reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Haha haha [emoji38][emoji23][emoji23] sie usmialam . Jakby co to wal po porade do dr kredki [emoji4]
Dziewczyny aniaslu odpisala do mnie i prosi o liste dziewczyn ,ktore beda dodane do forum. Skopiowalam liste z kalendarium. Sprawdzcie prosze czy sa wszystkie [emoji4]
lucky789
SOMEONE
Iwona Waw
alunia87
Arvena31
StKarolina
kredka82
Mama1991@
agniesia569
jaobab
Rogosia_A
igafiga
nukame
alichia
a_gdyby_tak
Annawr
justa13323
Kornelia38
k.d.30
agaryba81
mirkuncza
15.04 - malger, Brazowooka, Paulina_Austria
Lilumi
Bloodykiss
wanda123
wcis
PaniPe
Agulekrutkowska
owca_
Dagi89
Blackberry
Aniezeee
AgataSałata
Filemona
Luna80
mysiaka92

Jesli kogos brakuje to piszcie.
Druga sprawa to aniaslu pytala o 2 moderatorow wiec podalam oczywiscie Dominika81 no bo ona juz jest i powiedzialam, ze druga wybierzemy pozniej. Aniaslu zapytala mnie czy ja bym nie chciala skoro wyszlam z inicjatywa w waszym i swoim imieniu o forum zamkniete. I tu sie juz zwracam do Was moje kochane zadecydujcie Wy czy chcecie mnie jako drugiego moderatora czy raczej chcecie wybrac kogos innego [emoji4]

"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"
Jeszcze ja - Majorka88

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Przepis mam na termomix ale można tez zrobić w garnku.
W garnku mniej więcej tak by to wyglądało:

Zupa krem z kaszy jaglanej I kukurydzy

imbir - ok 5 cienkich plasterków korzenia o średnicy 4cm (ok 10gr), 1 średnia cebula, 2-3 ząbki czosnku - wszystko posiekać, włożyć do garnka
dodać 140gr kaszy jaglanej, dodać 500ml wody, zagotować I gotować 15 min ciągle mieszając
dodać 2 odsączone puszki kukurydzy, 50gr masła, sól, pieprz, kurkumę, słodką paprykę (nie dałam papryki bo mi się skończyła), dolać 500ml wody, gotowac kolejne 10 min, można na koniec dodać śmietany (miałam końcówke 30-stki I wlałam), wszystko zmiksowac blenderem na mus.

tak dokładnie piszę o imbirze, bo można z nim przesadzić I będzie za ostre, świezy korzeń jest bardoz ostry, bo robię z nim też zupę krem z marchewki z imbirem I pomarańcza I zanim się nauczyłam dawkowac świeży imbir to ze 2 zupy wylałam ;) ale od dawna mam już korzń imbiru na stałe w lodówce
 
Moja mama ma migreny a ja niestety po niej
Jeśli chodzi o piersi to zauważyłam ze małe "lepiej się chowają" po ciążach! A z dużymi to później może być problem. Ja mam średnie ale po drugiej ciąży i karmieniu rocznym to oh nie są już takie fajne. A boje się co teraz po trzeciej będzie!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Gina86 zgadzam się. Tez dlatego dużo pije.
U mnie migreny właśnie spowodowane bardzo bardzo niskim ciemnienie. Mam tez do teho kołatania serca i pije właśnie malutka kawę albo czarna herbatę bo dosłownie wstać nie umie i te serce. Tez czasem nie wytrzymuje bo migrenowcem jestem wiec biorę paracetamol. Bo jednak dwójka dzieci w domu trzeba funkcjonować.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja też cierpię na kołatanie serca, ale mam na to zalecone leki od kardiologa ja od kilku lat mam z tym problemy. I pewnie niedługo czekają mnie badania jak sobie serce radzi w ciąży bo to jednak dla niego obciążenie.

Szanowna Pani dr Kredka a co ja będę miała ☺?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tez współczuję migren. Mnie czasami boli głowa, ale jakos przechodzi...

Gina - mnie w 1 trymestrze też odrzuciło od kawy, przerzuciłam się na inkę. Teraz czasem wypiję rozpuszczalną.

Ale zrobiłam dziś pyszną zupę z kaszy jaglanej i kukurydzy :-D
No to dawaj przepis.

Ja wiem, że jestem tu nowa ale coś piszecie o jakimś innym forum. Uciekacie stąd? Co trzeba zrobić żeby się z wami zabrać? Co ja tu będę sama robiła? :(
Na razie nikt nigdzie nie ucieka.
Jest plan na zamkniete forum dla tych co sie udzielaja a nie tylko podczytuja[emoji6]

Dominika mnie to chyba bardziej zaintrygowala ta z marchewki i pomaranczy wiec wstaw tez na ta[emoji6] ogolnie uwielbiam zupy

Szanowna Pani dr Kredka a co ja będę miała [emoji5]?
Cos mi mowi ze dziewczynka[emoji6]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pewnie ten temat już tu był, ale co bierzecie na ból głowy? Strasznie mnie to męczy a nie wiem co nie zaszkodzi dzidzi.
Jesli to pomoże to ja stosuje oklady chlodzace, w UK sie je sprzedaje i sa bezpieczne dla kobiet w ciazy, mi narazie pomagają w kryzysowych sytuacjach wiec moze warto zapytac w aptece :)
A tak przy okazji witaj w naszym gronie:) , ja bardziej jestem "psia mama" :) choć kotki tez ubostwiam :)

Szefową wyszła na chwilę z biura to pisze[emoji5] LMax a próbowałaś suplementowac Żuravit? Może po wyleczeniu zapalenia byłby pomocny przy zapobieganiu nawrotom.

Paulina_Austria kciuki zaciśnięte[emoji106] czekam na wieści [emoji1]

Brazowoka współczuję - leż, odpoczywaj ile się da, dla córci też zdrowia [emoji11]

To ja poproszę Dr.Kredkę o informacje czy u mnie chłopiec czy dziewczynka - jak mi dziś lekarz powie to sprawdzimy trudność[emoji12]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziekuje, za podpowiedz, popytam w polskich sklepach moze będą mieli, dziś z m jedziemy do sklepu od suplemetow to zaopatrzenie sie w żurawinę w pastylkach.. Od wczoraj zaczęłam brac kolejna serie antybiotykow i znów sie martwię o dzidzie nie chce cały czas jej truć:(. Ale juz wczoraj z bólu mnie skrecalo wiec sie poddalam. Pozatym dzwonili mi z przychodni ze mam zaczac brać antybiotyk bo coś w laboratorium im wyrosło:(
Czy moglabys mi napisać, jaki jest sklad tego Zuravit to zobacze moze znajde odpowiednik w UK ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dr Kredka to ja też proszę o podanie płci, niby coś tam wiem ale to takie 50/50. Więc czekam na Twoją ocenę. [emoji4]

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
reklama
Dziekuje, za podpowiedz, popytam w polskich sklepach moze będą mieli, dziś z m jedziemy do sklepu od suplemetow to zaopatrzenie sie w żurawinę w pastylkach.. Od wczoraj zaczęłam brac kolejna serie antybiotykow i znów sie martwię o dzidzie nie chce cały czas jej truć:(. Ale juz wczoraj z bólu mnie skrecalo wiec sie poddalam. Pozatym dzwonili mi z przychodni ze mam zaczac brać antybiotyk bo coś w laboratorium im wyrosło:(
Czy moglabys mi napisać, jaki jest sklad tego Zuravit to zobacze moze znajde odpowiednik w UK ?
Jak tylko przyjadę do domu to Ci napisze - z tego co pamiętam to tylko bardzo duża ilość żurawiny[emoji6] wyszłabym w neta ale już odpisuje spod biurka[emoji12]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry