reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

To w dużej mierze zależy od tego jak aktywny tryb życia prowadzisz przed ciążą. Taka Lewandowska ciągle ćwiczy więc dla niej to norma :) Ja do bardzo aktywnych nie należę więc w pierwszym trymestrze sobie odpuściłam a później chodziłam na basen i aqua aerobik. Mi pomagało.
 
reklama
Raz w tygodniu na zajęcia na kręgosłup - dużo pracy przy komputerze bez nich (tych ćwiczeń ) nie dałabym rady. Plus popołudniowe godzinne spacery ale nie codziennie. Może faktycznie sobie na początku odpuszczę. Lewandowską nie jestem. Spacerki powinny wystarczyć, tylko niech się upały skończą. A potem się zobaczy :)

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Część dziewczyny:) ja też tak się zastanawiałam nad jakaś aktywnością w ciąży ale trochę się boję w pierwszym trymestrzeo_O jutro albo po jutrze mamy zamiar wybrać się z siostra i naszymi dzieciakami na basen - zobaczę jak się będę czuła i jak będzie ok to chciałabym na basen chodzić regularnie:yes: Dziewczyny zastanawiałyście się już jak długo chcecie pracowa w ciąży? Ja w pierwszej pod koniec piątego miesiąca poszłam na l4 - teraz też myślę że by mi tak pasowało już w grudniu odpoczywać:D
 
Jeśli gin mi nie zabroni to rusze się w 2 trymestrze. Zwłaszcza że w moim klubie fitness są zajęcia dla przyszłych mam :) L4, o ile nie będzie to konieczne wcześniej, na początku 8 mca. Tak miałam przy pierwszej ciąży. Mam projekty które wolałabym dociągnąć do końca sama. Ale wiadomo jak mus to mus. Zobaczymy.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A właśnie - jakie duże macie już dzieciaczki? Z tego co zauważyłam większość z nas czeka na drugiego bobaska:-) :) zastanawia mnie też kiedy powiedzieć córci że będzie mieć brata lub siostre:rofl: mała już jakiś czas nas zamecza że chce dzidziusia i niby mąż jej powiedział że mamusia ma w brzuszku dzidziusia i jak sobie przypomni to przyjdzie i pocałuje brzuszek:tak:ale ona jeszcze nie rozumie że to dużo czasu i bardziej to traktuje jako zabawę. Zastanawia mnie kiedy już tak na serio zacząć ja przygotowywać bo dla niej to będzie przecież duże przeżycie i duża zmiana:confused:
 
Ja będę pracowała tak długo jak będę w stanie :) W pierwszej ciąży byłam w szpitalu w 5 miesiącu i pozniej dostałam już l4 i miałam mega wyrzuty sumienia, że ktoś oprócz swoich obowiązków wykonuje moje. Teraz co prawda prowadzę własną działalność więc tym bardziej chce pracować jak najdłużej.
Moja córka ma 16 miesięcy ale zupełnie nie rozumie o co chodzi z tym dzidziusiem :)
 
Moja córa ma już 5.5 roku. Uwielbia maluchy ale chyba tylko te obce. Ma mega duże pokłady empatii ale obawiam się ze jak przyjdzie co do czego to może być niezadowolona że jej ktoś nad uchem w nocy płacze. Póki co sonduję jakie imiona jej się podobają. Z info i uswiadamianiem jeszcze poczekam bo straszna z niej papla. A póki co nie chcę żeby wiedzieli wszyscy.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z pewnością będę chciała ja zaangażować w pomoc a jednocześnie poświęcić jej jak najwięcej czasu żeby nie czuła się odtrącona. Duże zmiany będą czekały ja w przyszłym roku. Na wiosnę rodzeństwo a jesienią pierwsza klasa podstawówki :)

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja w lipcu skończyła 3l i od września idzie do przedszkola więc też czekają nas zmiany:rolleyes: właśnie boję się że teraz jest rozpoeszzana bo jedyna wnuczka (teściów ) a później poczuje się odtracona:frown: będę robić wszystko aby tak się nie czuła jednak taki maluch też potrzebuje dużo troski i uwagi - mam nadZieję że sobie jakoś z tym poradzę:sorry2:
 
reklama
Moja w lipcu skończyła 3l i od września idzie do przedszkola więc też czekają nas zmiany:rolleyes: właśnie boję się że teraz jest rozpoeszzana bo jedyna wnuczka (teściów ) a później poczuje się odtracona:frown: będę robić wszystko aby tak się nie czuła jednak taki maluch też potrzebuje dużo troski i uwagi - mam nadZieję że sobie jakoś z tym poradzę:sorry2:
Najważniejsze żeby nie faworyzować i poświęcać jak najwięcej uwagi i na pewno będzie dobrze. U nas będzie to trzeci wnuk/wnuczka w rodzinie. W zeszłym roku pojawiła się córka mojej siostry. Była zazdrość a jakże. Nawet chwilowa niechęć. Ale wszystko juz za nami i nie liczę na powtórkę z rozrywki...

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry