reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

O jeny dziewczyny ciężko Was nadrobić tyle piszecie [emoji6]
A_gdyby_tak ale drogie te badani w Polsce. Nie rozumie dlaczego az tyle kosztują. Mieszkam w Niemczech i tu za test harmony to 400€ pełen pakiet na wszystkie trisomie i jeszcze jakieś wady chromosomowe. Powiem ja tez się nad tym zastanawiałam bo znajoma po prawidłowych badaniach prenatalnych z papp i tak urodziła córeczkę z zespołem downa. Ja mam 28 lat ale rozmawiam z moja gin i postanowiłam najpierw zrobić badani prenatalne z usg i krwią gdyż podczas usg idzie wiele nieprawidłowości wykryć a badanie NIPT jednak tylko te choroby chromosomowe. A niestety ale tyle chorób jest na które nie ma badan ze trzeba być dobrej myśli.
Mam nadzieje ze Twoje wyniki przyjadą dobre. Nie rozumie jak lekarze mogą zalecać amniopunkcję przed wogole badaniami krwi. Przecież to wiąże się z ryzykiem poronienia. Same prenatalne z papp to 80%!!! A wiaodmo NIPT to już bardzo złożone badanie i nawet producent wypłaca odszkodowanie jak wynik zostanie zafałszowany i sięga to blisko 99%

Edit miało być na poziomie 80%


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny przyszedl mail od lekarza z wynikiem. Wszystko w porzadku! Az sie poplakalam ze szczescia[emoji4]
Prawdopodobienstwo 1 do 50 000
To zajebiscie... Bardzo się cieszę....

To zajebiscie... Bardzo się cieszę....


I dziewczynki u Was też będzie dobrze tylko kwestia dni... :) Ściskam Was mocno.... I trzymam kciuki za Te dziewczyny które muszą leżeć... Jesteście mega silne babki I kiedyś dzieciaki Wam to wynagrodzą...(a ile przy okazji napyskują to Wasze. :))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny przyszedl mail od lekarza z wynikiem. Wszystko w porzadku! Az sie poplakalam ze szczescia
emoji4.png

Prawdopodobienstwo 1 do 50 000

"doktor kredka" :D - Super! :) Tylko sie cieszyc
Moze nick zmienisz :p? haha

Co do naszej forumowej gwiazdy to nie bede jakos specjalnie tego komentowac. Nie chce sie denerwowac. Mam nadzieje, ze w tym tygodniu rozwiazemy sprawe zamknietego forum.

U mnie takie badania kosztuja podobnie jak w Polsce - okolo 600€

Zdecydowalam sie zrobic za to inne badanie dodatkowe (pomiedzy 20 a 24t) tzw Organscreening. Sa 3 poziomy takiego badania nazwane po prostu Organscreening I, II lub III
Jutro bede dzwonic w sprawie terminu.
Jaki jest odpowiednik w Polsce? Czy obowiazuje taka sama nazwa?
 
"doktor kredka" :D - Super! :) Tylko sie cieszyc
Moze nick zmienisz :p? haha

Co do naszej forumowej gwiazdy to nie bede jakos specjalnie tego komentowac. Nie chce sie denerwowac. Mam nadzieje, ze w tym tygodniu rozwiazemy sprawe zamknietego forum.

U mnie takie badania kosztuja podobnie jak w Polsce - okolo 600€

Zdecydowalam sie zrobic za to inne badanie dodatkowe (pomiedzy 20 a 24t) tzw Organscreening. Sa 3 poziomy takiego badania nazwane po prostu Organscreening I, II lub III
Jutro bede dzwonic w sprawie terminu.
Jaki jest odpowiednik w Polsce? Czy obowiazuje taka sama nazwa?

Tez miałam to badanie w poprzedniej ciąży. Jest ono akurat tutaj refundowane. Z synem w Polsce nic takiego lekarz nie polecał i w sumie nie słyszałam o tym. Jeszcze się zastanawiam nad dopplerem. Tyle tych badan tyle pieniędzy ze człowiek mógłby zbankrutować robiąc wszystkie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tez miałam to badanie w poprzedniej ciąży. Jest ono akurat tutaj refundowane. Z synem w Polsce nic takiego lekarz nie polecał i w sumie nie słyszałam o tym. Jeszcze się zastanawiam nad dopplerem. Tyle tych badan tyle pieniędzy ze człowiek mógłby zbankrutować robiąc wszystkie

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

U nas niestety refundowane nie jest, ale znalazlam lekarza certyfikowanego (jest tylko 8 lekarzy na cala Austrie (Stufe III) - <robie wielkie oczy>), ktory zajmuje sie tylko i wylacznie diagnostyka prenatalna i ma swoj gabinet 40km od nas.
Organscreening (inkl. Fotos, CD-Rom, Herzultraschall + Doppler) kosztuje 170€
Pogadam dzisiaj z mezem, ale mysle ze sie zdecyduje. Patrzac na zdjecia, facet ma najwyzszej jakosci sprzet i chyba nie bez przyczyny jest na tej liscie.
Ciekawe czy w ogole dostane termin.
 
@a_gdyby_tak i @Brazoowoka - trzymajcie sie dzielnie!
Znam ten ból bo na swoje wyniki badania czekałam ok. 10 dni i różne myśli po głowie chodzily:nerd:.
Natknęłam sie na jedno brytyjskie forum wtedy i jedna kobieta pisała , ze ma 40 lat to jej pierwsze dziecko i jest pewna ze prawdopodobienstwo tej choroby/ chorób bedzie miała wysokie i bardzo sie stresowala oczekiwaniem na wyniki( czekała ok. 3 tygodnie- Anglicy z niczym sie nie spiesza8-)). Później pisała ze wskaznik wyszedł niski bo 1:50000. Przesledzilam trochę forum do momentu narodzin i pisala ze dziecko 100% zdrowe, choć skończyła juz 41 lat :). Wiem, ze każdy jest inny ale czytając jej historie i oczekujac na mój wynik dodała mi ona otuchy:happy2:.
@Brazowooka -Jesli chodzi o mezow, to ja tez mam wrażenie ze czasem mój mnie nie rozumie, i gdy sie martwie on sie złości bo "po co" skoro nic sie nie dzieje.. Nawet przed samym badaniem próbowałam z nim porozmawiac "a co gdyby??..." To powiedział mi ze mam o tym nie mówić, a bedziemy sie martwic jak bedzie cos nie tak.. I jak płacze to czasem chce by po prostu przytulil a nie " realiami" rzucal.. Wiec świetnie Cie rozumiem:huh:
 
Cześć Dziewczyny! Czytam Was od początku swojej ciąży ale teraz ze skończonym 12 tygodniem odetchnęłam, uwierzyłam że to się może udać i postanowiłam się przywitać :) jutro USG genetyczne i pobranie krwi na test Pappa.
Jako fanka mamyginekolog wierzę we wszystkie te badania, a jako umysł ścisły- w rachunek prawdopodobieństwa. Będę się starała nie panikować i zamiast tego cieszyć że obejrzymy z mężem naszego maluszka. Pozdrowionka i miłego wieczoru.
 
reklama
Hej dziewczyny[emoji4]
Przepraszam że nie odpisze każdej - nie mam po prostu siły, dopiero godZinę temu wróciłam od endo (jest ok, poza euthyroxem mam jeszcze jod przyjmować).
@a_gdyby_tak bardzo mocno trzymam kciuki za Twoje maleństwo. Jestem przerażona kwota za te badania - nie zdawałam sobie sprawy że to są aż tak wysokie kwoty[emoji17]
Aż wstyd się przyznać ale ja w ogóle nie znam części badań o których piszecie. Przy pierwszej córce lekarz skierował mnie na prenatalne ale w ogóle nie wspomniał że można jeszcze krew pobrać.
@wanda123 trzymam mocno kciuki aby było tak jak dziewczyny piszą - wszystko samo się uregulowalo w 16-20t. Mocno trzymam kciuki.

W ogóle za wszystkie oczekujace na wyniki i czekające na kolejne badania trzymam kciuki i niecierpliwie oczekuje wieści z wizyt [emoji10] - niestety w pracy tylko udaje mi się podczytac a na odpisanie nie mam szans. Już nie mogę się doczekać l4 [emoji6]

Co do mężów ... zróbmy ta zamknięta grupę to sobie trochę pomarudzimy [emoji23]

Ech... jutro usg... nie wiem czy będę mogła spać z wrażenia[emoji6]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry