Ci dam przepis na sernik z melaksera z ziemniakiem. Jest od wielu lat w mojej rodzinie i wszystkie ciotki i kuzynki pieka z mamy przepisu
O nigdy nienrobilam z ziemniakami...chetnie wypróbuję [emoji16]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom

@Aguska11 akurat sprawdzonego przepisu na sernik nie mam ale dzis natknelam sie na taki przepis i chce go wyprobowac :D
Link do: ŻYCIE OD KUCHNI: SERNIK Z OWOCAMI I KRUSZONKĄ
Wygląd a cudnie [emoji7]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Też używałam Lovella albo płatków mydlanych. I to długo, do roku napewno, bo mi tak pięknie pachniało to pranie bobasowe. Ach, zapach takiego bobasa to jest cudowny... ja też pod kocem z gorącą czekoladą i termoforem na stopach. Zabieram się za książkę. Dzsiaj strajk, obiadu nie będzie!

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry