reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Bardzo fajna. A ile masz wzrostu i dokąd mniej więcej Ci sięga??? Mi większość sięgała tak do połowy łydki, mój Paweł śmiał się że wyglądam jak bezdomny [emoji52] wiadomo że ciepło i wygoda na pierwszym miejscu, ale chciałabym też wyglądać jak kobieta [emoji6]

ckaiskjouvvneobc.png
Mam 165 cm wzrostu. Z przodu jakieś 15 cm nad kolanem. A z tyłu trochę dłuższa, bo do zgięcia kolanowego. Nawet nie wygląda na ciążową, bo jeszcze brzuch jej nie wypełnia.

O kawę któraś z Was pytała. Ja czarnej nie tykam od kiedy zaszłam w ciążę. Dopiero niedawno zaczęłam pić rozpuszczalną, ale słabą, połowa to mleko. Dużo piję ziół rozmaitch, kilka filiżanek dziennie no i wodę z cytryną i plastrami ogórka, albo z miodem.

Ten wózek Roan całkiem niezły. Ale dla mnie ciut za ciężki. Na 2 piętro słabo widzę wnoszenie.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mam 165 cm wzrostu. Z przodu jakieś 15 cm nad kolanem. A z tyłu trochę dłuższa, bo do zgięcia kolanowego. Nawet nie wygląda na ciążową, bo jeszcze brzuch jej nie wypełnia.

O kawę któraś z Was pytała. Ja czarnej nie tykam od kiedy zaszłam w ciążę. Dopiero niedawno zaczęłam pić rozpuszczalną, ale słabą, połowa to mleko. Dużo piję ziół rozmaitch, kilka filiżanek dziennie no i wodę z cytryną i plastrami ogórka, albo z miodem.

Ten wózek Roan całkiem niezły. Ale dla mnie ciut za ciężki. Na 2 piętro słabo widzę wnoszenie.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
W ciąży nie wolno wszystkich ziolek i herbatek, a na pewno nie w dużych ilościach

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Spokojnie. Coli też nie można, a ciężarne piją. A ja piję to, co dozwolone: mięta, rumianek, melisa, koper włoski i pokrzywa. Czasami coś innego jak mam ochotę. 2-3 filiżanki chyba lepsze niż dzbanek czarnej herbaty z 1/2 kg cukru:)


Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Spokojnie. Coli też nie można, a ciężarne piją. A ja piję to, co dozwolone: mięta, rumianek, melisa, koper włoski i pokrzywa. Czasami coś innego jak mam ochotę. 2-3 filiżanki chyba lepsze niż dzbanek czarnej herbaty z 1/2 kg cukru:)


Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Grunt to wydaje mi się nie zwariować- wiadomo ze trzeba jeść jak najzdrowiej i różnorodne- ale przecież to nie dotyczy tylko okresu ciąży. A tak jak piszesz- ja np cole piłam jak miałam intensywne nudności bo tylko to dawało na moment ulgę i pozwalało przełknąć jedzenie. Pewnie ze popijałam mikrolyczkami, ale piłam.

A na ostatniej wizycie u ginki usłyszałam ze mam nie jeść cytrusow bo powodują alergie u dzieci...myślałam że z krzesła spadnie. Juz nie śmiałam pytać czy uważa że przy kp matka powinna najlepiej jeść tylko ryż i popijać wodę :-) :)
 
Ostatnia edycja:
Grunt to wydaje mi się nie zwariować- wiadomo ze trzeba jeść jak najzdrowiej i różnorodne- ale przecież to nie dotyczy tylko okresu ciąży. A tak jak piszesz- ja np cole piłam jak miałam intensywne nudności bo tylko to dawało na moment ulgę i pozwalało przełknąć jedzenie. Pewnie ze popijałam mikrolyczkami, ale piłam.

A na ostatniej wizycie u ginki usłyszałam ze mam nie jeść cytrusow bo powodują alergie u dzieci...myślałam że z krzesła spadnie. Juz nie śmiałam pytać czy uważa że przy kp matka powinna najlepiej jeść tylko ryż i popijać wodę :-) :)
A ja jak byłam na prywatnej wizycie, to lekarz mówił, że orzeszków ziemnych nie można. Z tego samego powodu co cytrusów. Matko i córko!!!! Sery pleśniowe też jem, te z mleka pasteryzowanego. Jeszcze nie spotkałam takiego, który byłby z mleka niepasteryzowanego wyprodukowany. Jedyne, czego nie tykam to surowizny, jajek i mięsa. Dużo warzyw i owoców. A jak mam chęć to i czipsy zjem albo coś z Maca raz na jakis czas.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@kwiatuszeq20
Ja mam miałam britaxa agile- był wtedy najlżejszy z tych wszystkich co widziałam, składa się w pół jedna ręką i ma gondola składana na płasko. Teraz kupuje model wyżej i nawet nie będę innego szukać.
Nie miałabym siły przegrzebywac się przez te tony informacji o wózkach po raz drugi :-D
 
Spokojnie. Coli też nie można, a ciężarne piją. A ja piję to, co dozwolone: mięta, rumianek, melisa, koper włoski i pokrzywa. Czasami coś innego jak mam ochotę. 2-3 filiżanki chyba lepsze niż dzbanek czarnej herbaty z 1/2 kg cukru:)


Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Pokrzywa nie jest polecana w ciazy ze względów moczopednych

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
A ja jak byłam na prywatnej wizycie, to lekarz mówił, że orzeszków ziemnych nie można. Z tego samego powodu co cytrusów. Matko i córko!!!! Sery pleśniowe też jem, te z mleka pasteryzowanego. Jeszcze nie spotkałam takiego, który byłby z mleka niepasteryzowanego wyprodukowany. Jedyne, czego nie tykam to surowizny, jajek i mięsa. Dużo warzyw i owoców. A jak mam chęć to i czipsy zjem albo coś z Maca raz na jakis czas.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Orginalne sery francuskie sa niepasteryzowane i sa dostepne w pl

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Orginalne sery francuskie sa niepasteryzowane i sa dostepne w pl

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
W takim razie zjadam te nieoryginalne:) ale mi smakują. Mówisz, że pokrzywa moczopędna. Pewnie że tak. Ale mój organizm od zawsze był i jest "upośledzony" pod względem moczopędności. Miałam robionych wiele badań i nic. Wszystko w normie. Mój problem polega na tym, że zawsze dużo sikam hehe. Czy piję wodę, herbatę czy nawet 1 drinka lub kilka łyków piwa to jest u mnie masakra. Chodzę do toalety co 5 min. Jeszcze kilka lat temu potrafiłam wstać w nocy 20 razy. Od kiedy wzięłam się za sport jest trochę lepiej. A jak zmarzną stopy to już porażka. Po porannym wypiciu szklanki wody z cytryną w ciągu 2 h jestem przważnie 5-7 razy w toalecie. I nie ma zasady czy to ciąża czy nie. Taki mój urok niestety... nie znam nikogo innego z takim problemem.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry