reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Witajcie dziewczyny ☺.
Widzę, że dr Kredka od rana w pracy.
Lecę szykować śniadanko mam ochotę na surowke z rzodkiewki (mam nadzieję, ze mnie nie zemdli).
Przyjemnego dnia Wam życzę.
Brazowooka baw się dobrze na weselu ☺.
 
reklama
Uwielbiam dyniowa,kolejny raz w tym tygodniu zrobie :) czy Was też boli czasem brzuch jak na okres? Trochę mnie to martwi bo dziś tak boli a od dawna nie bolał.tło na początku ciąży...
Co ciekawego zauważyłam,w ciąży zniknęła moja nietolerancja laktozy więc jem wszystko co z mlekiem jak oszalał!!tyle lat nie mogłam kakao,serników,leniwych... Cudowne!!!:) w poniedziałek prenatalne.. Liczę że będzie dobrze..wystraszył mnie wpis kilka dni temu w majowych mamach o tym jak dziewczyna bez żadnych objawów poroniła..po prostu na wizycie u gina dowiedziała się ze serce przestało bić :((( nic nie bolało,krwawienia też żadnego :(( smutne to bardzo.. Ech..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Współczuję bólu, mnie póki co od początku brzuch ani razu nie bolał. Trochę jajniki, ale nie jakoś mocno. Za to piersi cały czas dają o sobie znać.
 
Zawsze zastanawialam sie jak sie robi pulpety. Fakt ,jadlam takie ze sloiczka gotowce, ale nigdy nie robilam. Masz jakis godny polecenia przepis? A ogorkowa robisz na wolowce z jajkiem, czy masz jakis inny sposob?

"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"
Pulpety robię tak:
Mięso mielone jakiekolwiek (0,5 kg), do tego jajko i pół bułki namoczonej w rosołku z kostki do tego dodaję bardzo dużo ziół (oregano, prowansalskie, paprykę słodką, czosnek co tylko jest ) i podsmażoną małą cebulkę. Wyrabiam rękami i potem formuję kulki które turlam w mące i znów w ręku kulam żeby się mąką przyczepiła. Potem jak już wszystkie zrobię to na bardzo gorącej patelni je smażę. Obok gotuje się gar z wodą i rosołkiem i przyprawami (tak dużo, że wygląda jak bagno) i wrzucam pulpety jak są usmażone (wszystko się dalej gotuje) i tak aż wszystkie usmażę. Potem ten sos się gotuje tak z 30min (ja zawsze na oko robię to nie wiem teraz). Jeśli sos jest gęsty od tej mąki od pulpetów to zostawiam, a jeśli nie to zabielam wodą z mąką.

Ogórkowa u mnie albo jest na kostce rosołowej albo z sercami drobiowymi. Do tego ziemniaki są gotowane w zupie. Jajka nie daję do ogórkowej tylko do szczawiu :tak:
 
reklama
Do góry