reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
Jak wysokie masz cisnienie?
Ja teoretycznie jestem wysokocisnieniowcem. Dostałam leki od rodzinnego ale jak przeczytałam że skutkiem ubocznym są migreny ( a jestem tez migrenowcem) i w ....bylo innych ubocznych . To nawet jednej nie wzięłam. Powiedziałam lekarce że jaki to sens...
A ona że przecież to oczywiste że lekami się objawy likwiduje nie leczy i że każdy lek ma skutki uboczne. Likwiduje się jeden objaw a wywoluje się inna chorobę.[emoji23]
Uwielbiam ja[emoji16]

I w ten oto sposób obniżamy ciśnienie dieta. Jeśli mam za wysokie pije świeże soki np z grejpfruta.

Przed pierwszą ciąża miałam to samo.
A w ciąży ciśnienie spadło samo [emoji3]
Oczywiście kawy nie piłam.

Tylko ja mam graniczne. Czyli 140/90 wzwyż. I to paręnaście lat;)
I męczą mnie migreny z wymiotami. W ciąży też miewalam.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam rozne to cisnienie od zupelnie normalnego tzn 131/81 do 173/111 a wczoraj konkretnie u lekarza to jakos tak 143/101!!!I to 4 razy jej tak podobnie wyszlo...na razie mierze w domeu I jest ok :)
a o soku z grejpfruta na cisnienien nigdy nie slyszalam wiec dzieki za info :)

A teraz w ciazy masz normalne cisnienie?
 
kurcze jesc mi sie dalej nie chce ...teraz przed chwila zjadlam pol kanapeczki :crazy: ale nie z glodu tylko na rozum!
Ryczec mi sie chce i nawet sobie poplakuje...sama nie wiem czy to hormony czy tesknie za synkiem bo on juz 3 tydzien jest u babci w Pl na wakacjach-ale pocieszam sie ze juz w czwartek rano lece do niego:-) :) nie wiem czy sily nie mam czy wena mnie oposcila?! roboty kupa (chcialam troche odgracic mieszkanie znaczy synka ciuchy za male I mundurki szkolne-stare zabawki, papiery &listy, swoje ciuchy I buty przejrzec I wywalic a tymczasem siedze na sofce I nic mi sie nie chce :crazy: !!!
 
Dzień dobry :) w końcu mam internet więc Was nadrobię :) 24 godz bez neta - dramat, to uzależnienie [emoji23]
Odnośnie jedzenia - w pierwszej ciąży na początku byłam w stanie jeść tylko winogrona a i po nich czasem lądowałam w toalecie (schudłam 7kg). A teraz... ciągle bym jadła! Już nie wiem jak z tym walczyć :(
 
Dizewczyny czy ktora z was ma nadcisnienie????

Noz kurka zupelnie z czyms innym (grupa krwi ) poszlam do lekarza wczoraj a ona zmierzyla 4 razy I mowi ze mam nadicisnienie -dlaczego ja nie bylam leczona do tej pory ???
No niby to juz ponad rok temu sie zaczelo ...I jak mierzyli w przychodni to zawsze za wysokie a jak mi dali do domu taki monitor na 24 godziny z ktorym spisz to bylo ok ! terza znow wrocilo jakos kolo Maja-badali badali scany glowy mi robili I w koncu ale bardziej na moja prosbe bo sie zle czulam dostalam tabs na nadcisnienie ale super mala dawke (polowa normy ) tak na probe na pare tygodnii....tabsy skonzcylam wilekiej roznicy nie bylo I mialam wlasnie 18 sierpnia wracac na wizyte ale sie tu wszystko poplatalo tymi 2 kreskami:-) :) !!! I gdyby nie ciaz to ta doktor z miejsca by mi przywalila piguly !!! natomiast ciaza wiec stanelo na tym ze mam tydzien mierzyc w domu rano I wieczorem I ona zadzwoni sprawdzic wyniki .....natomiast ja rzucilam sie czytac co to oznacza ...
Wiec jest to ciaza wysokiego ryzyka I dla mamy I dla dziecka:no::no::no:
Mam nadzieje ze to nadcisnienie sie nie potwierdzi...
Ja mam nadciśnienie. Zdiagnozowane kilka lat temu. Od tego czasu na tabletkach. Jak zdecydowaliśmy się ze chcemy mieć kolejne dziecko, na kontrolnej wizycie u kardiologa zostały zaordynowane tabletki na nadcisnienie ktore mozna bezpiecznie przyjmować w ciąży (na tyle na ile mogą być bezpieczne, trzeba przy nich uważać na wątrobę). 2-3 miesiące takiego leczenia. Organizm się do nich przystosowal i zaczęliśmy starać się o dziecko. Przyjmuję dopegyt w dawkach rano i wieczorem po 1 tabletce. Dawka niewielka bo na dobę można przyjąć nawet 8 szt. Kardiolog mnie pocieszyla ze w ciąży wszystko jest możliwe. Ciśnienie może z czasem wzrosnąć ale są też takie przypadki że ciąża może w zupełności wyeliminować tą przypadłość / chorobę. Oczywiście liczę na to drugie. [emoji4]

Niestety jestem obarczona genetycznie nadciśnieniem, sporo osób w rodzinie je ma. Nie tak wcześnie leczone jak u mnie ale zawsze.

Będę próbowała po ciąży trochę powalczyć o zdrowie. Podobno regularna aktywność fizyczna może skutecznie obniżyć ciśnienie. Praca siedząca i stres, brak ruchu skutecznie odcisnely piętno... ale mam postanowienie śródroczne: zdrowa mama dla zdrowych dzieci :)

Isabella. Tabletki na ciśnienie to nie koniec świata. Za wczasu włączone leczenie nie zaszkodzi. A poza tym stresy na bok i głowa do góry!

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam wszystkie mamusie. Od kilku dni podczytuje forum i postanowilam tez dolaczyc choc jestem jeszcze pelna obaw. Obecnie jestem w 4t6d ciąży Ciąża wczoraj została potwierdzona przez usg na razie jest tylko mały pęcherzyk
 

Załączniki

  • 20170812_144050-1.jpg
    20170812_144050-1.jpg
    658,6 KB · Wyświetleń: 83
Ja mam rozne to cisnienie od zupelnie normalnego tzn 131/81 do 173/111 a wczoraj konkretnie u lekarza to jakos tak 143/101!!!I to 4 razy jej tak podobnie wyszlo...na razie mierze w domeu I jest ok :)
a o soku z grejpfruta na cisnienien nigdy nie slyszalam wiec dzieki za info :)

A teraz w ciazy masz normalne cisnienie?
Te ostatnie dni mam niskie- prawidłowe. Ale to oznacza że się fatalnie czuje.
Organizm przyzwyczajony do czegoś innego[emoji85]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam nadciśnienie. Zdiagnozowane kilka lat temu. Od tego czasu na tabletkach. Jak zdecydowaliśmy się ze chcemy mieć kolejne dziecko, na kontrolnej wizycie u kardiologa zostały zaordynowane tabletki na nadcisnienie ktore mozna bezpiecznie przyjmować w ciąży (na tyle na ile mogą być bezpieczne, trzeba przy nich uważać na wątrobę). 2-3 miesiące takiego leczenia. Organizm się do nich przystosowal i zaczęliśmy starać się o dziecko. Przyjmuję dopegyt w dawkach rano i wieczorem po 1 tabletce. Dawka niewielka bo na dobę można przyjąć nawet 8 szt. Kardiolog mnie pocieszyla ze w ciąży wszystko jest możliwe. Ciśnienie może z czasem wzrosnąć ale są też takie przypadki że ciąża może w zupełności wyeliminować tą przypadłość / chorobę. Oczywiście liczę na to drugie. [emoji4]

Niestety jestem obarczona genetycznie nadciśnieniem, sporo osób w rodzinie je ma. Nie tak wcześnie leczone jak u mnie ale zawsze.

Będę próbowała po ciąży trochę powalczyć o zdrowie. Podobno regularna aktywność fizyczna może skutecznie obniżyć ciśnienie. Praca siedząca i stres, brak ruchu skutecznie odcisnely piętno... ale mam postanowienie śródroczne: zdrowa mama dla zdrowych dzieci :)

Isabella. Tabletki na ciśnienie to nie koniec świata. Za wczasu włączone leczenie nie zaszkodzi. A poza tym stresy na bok i głowa do góry!
ha ha dzieki ! Stresy to dopiero przede mna...ale to na inny raz opowiem jak juz tam dojde...mnie bardziej niz tabletki przestraszyly te wszsytkei prawdopodobne komplikacje dla mamy I dziecka!!!
Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzień dobry :) w końcu mam internet więc Was nadrobię :) 24 godz bez neta - dramat, to uzależnienie [emoji23]
Odnośnie jedzenia - w pierwszej ciąży na początku byłam w stanie jeść tylko winogrona a i po nich czasem lądowałam w toalecie (schudłam 7kg). A teraz... ciągle bym jadła! Już nie wiem jak z tym walczyć :(
Dzień dobry[emoji5] ja na działce i po tej wczorajszej nawalnicy też ciężko z netem[emoji53] mam niestety to samo - caly czas jem to mi pomaga bo jak nie jem to mnie mdli i mam ucZucie takiego ssania w żołądku[emoji53] boję się że tak przytyje że po ciąży nie będę w stanie tego zrzucić[emoji51]

Witam nowe mamusie[emoji5]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry