reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ja miałam w piątek popołudniu wiec pewnie w poniedziałek przyjdą :)

Koniecznie daj znać jak przyjdzie, na pewno będą dobre wieści!!![emoji8]

W ogóle w końcu powiedzieliśmy rodzicom i teściom. Byli zaskoczeni i bardzo szczęśliwi, w końcu to ich pierwszy wnuk/wnuczka. Trochę oklepany pomysł, ale fajnie było zobaczyć ich miny - dostali pudełka z robionymi ma drutach bucikami i zdjęcie z usg.

Jak wspominałam w sobotę było wesele mojej siostry i generalnie rodzice mieli nic do tego wesela nikomu nie mówić i tak tez było, ale niestety wszyscy się pokapowali, mimo ze ten brzuch wcale nie jest jakiś wielki no i fama się rozeszła. Było mi głupio, bo wiadomo to był dzień mojej siostry i ostatnia rzecz jakiej chciałam to skupiać na sobie jakakolwiek uwagę no ale wyszło jak wyszło. Pamiętacie ten odcinek Przyjaciół jak w dzień zaręczyn Moniki Rachel i Ross się całowali i Monika zrobiła aferę, ze Rachel "stealed her thunder"? Cale szczescie moja siostra nie jest taka i obyło się bez jakichkolwiek pretensji [emoji6]I tak całe szczęście największa uwaga była skupiona na młodych [emoji173][emoji173][emoji173]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczynki podrzuccie jakieś tytuły książek, które polecacie:)
Uwielbiam czytać książki, bo to mnie bardzo odpręża, ale już brakuje mi pomysłów,, a teraz będzie trochę więcej czasu i dodatkowych stresów przed prenatalnymi badaniami.
Czytam wszystko;)
 
Hejka. Byłam u lekarza , pogrzebala po necie po swojej książce i dała aspiryne

Napisane na Redmi 3S w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynki podrzuccie jakieś tytuły książek, które polecacie:)
Uwielbiam czytać książki, bo to mnie bardzo odpręża, ale już brakuje mi pomysłów,, a teraz będzie trochę więcej czasu i dodatkowych stresów przed prenatalnymi badaniami.
Czytam wszystko;)

Ja po latach czytania klasyki wciągnęłam się w kryminały - od Joanny Chmielewskiej (tylko te starsze tytuły np. Boczne drogi, Lesio - zawsze kupa śmiechu), przez Remigiusza Mroza (którego dopiero odkrywam zaczynajac od serii o adwokat Joannie Chylce), Zygmunta Miloszewskiego (naprawdę są świetne), wszystko Charlotte Link i Jo Nesbo. O ile oczywiście lubisz kryminały [emoji859]‍♀️[emoji41][emoji432]
 
Hejka. Byłam u lekarza , pogrzebala po necie po swojej książce i dała aspiryne

Napisane na Redmi 3S w aplikacji Forum BabyBoom

O matko, i trzeba było do lekarza lecieć? Może trzeba było dr kredkę zapytać, pewnie by lepiej doradziła..

Naprawde zaskakuje mnie brak kompetencji niektórych lekarzy, po internecie i poradniku medycznym to sobie same możemy w domu pobuszować... tym bardziej, że nie szłaś do tego lekarza z jakaś rzadka tropikalna choroba tylko z tego co pamietam z migrena?!
 
Dzieńdoberek. Ja polecam kryminały Olgi Rudnickiej, romanse z humorem Magdaleny Witkiewicz oraz całą serię arabskich klimatów Laili Shukri. Szczególnie te ostatnie bardzo mi podpasowały, nawet jeśli to fikcja literacka, choć autorka twierdzi że to fakty. Ja książki połykam dosłownie. Jak zacznę czytać, to zła jestem jak skończyć nie mogę, bo mąż, bo dziecko bo obiad itd...
 
Ja też polecam Magdalenę Witkiewicz ale to lekkie książki na jeden wieczór (jak dla mnie)z kryminałów mogę polecić Katarzyne Puzyńską, Petera Jamesa, Joy Fielding i oczywiście od zawsze uwielbiam Jodi Picoult. Ja też kocham książki ale jakoś teraz nie mogę się za żadna zabrać.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
hej dziewczyny, dzisiaj mam moje pierwsze prenatalne razem z testem PAPP-A. troche się boję bo nie wiem czego mogę się spodziewać...doradźcie co robić..
Nie denerwuj się- to akurat bardzo fajne- na usg zobaczysz maluszka. Wiadomo pobranie krwi nic miłego- ale w ciazy i tak trzeba przywyknac. Powodzenia

Dziewczyny macie tyle różnych objawów w ciazy, zachcianek więc zaczęłam się mocno zastanawiać czy że mną wszystko ok.
Ja od początku ciąży nie wiem co to wymioty, mdłości ( te wszystkie książkowe objawy) ... Jedyny objaw to brak okresu i zmiany w piersiach.
Zachcianki? Hmm. Mam, Ale zawsze Je miałam, więc nie mogę powiedzieć że to objaw ciazy.
Zgaga? Nawet nie wiem co to.
Czy jetem jedyna taka dziwna osoba?
Może gdybym się doszukala czegoś, napewno bym znalazła i przypisała to do ciąży. . Ale to nie to co wy macie.. I powiem wam że chyba bym to wszystko chciała mieć. Bo przez to wariuje czy z dzieckiem jest ok skoro nie daje o sobie znać.

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
Uwierz ze byś nie chciała- ja w pierwszej ciąży miałam nudności i wymiotowałam do 8 miesiąca- dosłownie płakałam w toalecie pytając kiedy to wreszcie się skończy. Teraz jest mi o tyle łatwiej ze wiem ze to u mnie trwa koszmarnie długo i niewiele poradzę a nerwy pogarszają tylko samopoczucie.
Jakieś 90% moich znajomych nie miała żadnych objawów- biegły do pracy, czuły się świetnie, tryskaly energia.
Raczej te które czują się źle piszą posty niż te u których wszystko ok.
Ciesz się swoim szczęściem i nie martw na zapas!

Dziewczyny czy któraś ma już wyniki Pappa? Mi prawdopodobieństwo zespołu Edwardsa i Patau wyszło 1:100000, ale już zespołu Downa 1:1330.. niby niskie ale jednak to nie to samo co 1:100000. Nie kwalifikuje się do żadnych dalszych badań, ale tez trochę mam stres. Dodam ze mam 36 lat wiec podejrzewam, ze to tez wpływa ma wynik. Co myślicie?
Ja mam 35 lat i ryzyko podstawowe na trisomie 21 -248- skorelowane- 4950, trisomie 18- 590 i 11800, a trisomie 13- 1856 i poniżej 20000.
Wiec tez wychodzi tak ze dwie ostatnie dużo niższe niż t 21. Ale wydaje mi się ze najważniejsze że to ryzyko po korelacji jest niższe niż podstawowe.
 
reklama
@endles1 tak jak dziolchy [emoji6] mowia nic sie nie stresuj na usg zobaczysz swojego bejbika i zostanie tylko radosc, a test pappa to nic innego jak tylko pobranie krwi z zyly [emoji4] do tego usg ,na ktorym pokaze Ci doktor malutki mozdzek,serduszko,zoladek itd.,a jak bedziesz miala fuksa to i plec moze znajdzie,ale to zalezy na jakim etapie jest ciaza no I czy malenstwo pozwoli na to [emoji6]
@Brazowooka u mnie tez pogoda do d..y wieje az leb urywa, ale jeszcze nie pada[emoji4]
Nie mam zgagi ,ale dzis jakos mnie zoladek boli [emoji17]
@StKarolina powinnas sie cieszyc z tego,ze nie masz objawow typowo ksiazkowych. W koncu omija Cie to lipne samopoczucie [emoji4]
Moja kuzynka oprocz sennosci i powiekszonych piersi tez nie miala zadnych objawow i ciaza rozwija sie prawidlowo. Zas moja kolezanka z pracy cieszyla sie ,ze nie ma zadnych objawow i ominie ja wszystko, a tu weszla w 13 tydzien i sie zaczelo. Tak ja nudzi,ze mowic nie moze ,no ale podobnie miala w poprzedniej ciazy I trwalo to do 26tygodnia. Wiec kazda ciaza inna i kazdy indywidualnie ja przechodzi i my raczej na to wplywu nie mamy.

Dzis zrobie rosolek @Dagi89 narobilas mi ochote [emoji4] no I pomysl na dzisiejszy obiad-dziekuje [emoji11]
@Blackberry ja tez mam takie sny glupkowate,ze wogole szkoda gadac [emoji6] mowia ,ze to norma w ciazy [emoji4]
Za nim urodzil sie moj pierworodny bardzo marzylam o dziewczynce nawet widzialam jak bedzie wygladala miala miec piekne,dlugie,blond wlosy miala miec mleczna karnacje i zielone oczy. Na imie miala miec Victoria. Jak urodzil sie moj syn powiedzialam,ze nigdy bym Go nie zamienila na zadna dziewczynke,na zadna Victorie. Zakochalam sie w nim bez pamieci [emoji7][emoji173][emoji173][emoji173] [emoji4] na zaboj.
A wracajac do tematu nigdy nie mialam do czynienia z kims, kto powiedzial by mi ,ze sie moze plec jeszcze zmieni ,albo bylby nie zadowolony z plci.
Przeciez bedziesz kochac to dzieciatko tak samo bed wzgledu na plec ,wiec po co sobie przysparzac niepotrzebnych mysli?

@nukame wynik wyszedl Ci bardzo prawidlowy i niczym sie nie stresuj [emoji4]

Dziewczyny z UK wyniki pappa jesli jest niskieryzyko SD przychodza zazwyczaj do tygodnia dwuch,ale jesli jest cos nie tak i wysokie ryzyko wyszlo to oni dzwonia zaraz nawet na drugi dzien od badania. Wiec jesli wyniki nie przyszly jeszcze w ciagu tygodnia to znaczy ,ze wszystko jest ok i nie ma sie co stresowac [emoji4]

Tego posta wyslalam 1.5 godziny temu. Teraz zagladam do tel ,a tu siedzi sobie poscik niewyslany i czeka na klik [emoji38]

"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"
 
Do góry