reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

A_gdyby_tak - na pewno się uspokoi, wszystko będzie dobrze. Tu dużo dziewczyn ma wymioty i pewnie trzeba to przetrwać. Dawaj znac na bieżąco czy już lepiej.

Mnie to chyba najbardziej męczy zgaga, a nigdy czegoś takiego nie miałam. Pomimo mdłości już je wolę od tej zgagi!

Mój termin wg usg 17.04 :) zobaczymy czy się sprawdzi :)

Dobrej nocy wszystkim :) :)
 
reklama
Dzień dobry :-) jestem Patrycja termin mam na 27 marca ale z usg wychodzi mi poczatek kwietnia bo fasolka jest o tydzien mniejsza. Mam juz synka urodzony 2016 tez po terminie 9 dni wiec pewnie bedzie podobnie. Ostatnio niestety ciagle mam krwawienia wczoraj bylo juz trzecie :( w pierwszej ciazy nie krwawilam, ale wierzę ze wszystko skonczy sie dobrze. Mozna dolaczyc do grupy?
 
Hej dziewczyny, czesc Partycja :)
również melduję że po wczorajszej wizycie (weszliśmy o 22 lol) wszystko dobrze, jest piękne maleństwo i bije serduszko. Jesteśmy tacy szczęśliwi :) Dzidzia ma 8,8 ml :D termin mam na rocznicę ślubu ;) ale synka tydzień przenosiłam więc teraz też tak może być..

Jak wróciliśmy i zjadłam kluski z serem <3 które zostały z obiadu to już była północ, a młody ściągnął mnie z łóżka o 6 - padne chyba niedługo...
Kolejną wizytę mam dopiero 7.10 bo lekarz chce żeby był już 12 tydzień skończony, mamy też jechać do jego drugiego gabinetu bo tam na lepszy sprzęt do usg genetycznego.
Dziewczyny jakie bierzecie witaminy? Bo ja biorę femibion natal 1, podobno najlepszy bo na metafolin + folik.
A teraz kazał mi brać femibion, folik mama 1 (bo ma więcej jodu czy coś) + jakieś nowe wapno+ vit D3 wydaje mi się dużo, ale ufam mu..

Kurcze mam takie mdłości od rana i jestem taka głodna jednocześnie ;) wcinam takie wafle duże kwadratowe :)

Miłego dnia i dużo energii mamusie :)
 
Mam słaby apetyt nic mi nie smakuje a mdłości i złe samopoczucie przez cały dzien. Teraz jeszcze przeziębienie
oj biedna. apetyt mysle ze wroci a przeziebienie hmmm ja od paru tygodni sie z zatokami morduje... juz dawno bym abx dostala a teraz nic...Moze sprobuj napar z korzenoa imbiru z cytrynka i miodem no i zawsze paracetamol zostaje....

A ja w szpitalu. Od rana ból żołądka a po południu wymioty po wszystkim, nawet wodzie. Czekam na konsultacje z ginekologiem. Długa noc przede mną :(

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
oj kurcze...ale to sie jakos nazywa....ksiezna Kate to miala...byc moze potrzebujesz kroplowki? powodzenia:)

Uwielbiam wszystkie zupy :) a pomidorowa najbardziej :D [emoji23] mogłabym sama zjeść cały garnek heheh [emoji14]

Co do rodzicow/teściów to moim się w żadną stronę nie wracają, moja mama jest strasznie za moim M a jego rodzice za mną by w ogień wskoczyli (przynajmniej tak mi się wydaje :D [emoji23] [emoji23] )

Dziewczyny mam ból nerki wydaje mi się ze przewialo mnie gdzieś - myślicie że mogę się przytulic do termoforu?
no i to jest uklad idealny :)
ja bym sie przytulala...
a to nie UTI bo wtedy to chyba bez lekarza sie nie obedzie...:(

A_gdyby_tak - na pewno się uspokoi, wszystko będzie dobrze. Tu dużo dziewczyn ma wymioty i pewnie trzeba to przetrwać. Dawaj znac na bieżąco czy już lepiej.

Mnie to chyba najbardziej męczy zgaga, a nigdy czegoś takiego nie miałam. Pomimo mdłości już je wolę od tej zgagi!

Mój termin wg usg 17.04 :) zobaczymy czy się sprawdzi :)

Dobrej nocy wszystkim :) :)
ooooo a moj termin nawet wg usg niejednoznaczny 16-19 kwietnia ;) ale i tak bedzie przynajmnie tydzien wczescniej bo cc ;)

Dzień dobry :-) jestem Patrycja termin mam na 27 marca ale z usg wychodzi mi poczatek kwietnia bo fasolka jest o tydzien mniejsza. Mam juz synka urodzony 2016 tez po terminie 9 dni wiec pewnie bedzie podobnie. Ostatnio niestety ciagle mam krwawienia wczoraj bylo juz trzecie :( w pierwszej ciazy nie krwawilam, ale wierzę ze wszystko skonczy sie dobrze. Mozna dolaczyc do grupy?
Witaj :) pewnie ze bedzie dobrze .
a co lekarz na te krwawienia? bierzesz cos np duphaston?

Hej dziewczyny, czesc Partycja :)
również melduję że po wczorajszej wizycie (weszliśmy o 22 lol) wszystko dobrze, jest piękne maleństwo i bije serduszko. Jesteśmy tacy szczęśliwi :) Dzidzia ma 8,8 ml :D termin mam na rocznicę ślubu ;) ale synka tydzień przenosiłam więc teraz też tak może być..

Jak wróciliśmy i zjadłam kluski z serem <3 które zostały z obiadu to już była północ, a młody ściągnął mnie z łóżka o 6 - padne chyba niedługo...
Kolejną wizytę mam dopiero 7.10 bo lekarz chce żeby był już 12 tydzień skończony, mamy też jechać do jego drugiego gabinetu bo tam na lepszy sprzęt do usg genetycznego.
Dziewczyny jakie bierzecie witaminy? Bo ja biorę femibion natal 1, podobno najlepszy bo na metafolin + folik.
A teraz kazał mi brać femibion, folik mama 1 (bo ma więcej jodu czy coś) + jakieś nowe wapno+ vit D3 wydaje mi się dużo, ale ufam mu..

Kurcze mam takie mdłości od rana i jestem taka głodna jednocześnie ;) wcinam takie wafle duże kwadratowe :)

Miłego dnia i dużo energii mamusie :)
Super :) drugie usg masz 3 dni przede mna -u mnie to juz bedzie wg OM 12t 5d a wg usg 13ty 1d . troche sie wkurzam ze tak pozno bo w 1szej ciazy bylo 11ty 2 dzien a teraz 2 tygodnie extra czekania...

Tak, póki co 2 x 100 luteine ale ten smak (mam podjezykowa) juz mnie odrzuca musze poprosic o jakas inna formę podania Trochę już tu napisalyście. Postaram sie nadrobic ale z moim malym urwisem na wszystko brakuje mi czasu ma 14 miesięcy i jest bardzo wymagający. Zresztą troche sie balam ze dołączę i bede sie zaraz żegnać przez te krwawienia. W poniedzialek mam wizytę. Jeszcze wszystkiego nie ogarnelam ale widzialam ze prowadzicie kalendarium fajny pomysł jezeli pozwolicie dopiszę się wkrótce
Eeee mysl pozytywnie :) z tego co wiem sama nigdy nie mialam ale moja psiapsiola duphaston miala w czopkach dopochwowo...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tak, póki co 2 x 100 luteine ale ten smak (mam podjezykowa) juz mnie odrzuca musze poprosic o jakas inna formę podania Trochę już tu napisalyście. Postaram sie nadrobic ale z moim malym urwisem na wszystko brakuje mi czasu ma 14 miesięcy i jest bardzo wymagający. Zresztą troche sie balam ze dołączę i bede sie zaraz żegnać przez te krwawienia. W poniedzialek mam wizytę. Jeszcze wszystkiego nie ogarnelam ale widzialam ze prowadzicie kalendarium fajny pomysł jezeli pozwolicie dopiszę się wkrótce
 
Eeee mysl pozytywnie :) z tego co wiem sama nigdy nie mialam ale moja psiapsiola duphaston miala w czopkach dopochwowo...
Właśnie znam tę formę bo w pierwszej ciąży przyjmowalam te dopochwowe ale nie wiem czy przy krwawieniach są wskazane. Slyszalam jednak że są takie ktore sie polyka. Są droższe ale chyba by mnie uratowaly. Przy porannych mdlosciach ciężko jeszcze dokładać sobie takich niedobrych gorzkich smaków.
 
Dziewczyny ale macie fajnie ze macie z czego przetwory robic... ja przez kilka lat probowalam robic ogorki ale niestety w Irlandii nie ma ogorkow gruntowych a te co przychodza z polski do polskich sklepow sie nie do konca nadaja... przez kilka lat eytrwale robilam ale wiekszosc szla do kosza
a prbowałaś kiedyś posadzić z nasion? :wink: nie wiem jak ogórki, ale np. pomidory to kilka moich koleżanek sadzi nawet na parapecie lub balkonie.

a czemu jestes na zwolnieniu ?
troche to skomplikowane ale muszę być...

a co ta twoja ciocia I mama chcą od twojego chłopaka, skoro on taki oggarnięty? to mój taki pomocny nie jest :wink: że nie ma wykształcenia? teraz to się nie liczy tylko jak ktoś sobie w zyciu radzi...

Dziewczyny melduje po wizycie wszystko w porzadku
emoji7.png
super, gratulacje :-) :):-) :)

A ja w szpitalu. Od rana ból żołądka a po południu wymioty po wszystkim, nawet wodzie. Czekam na konsultacje z ginekologiem. Długa noc przede mną :(
ojoj, jak się czujesz? jak minęła nocka? co w szpitalu powiedzieli?

Dziewczyny mam ból nerki wydaje mi się ze przewialo mnie gdzieś - myślicie że mogę się przytulic do termoforu?
tak, można

Dzień dobry :-) jestem Patrycja termin mam na 27 marca ale z usg wychodzi mi poczatek kwietnia
witaj!

również melduję że po wczorajszej wizycie (weszliśmy o 22 lol) wszystko dobrze, jest piękne maleństwo i bije serduszko. Jesteśmy tacy szczęśliwi :)
no I extra :-) :):-) :)

Dziewczyny jakie bierzecie witaminy? Bo ja biorę femibion natal 1, podobno najlepszy bo na metafolin + folik.
A teraz kazał mi brać femibion, folik mama 1 (bo ma więcej jodu czy coś) + jakieś nowe wapno+ vit D3 wydaje mi się dużo, ale ufam mu..
ja mam brać jakieś witaminy dla ciężarnych, musze się dziś przejść do apteki

Super :) drugie usg masz 3 dni przede mna -u mnie to juz bedzie wg OM 12t 5d a wg usg 13ty 1d . troche sie wkurzam ze tak pozno bo w 1szej ciazy bylo 11ty 2 dzien a teraz 2 tygodnie extra czekania...
mi też kazał iść 25. 09 to akurat będzie 13t+0d, ale chyba pójdę jeszcze prywatnie tydzień wcześniej.

my dziś chyba z dziećmi wybierzemy się do na fontanny na nowe miasto jeśli nie będzie padać. bo już rok temu się wybieraliśmy I nie dotarliśmy.
dziś jeszcze w planach mam upiec biszkopt, bo jutro robię roczek synkowi najmłodszemu :-) :)
 
Mamusie czy wiecie jak ustawialo się drabinkę pokazująca na forum tydzien ciazy i dzień? W pierwszej ciąży każda mama to miała a teraz wypadlo mi z glowy jak to się nazywało


Edit: juz ogarnelam suwaczki ciazowe :-D
 
Ostatnia edycja:
A ja w szpitalu. Od rana ból żołądka a po południu wymioty po wszystkim, nawet wodzie. Czekam na konsultacje z ginekologiem. Długa noc przede mną :(

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Oj kochana dopiero teraz przeczytalam..
Jak sie czujesz? Co lekarze mowia?
Trzymaj sie[emoji9]

Dziewczyny mam ból nerki wydaje mi się ze przewialo mnie gdzieś - myślicie że mogę się przytulic do termoforu?

Przeszlo Ci? Ja bym termoforu nie brala bo podobno nie mozna przegrzewac

Właśnie znam tę formę bo w pierwszej ciąży przyjmowalam te dopochwowe ale nie wiem czy przy krwawieniach są wskazane. Slyszalam jednak że są takie ktore sie polyka. Są droższe ale chyba by mnie uratowaly. Przy porannych mdlosciach ciężko jeszcze dokładać sobie takich niedobrych gorzkich smaków.

Witaj pati. Jak masz mozliwosc podjechania do czech albo niemiec to polecam utrogestan bo jego albo dopochwowo albo mozesz pic. Luteina i utrogestan maja po 100mg a duphaston bardzo popularny ma 10mg wiec to taka roznica.



oj biedna. apetyt mysle ze wroci a przeziebienie hmmm ja od paru tygodni sie z zatokami morduje... juz dawno bym abx dostala a teraz nic...Moze sprobuj napar z korzenoa imbiru z cytrynka i miodem no i zawsze paracetamol zostaje....
Mnie tez mecza zatoki... jedyne co pomaga to butelka do plukania + sol fizjologiczna



Hej dziewczyny, czesc Partycja :)
również melduję że po wczorajszej wizycie (weszliśmy o 22 lol) wszystko dobrze, jest piękne maleństwo i bije serduszko. Jesteśmy tacy szczęśliwi :) Dzidzia ma 8,8 ml :D termin mam na rocznicę ślubu ;) ale synka tydzień przenosiłam więc teraz też tak może być..

Jak wróciliśmy i zjadłam kluski z serem <3 które zostały z obiadu to już była północ, a młody ściągnął mnie z łóżka o 6 - padne chyba niedługo...
Kolejną wizytę mam dopiero 7.10 bo lekarz chce żeby był już 12 tydzień skończony, mamy też jechać do jego drugiego gabinetu bo tam na lepszy sprzęt do usg genetycznego.
Dziewczyny jakie bierzecie witaminy? Bo ja biorę femibion natal 1, podobno najlepszy bo na metafolin + folik.
A teraz kazał mi brać femibion, folik mama 1 (bo ma więcej jodu czy coś) + jakieś nowe wapno+ vit D3 wydaje mi się dużo, ale ufam mu..

Kurcze mam takie mdłości od rana i jestem taka głodna jednocześnie ;) wcinam takie wafle duże kwadratowe :)

Miłego dnia i dużo energii mamusie :)
Super ze dobre wiesci przynosisz!

Wlasnie co do witamin to tez chcialabym jakies dobre brac tylko nie wiem co. Mam pregnacare te oryginal ale m bedzie za mieziac w pl to by mi przywiozl tylko nie moge zdecydowac ktore? Jakies rady?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Mamusie czy wiecie jak ustawialo się drabinkę pokazująca na forum tydzien ciazy i dzień? W pierwszej ciąży każda mama to miała a teraz wypadlo mi z glowy jak to się nazywało


Edit: juz ogarnelam suwaczki ciazowe :-D
w jaki sposób zamieścić u siebie ten suwaczek ciążowy ? ;)
 
Do góry