reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
Ja tez będę miała na początku kołyskę, w dzień będe na pewno korzystała do odkładania albo do spania, ale moje dzieci w dzień zazwyczaj śpią w wózku na balkonie (dopóki sa w gondoli). a potem w spacerówce na ogródku pod oknem.
 
Warto inwestowac w nianie z monitorem oddechu? Zastanawiam sie nad taka :)
Ja przy poprzednich nie miałam,ale teraz przy trzecim pozyczam od koleżanki, bo jednak przy.trojce dzieci nie jestem w stanie pilnować maluszka i z monitorem bede czula sie pewniej

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
aha, to rzeczywiście coś innego :wink::-) :)
to może nie powinno być tak źle. spróbuj powoli rezygnować z tego dziennego cycolenia, własnie jak się domaga, to odwracać uwagę, zabawić czymś, zaproponować coś innego.
w rodzinie miałam jedną taka sytuację, ze dziecko dostawało do 4 roku zycia piers jak się tylko przewróciło, więc jestem troche wyczulona, to dla mnie wogóle nie do pomyślenia....

I swojego przyzwyczajałam do picia ze szklanki najpierw I szklankę najszybciej załapał.
próbowałam słomki, ale nie chciał, kubków niekapków też nie chciał.
teraz najczęściej pije wodę z takich butelek z biedronki 330ml, z korkiem niekapkiem. codziennie jedną taka butelkę wypija.
to przezwyczajanie do picia zajęło nam chyba najdłużej bo ze 2-3 miesiące.

Gina- u mnie też do roku razem. najstarszy spał najdłużej w naszym pokoju - prawe 2,5 roku. ale oczywiście na swoim łóżku, jak miał 1,5 roku dostał drewniane z barierką 90x200. śpi w nim zresztą do tej pory, tylko materac był wymieniany

a też mi różnie przesypiali noce. najstarszy chyba najszybciej, bo miał ok 7 miesięcy, kolejny jak miał niecąły rok - 10-11 miesięcy, a ten teraz od niedawna, czyli ok. rok I miesiąc
Moja pije z bidonu ze słomka i zwykłego kubka otwartego także z tym nie ma problemu. O ile w dzień da radę ją zagadać to w nocy proponowałam wodę, ale od razu dostaje histerii: płacze się, rzuca, bije rękami. No ale będziemy próbować dalej [emoji4][emoji4][emoji4]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam taki ambitny plan żeby od urodzenia dziecko spało w swoim pokoju...oczywiście sobie kupiłam fotel rozkładany do "ktosiowego" pokoju[emoji6]
 
Dobry wieczór!
Ù3+Natalka skończyła w tym miesiącu roczek - także jest jeszcze malutka. Właśnie ze względu na to ciężko mi jej tak po prostu zabrać pierś. Dla takiego dzieciaczka to już nie tylko jedzenie, ale bardziej poczucie bezpieczeństwa i bliskości.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
A czy to jest tak ze chcesz odstawić czy po prostu czujesz presję otoczenia? Bo wiesz- Twoja Natalka jeszcze jest malutka. Powiem Ci ze znajoma miała taką sytuację ze jedna mała jeszcze na cycu a druga w brzuchu. I po prostu starsza sama przestała pić z cyca jak mleko przed porodem zmieniło smak.

Czy ktoras z Was probowala nie uczyc dziecka zasypiania przy cycku/nie pozwalac mu zasnac/wybudzac?
Wiadomo, dopiero jestem w ciazy, nie mam jeszcze dzieci, wiec nie potrafie tego zweryfikowac, ale tak chce wlasnie postepowac ze swoim maluchem a przynajmniej sprobowac.
Mam pare regul do, ktorych chcialabym sie stosowac i byc konsekwentna (takie samo zdanie ma moj maz). Jedna z nich dotyczy wlasnie karmienia piersia - nie chcialabym uczyc dziecka, ze piers to zabawka czy jakiegos rodzaju uspokajacz a miejsce przy, ktorym zaspokaja po prostu potrzebe zjedzenia. Nie zaszkodzi sprobowac.
Ja jestem zdania że cyc to nie tylko jedzenie, dziecko ma po prostu potrzebę bliskości i ssania i wycisza sie ssac. I sorki, ale nie dlatego są smoczki uspokajacze ze przez ssanie dziecko realizuje tylko potrzebę jedzenia.
U mnie wyglądało to tak ze pierwsze miesiące dzieciaki praktycznie wisiały na cycu. Po 2-3 miesiącu było już znacznie lepiej.

Ze spaniem razem/oddzielnie to pierwsza do 1.5 roku spala sama. Okupilismy to nieprzespanymi nocami kiedy był ciągle wstawanie, uspokajanie, odkladanie, albo moje zasypianie z nią na rękach na fotelu do karmienia -mało bezpieczne...
A potem byłam już w zaawansowanej ciąży i mała tak bardzo potrzebowała bliskości ze juz się nie dało i wylądowała z nami w łóżku.
Syn od razu spał z nami bo uznałam ze po prostu nie dam rady. I nie było już nieprzespanych nocy. Żeby było jeszcze śmieszniej to jak miał 1.5 roku poszedł do swojego łóżka i nie potrzebował rodziców.
A córcia nadal wolala nas w nocy.
 
Dobry wieczór!

A czy to jest tak ze chcesz odstawić czy po prostu czujesz presję otoczenia? Bo wiesz- Twoja Natalka jeszcze jest malutka. Powiem Ci ze znajoma miała taką sytuację ze jedna mała jeszcze na cycu a druga w brzuchu. I po prostu starsza sama przestała pić z cyca jak mleko przed porodem zmieniło smak.


Ja jestem zdania że cyc to nie tylko jedzenie, dziecko ma po prostu potrzebę bliskości i ssania i wycisza sie ssac. I sorki, ale nie dlatego są smoczki uspokajacze ze przez ssanie dziecko realizuje tylko potrzebę jedzenia.
U mnie wyglądało to tak ze pierwsze miesiące dzieciaki praktycznie wisiały na cycu. Po 2-3 miesiącu było już znacznie lepiej.

Ze spaniem razem/oddzielnie to pierwsza do 1.5 roku spala sama. Okupilismy to nieprzespanymi nocami kiedy był ciągle wstawanie, uspokajanie, odkladanie, albo moje zasypianie z nią na rękach na fotelu do karmienia -mało bezpieczne...
A potem byłam już w zaawansowanej ciąży i mała tak bardzo potrzebowała bliskości ze juz się nie dało i wylądowała z nami w łóżku.
Syn od razu spał z nami bo uznałam ze po prostu nie dam rady. I nie było już nieprzespanych nocy. Żeby było jeszcze śmieszniej to jak miał 1.5 roku poszedł do swojego łóżka i nie potrzebował rodziców.
A córcia nadal wolala nas w nocy.
Sama chcę odstawić. Piersi strasznie mnie bolą przy karmieniu, a Natalka potrafi w nocy budzić się 5-7 razy i płakać o cyca. Karmienie jest teraz dla mnie czymś okropnym, budzi we mnie straszną frustracje, a nie chce złościć się na dziecko, któro nie jest winne takiemu stanowi.
Z somodstawieniem bywa różnie - jedno dziecko zrezygnuje z piersi, a inne niekoniecznie, dlatego myślę że nie ma na co czekać, bo im dłużej będę to odkładać tym gorzej. A karmienia tandemu sobie nie wyobrażam.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sama chcę odstawić. Piersi strasznie mnie bolą przy karmieniu, a Natalka potrafi w nocy budzić się 5-7 razy i płakać o cyca. Karmienie jest teraz dla mnie czymś okropnym, budzi we mnie straszną frustracje, a nie chce złościć się na dziecko, któro nie jest winne takiemu stanowi.
Z somodstawieniem bywa różnie - jedno dziecko zrezygnuje z piersi, a inne niekoniecznie, dlatego myślę że nie ma na co czekać, bo im dłużej będę to odkładać tym gorzej. A karmienia tandemu sobie nie wyobrażam.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Moje małe dziecie same się odstawilo od mleka z cyca jak zaszlam z druga ciążę... pewnie smak mu nie pasował . Poza tym zanim to zrobił to gin mi mówił że lepiej by było mniej karmić bo wiąże się to ze skurczami macicy.

Sent from my SM-A510F using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Sama chcę odstawić. Piersi strasznie mnie bolą przy karmieniu, a Natalka potrafi w nocy budzić się 5-7 razy i płakać o cyca. Karmienie jest teraz dla mnie czymś okropnym, budzi we mnie straszną frustracje, a nie chce złościć się na dziecko, któro nie jest winne takiemu stanowi.
Z somodstawieniem bywa różnie - jedno dziecko zrezygnuje z piersi, a inne niekoniecznie, dlatego myślę że nie ma na co czekać, bo im dłużej będę to odkładać tym gorzej. A karmienia tandemu sobie nie wyobrażam.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Spróbuj namówić swojego m żeby przejął choć część obowiązków w okolicy karmienia- np. jeśli cycuś był na spanie to niech on idzie z butla i usypia. Tu w tym czasie najlepiej znikaj, nawet idź na spacer, co najmniej nie wchodź do pokoju w którym oni są.
W innych sytuacjach w ciągu dnia kiedy się nią opiekujesz i nie masz wyjścia staraj się jakoś prosto powiedzieć ze cycy mamę boli i namawia na kubek/butle. Może zabierz ja na wspólne zakupy i kupcie jakiś fajny kubeczek do mleczka. Jest jeszcze malutka ale powolutku można jej próbować coś wytlaczyc w prosty sposób.
 
Do góry