reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
Moja beta w 26dc była na poziomie 114. Wahalam się czy nie wykonać kolejnej po 72h ale stwierdziłam ze co ma być to będzie. Zgodnie z zaleceniem mojej pani gin, która super przeprowadziła mnie przez pierwszą ciążę, za 10 dni idę na usg. Licze

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie szłam tez na powtórkę bety, bo wolę żyć w świadomości do 10 ze jest wszystko super.Dla mnie powtórka to duży stres.Zreszta dziś się zaczęły mdłości pierwsze[emoji32][emoji54].

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Może to głupio zabrzmi ale nie martwię się tym czy ciąża będzie czy nie. Mimo że nie jest ona przypadkowa. Decyzję o drugim dziecku podjęliśmy 6 mcy temu. Po 2 mcach starań udało się. Wcześniej byly wszystkie badania, kwas foliowy, ustawienie bezpiecznych leków na ciśnienie (mam lekkie nadciśnienie). Moja obawa jest tylko taka żeby dziecko było zdrowe. Z tego co widze będę chyba najstarszą mamuśką w naszym gronie. Jak się wszystko powiedzie to urodzę w 36 wiośnie życia :)

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Może to głupio zabrzmi ale nie martwię się tym czy ciąża będzie czy nie. Mimo że nie jest ona przypadkowa. Decyzję o drugim dziecku podjęliśmy 6 mcy temu. Po 2 mcach starań udało się. Wcześniej byly wszystkie badania, kwas foliowy, ustawienie bezpiecznych leków na ciśnienie (mam lekkie nadciśnienie). Moja obawa jest tylko taka żeby dziecko było zdrowe. Z tego co widze będę chyba najstarszą mamuśką w naszym gronie. Jak się wszystko powiedzie to urodzę w 36 wiośnie życia :)

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Ale to twoje drugie dzidziu[emoji3].Ja czekam na pierworodnego.Moje to jest wystarane i wyczekane ,bo po 18 cyklach.Według mnie 36 lat na drugie to spoko wiek.Jaką będzie różnica wiekowa między dziećmi.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry dziewczyny :) A powiedzcie mi czy chodzicie prywatnie do ginekologa? W pierwszej ciąży byłam na dwóch wizytach na NFZ i powiedziałam że nigdy więcej. Potem już prywatnie ale wszyscy się dziwili ( wizyty, usg i badania to spory koszt) jednak czułam, że chociaż jestem pod dobrą opieką. Teraz mąż mnie namawia żebym zrezygnowała z prywatnych wizyt ale kurcze mam obawy. Jakie macie doświadczenie?
 
Ale to twoje drugie dzidziu[emoji3].Ja czekam na pierworodnego.Moje to jest wystarane i wyczekane ,bo po 18 cyklach.Według mnie 36 lat na drugie to spoko wiek.Jaką będzie różnica wiekowa między dziećmi.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
My chyba jesteśmy mega płodni. Przy pierwszej córce zaskoczylismy w 3 cyklu. Ale to było na oko :) bez kalendarzyka, bez wyliczeń. Teraz wystarczyły 2 cykle ale tu pomógł kalendarz do kontroli @, który dodatkowo podawał kiedy są dni płodne i owulacja. Taka 2 letnia obserwacja i voila :) Różnica bedzie 6 lat i 3mce z małym hakiem.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry dziewczyny :) A powiedzcie mi czy chodzicie prywatnie do ginekologa? W pierwszej ciąży byłam na dwóch wizytach na NFZ i powiedziałam że nigdy więcej. Potem już prywatnie ale wszyscy się dziwili ( wizyty, usg i badania to spory koszt) jednak czułam, że chociaż jestem pod dobrą opieką. Teraz mąż mnie namawia żebym zrezygnowała z prywatnych wizyt ale kurcze mam obawy. Jakie macie doświadczenie?
Mam ten fart ze w robocie mam pakiet medyczny opłacony. Wiec wszystkie wizyty i badania mam uwzględnione. Nie mowiac już o innych specjalizacjach (ze wzgledu na nadciśnienie jestem pod stałą opieką kardiologa) Co więcej moja gin się nie cyka i zlecała mi przy pierwszej ciąży mnóstwo badań. Usg kilka razy więcej niż standardowo na nfz. Pomysl czy nie warto wykupić sobie taki pakiet na czas ciąży. Może wyjdzie taniej tylko wizyty u prywatnego gin. Skąd jesteś? Może mogłabym coś polecić?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry dziewczyny :) A powiedzcie mi czy chodzicie prywatnie do ginekologa? W pierwszej ciąży byłam na dwóch wizytach na NFZ i powiedziałam że nigdy więcej. Potem już prywatnie ale wszyscy się dziwili ( wizyty, usg i badania to spory koszt) jednak czułam, że chociaż jestem pod dobrą opieką. Teraz mąż mnie namawia żebym zrezygnowała z prywatnych wizyt ale kurcze mam obawy. Jakie macie doświadczenie?
Ja chodzę na NFZ do ordynatora ginekologi.Więc myślę ,ze jestem pod dobrą opieką.Jak tylko coś będzie nie tak to dostanę skierowanie do szpitala.
Może to nie są takie wizyty jak prywatne, ale bardziej mi chodzi o fachowe podejście niż o mega pozytywne przyjęcie i uśmiech od progu.Zrobieniem usg nie ma problemów ,co wizytę sprawdzi co i jak.Prywatnie też zamierzam się wybrać na dodatkowe usg jak będzie za duża przerwa między wizytami.
Hej [emoji5] to w sumie my też pierwszy cykl i jest [emoji16]

Agnes


Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mam ten fart ze w robocie mam pakiet medyczny opłacony. Wiec wszystkie wizyty i badania mam uwzględnione. Nie mowiac już o innych specjalizacjach (ze wzgledu na nadciśnienie jestem pod stałą opieką kardiologa) Co więcej moja gin się nie cyka i zlecała mi przy pierwszej ciąży mnóstwo badań. Usg kilka razy więcej niż standardowo na nfz. Pomysl czy nie warto wykupić sobie taki pakiet na czas ciąży. Może wyjdzie taniej tylko wizyty u prywatnego gin. Skąd jesteś? Może mogłabym coś polecić?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję bo nawet nie pomyślałam o tych pakietach :) Przejrzałem pakiet jednej oferty bo w sąsiedniej miejscowości lekarze są dostępni w dwóch przychodniach i cena tego pakietu to koszt wizyty u mojego lekarza(bez usg i badań - a tych miałam sporo). A w pakiecie jest masa badań i inni specjaliści :)
 
Do góry