reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Dziewczyny ostatnio czytałam o tym ze po 16t nie wolno długo leżeć ani spać na plecach bo wtedy uciska sie jakas główna zyle, ktora odpowiada za przeplyw krwi do serca i moze to nam zaszkodzic i maluchowi.. Słyszeliście o tym?
Poza tym przeczytalam, ze warto jak sie ma chwile usiąść spokojnie i pospiewać albo porozmawiac do brzuszka, ja dziś tak zrobiłam na sloneczku ( dziś wyjatkowo ciepło u nas bylo) i powiem wam ze kilka razy poczułam ukłucie w jednym boku.. Nie wiem czy to maluszek alr fajnie bylo myśleć ze tak:).Podobno dobrze jest tez wyobrazić sobie w tych momentach jak dzidzius pływa albo jak sie zachowuje w środku...:)
 
reklama
Paulina_Austria to super ze tak blisko taki specjalista. U nas zaś sam doppler z echem serca to 190€. A prenatalne 220€ także ja jadę do polski na badania bo zapłacę polowe i bez problemu zrozumie lekarza.
Moja znajoma w 30 tc dowiedziała się ze urodzi dzidziusia bez przełyku, strasznie chory się urodził i zmarł po miesiącu. Niestety gdyby nie przypadek nikt by tego nie wykrył. Trisomie to jedno ale usg tez bardzo ważne jak właśnie specjalista. Dodam ze ona młoda 24 lata. A dwie znajome po 43 lata miały jak urodziły i dzieciaczki zdrowe. Syn chodzi z nimi do przedszkola.
Także wiek nie jest tu czynnikiem myśle.
Mój mąż wolałby żadnych badan nie robić. Bo po co? Skoro mamy dwojke dzieci zdrowych. Takie myślenie facetów chyba.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ostatnio czytałam o tym ze po 16t nie wolno długo leżeć ani spać na plecach bo wtedy uciska sie jakas główna zyle, ktora odpowiada za przeplyw krwi do serca i moze to nam zaszkodzic i maluchowi.. Słyszeliście o tym?
Poza tym przeczytalam, ze warto jak sie ma chwile usiąść spokojnie i pospiewać albo porozmawiac do brzuszka, ja dziś tak zrobiłam na sloneczku ( dziś wyjatkowo ciepło u nas bylo) i powiem wam ze kilka razy poczułam ukłucie w jednym boku.. Nie wiem czy to maluszek alr fajnie bylo myśleć ze tak:).Podobno dobrze jest tez wyobrazić sobie w tych momentach jak dzidzius pływa albo jak sie zachowuje w środku...:)

Ja gadam do brzucha[emoji16] i spiewam[emoji4] a te uklucia to ja czuje gdzie jest maluszek. Od kiedy mam detektor to sie sprawdza tam gdzie czuje lekki bol tam jest maluszek
 
Kurde a ja nie widzę żadnych postów naszej gwiazdy ze spalonego teatru :D chyba ze któraś komentował tylko :D chyba mnie zablokowała jakoś [emoji14]

Dziewczyny trzymam mocno kciuki za Wasze badania, zresztą za swoje tez :) mój mi zawsze powtarza ze jak będę bardzo mocno wierzyła ze jest wszystko dobrze to tak będzie, że nie można przyciągać złych myśli bo potem się spełniają wiec Laseczki wierzymy ze będzie dobrze :)

LMax czytałam tez o tym dlatego od samego początku staram się przyzwyczaić spać na lewym boku, podobno macica uciska zyle główna i dlatego zalecane jest spanie na lewym boku. Może któraś dziewczyna się jeszcze coś wypowie :)
 
Paprika - witaj :)
Ja też unysł ścisły, ale takie wyliczanie p-stwa do mnie nie przemawia ;) to tak jak idę naspacer z psem i każde z nas ma średnio po 3 nogi ;)

Ja śpię jak mi wygodnie ;) nie mam czasu zastanawiać się w nocy na którym jestem boku :) ;)

Kredka - świetne wieści!

Imama - witaj!

Lucky - zazdroszcze usg jutro ;)

A.gdyby.tak - rany, ale horror dziś przeżyłaś... może te n lekarz taki przewrażliwiony, bo żeby tylko ze wzgl na wiek takiej paniki narobić??

Wanda - chyba z tego co wstawiłaś to nie wynika nic za bardzo. Jedynie że maluszek ma równomierny rozwój. Może w opisie coś będzie.
 
Hej dziewczyny!
Najpierw o wieku w pozytywnym aspekcie. Moja mama urodziła moją siostrę w wieku 44lat,,( jest między nami 16lat różnicy), oczywiście młoda zdrowa, wyszczekana i oczywiście oczko w głowie całej rodziny. Szczerze mówiąc nawet nikt nie zaproponował mamie konkretnych badań, tylko poinformowali o ryzyku w takim wieku. Ale wiek nie wydaje mi sie tu żadnym problemem, więc życzę samych dobrych wiadomości!
Też czekam na prenatalne jeszcze cały tydzień i stres jest, ale damy radę i musi być dobrze!
Wszystkim z mdlosciami przesyłam trochę mojej energii, bo w 12tyg przeszły i mam nadzieję, że nie wrócą...

A co do lezenia na lewym boku to ja czuję różnicę. Jak w nocy przekrece sie z automatu na prawą stronę to się wybudzam bo brakuje mi oddechu, a na lewym spoczko. Na plecach też na razie jest ok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dziewczyny ostatnio czytałam o tym ze po 16t nie wolno długo leżeć ani spać na plecach bo wtedy uciska sie jakas główna zyle, ktora odpowiada za przeplyw krwi do serca i moze to nam zaszkodzic i maluchowi.. Słyszeliście o tym?
Poza tym przeczytalam, ze warto jak sie ma chwile usiąść spokojnie i pospiewać albo porozmawiac do brzuszka, ja dziś tak zrobiłam na sloneczku ( dziś wyjatkowo ciepło u nas bylo) i powiem wam ze kilka razy poczułam ukłucie w jednym boku.. Nie wiem czy to maluszek alr fajnie bylo myśleć ze tak:).Podobno dobrze jest tez wyobrazić sobie w tych momentach jak dzidzius pływa albo jak sie zachowuje w środku...:)
Lekarze dużo o tym mówią w ostatnim trymestrze- żeby raczej na lewym boku leżeć, bo wtedy najmniejszy ucisk dużej juz macicy na główna żył, która krew wraca do serca. Nawet nie wiedziałam że już tak wcześnie trzeba na to uważać.
Ale z doświadczenia poprzednich ciąż to jakoś tak mi zawsze wychodziło samo z siebie ze było niewygodnie juz jak brzuchol był duży i nawet w nocy albo jeden bok albo drugi. I wtedy też była codzienna walka z obrzęku nog- dłuższe zakupy i kończyło się sloniowymi kostkami:laugh2:
Na razie to jeszcze zawsze budzę się w nocy na plecach :-p
 
Wanda ja w poprzedniej ciąży milam prawdopodobieństwo makrosomi płodu. Mogło to być spowodowane np cukrzyca. Maluszek wg pomiarów był dużo większy. Np w 32 tc wg wymiarów miał 36tc. Ale cukrzyce wykluczono a on rósł sobie w swoim tempie i urodził się z waga 3570g a miał być taki gigantus. Ale u Ciebie widzę w normie wszystko jest. Ze zdj niestety ale nic nie wyczytamy, chyba te dane z doplera są niżej niż ta tabela która pokazałaś. Znajoma miała tez jakieś zmiany u dzidzi w mózgu wszystko się unormowalo, to wszystko jeszcze wcześnie. Lekarze napewno dobrze zbadają. Ale współczuje stresu!
Dominika81 tez te prawdopodobieństwo do mnie nie przemawia ale te badani NIPT to niestety ale duży koszt. Chociaż ja osobiście jak coś złe wyjdzie na prenatalnych odrazu biegnę i robię żeby mieć pewnosc. Mam w środę badania także już się stresuje.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Kurde a ja nie widzę żadnych postów naszej gwiazdy ze spalonego teatru :D chyba ze któraś komentował tylko :D chyba mnie zablokowała jakoś [emoji14]

Dziewczyny trzymam mocno kciuki za Wasze badania, zresztą za swoje tez :) mój mi zawsze powtarza ze jak będę bardzo mocno wierzyła ze jest wszystko dobrze to tak będzie, że nie można przyciągać złych myśli bo potem się spełniają wiec Laseczki wierzymy ze będzie dobrze :)

LMax czytałam tez o tym dlatego od samego początku staram się przyzwyczaić spać na lewym boku, podobno macica uciska zyle główna i dlatego zalecane jest spanie na lewym boku. Może któraś dziewczyna się jeszcze coś wypowie :)

Ja "doktor kredka[emoji23]" potwierdzam. W ciazy najlepiej na lewym boku spac i lezec.

Dagi a nic nie stracilas ze nie widzisz niektorych postow[emoji6] no chyba ze moj awans na "doktor kredke" [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Do góry