reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ja brałam Luteine i od dziś lekarz pozwolił mi odstawić po 7 tygodniach brania.
Ja biore duphaston od 7tyg i jeśli nie będzie plamien to na tydzień przed wizyta (ktora wypada 6.11) mam zmniejszyć dawke duphastonu na 1x1 chyba że coś się zmieni i beda plemienia to nie wykluczone że będzie trzeba dłużej. Czyli minimum 11tyg brania duphka mnie łącznie czeka...

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Paulina_Austria Teodor przepiękne imię!w sumie ja podalsm tylko po jednym imieniu, mam jeszcze parę typów ale niestety niektóre znich już rozdzielone w rodzinie i u znajomych...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Konflikt serologiczny występuje chyba tylko wtedy jak kobieta ma Rh- a ojciec Rh+?

Annawr
Dzięki :)
Tak, Theodor to nasz pierwszy wybór i nie wyobrażam sobie inacze nazwać swojego synka o ile będzie syn :D
Według Dr. Kredki spodziewam się właśnie chłopca a wszystkie kalendarze chińskie mówią dziewczyna :p zobaczymy za ok miesiąc
 
Wam zdradziłam imiona natomiast nikomu nie mówimy. Nikomu.
Kiedyś, jakies 2l temu w luźnej rozmowie powiedziałam teściowej, że jak kiedyś bede w ciazy z synem to chce mu dać na imię Bruno. Trzy miesiące później nowy czlonek rodziny - pies. I jakie ma imię? Bruno :/
Niby juz tak miał jak go wzięli. Hyhy
Teraz jej mąż powiedział, że się dowie przy porodzie a jak będzie fikac to przy chrzcie hahaha

Ale się uśmiałam :)
 
Miałam - a to z tych badań wynika czy jest ten konflikt tak? Kurcze ja w tym względzie zielona[emoji32]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom

Najczęściej konflikt jest związany z czynnikiem Rh.Jeśli masz dodatni to nie będzie konfliktu niezależnie od czynnika jak ma ojciec. Jak masz Rh ujemny to konflikt może być jeśli ojciec ma Rh dodatni i dziecko go po nim odziedziczy. Żeby zaczęły się problemy to jeszcze twój organizm musi się 'zorientowac' ze dziecko ma inny- a to się dzieje kiedy jego krew miesza się z twoja- najczęściej dopiero przy porodzie, chyba ze wcześniej są jakieś krwawienia z łożyska.
Jak oznaczaja grupę krwi to masz z gr główna zawsze oznaczane tez rh- większość populacji ma Rh dodatni

A potem jakoś juz nie pamiętam koniec drugiego czy trzeci trymestr robi się też przeciwciala- a przynajmniej ja tak miałam.
 
Ostatnia edycja:
@Agulula111 zrobilas mi smaka na ta galaretke :p robisz na oko czy z jakiegos przepisu? :)

Pierwszy raz w życiu robiłam hihi:) na szczęście wyszła. Mam teściów sąsiadów i jak się fatalnie czuję to mnie dokarmiaja teraz, więc mogłam przynieść dzisiaj im kolację.
W sumie na niecałe 1,5l rosolu wsypalam opakowanie żelatyny, gdzie na opakowaniu pisało, że powinno wystarczyć na 2,5l. Ale zawsze lepiej więcej niż mniej wsypac. Ledwie sie zastygla to zniknęła:biggrin2: mam jeszcze 4 porcje to mogę oddać z dobrego serca:D
 
Ale mam zgagę.. przez własną głupotę. Naszła mnie ochota na chipsy i zjadłam 2 garście lays fromage, następnie zrobiłam sobie godzinną drzemkę i obudziłam się z koszmarną zgagą. Nie polecam :)
Jeśli chodzi o imię dla naszego malucha to w grę wchodzą: Grzegorz i Paweł z przewagą dla Grzesia :) gdyby była dziewczynka to najprawdopodobniej Małgosia. Ktoś dziś pisał o Maksymilianie i tak mi teraz ten Maksio w głowie siedzi :) moja mama jest na emeryturze i jakiś czas temu zajmowała się takim Maksem zanim poszedł do szkoły i super chłopak więc mam bardzo dobre skojarzenia. Nie lubię jak psom ludzie dają ludzkie imiona. Pamiętam jak moja ciocia urodziła Zuzię, tydzień później jej najbliżsi sąsiedzi kupili dalamtyńczyka i nazwali go Zuzą... także ten ;)
 
Hej kobietki ostatnio pochwaliłam się, że nie mam dokuczliwych objawów... więc od wczoraj tak bola mnie dziąsła że masakra, a przy tym gardło i uszy albo mam takie wrażenie. Chyba zaparze szałwię i trochę poplucze. U mnie 15 tc i wszystko coraz bardziej ukrwione, ale żeby aż tak mnie bolały... cieszę się bardzo z waszych wizyt i pozytywnych wiadomości ja odliczam dni do następnej...
Teraz zadam pytanie z innej beczki czy któraś z was przechodziła konflikt serologiczny? Ja mam rh- a narzeczony ma rh+....lekarz wspominał o szczepionce w 28 tc...co możecie powiedzieć ? Poradzić...
Na dziasla to osobiscie sprawdzilam i polecam octanisept. Popsikac i za chwile lepiej
 
reklama
Hej kobietki ostatnio pochwaliłam się, że nie mam dokuczliwych objawów... więc od wczoraj tak bola mnie dziąsła że masakra, a przy tym gardło i uszy albo mam takie wrażenie. Chyba zaparze szałwię i trochę poplucze. U mnie 15 tc i wszystko coraz bardziej ukrwione, ale żeby aż tak mnie bolały... cieszę się bardzo z waszych wizyt i pozytywnych wiadomości ja odliczam dni do następnej...
Teraz zadam pytanie z innej beczki czy któraś z was przechodziła konflikt serologiczny? Ja mam rh- a narzeczony ma rh+....lekarz wspominał o szczepionce w 28 tc...co możecie powiedzieć ? Poradzić...

Ja chyba mam konflikt z mężem. Wiem jak to głupio brzmi chyba, a więc tak dwa razy miałam oznaczana krew i raz wyszło Rh-, a raz Rh+. Więc niedługo będę robiła po raz trzeci. Ale ja mogę mieć dziwną krew po moim ojcu bo on był jako dawca+, a jako biorca -. O czym mówiłam mojemu lekarzowi i powiedziała żeby się nie martwić.
 
Do góry