reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Dzień dobry dziewczyny[emoji5]

Tak dużo piszecie że nie nadążam podczytuję Was trochę w pracy ale po kryjomu i niestety nie zawsze mam możliwość odpisania. Ale się tu działo - mam nadzieję że jednak zostAniemy w komplecie, przecież nie wszystkie musimy mieć to samo zdanie a zawsZe warto się czegoś nowego dowiedzieć[emoji5]

GRATULUJE wam udanych wizyt[emoji11] Wasze maluszki są cudowne a zdjęcia piękne[emoji177]
Ja kolejna wizytę mam 10.10 a 09.10 endo. Mam nadzieję ma odkrycie kto mieszka w środku [emoji6]

Co do kremu na pupę - w szkole rodzenia polecali sudocrem. Kupiłam i na początku używałam za każdym razem, potem stwierdziłam że bez sensu i stosowałam na noc (że względu na rzadsze przewijania) oraz po kupce. Poza tym niczym już nie smarowałam i nigdy nie mieliśmy problemów[emoji4]
Teraz poczytam sobie o linomagu i alantanie choć sudocrem zamierzam również posiadać [emoji6]

Aaa.. co do wlachatego brzucha... niestety też mam - śmieszne to ale niekomfortowo[emoji12] z córka tak nie miałam to może faktycznie teraz będzie chłopak[emoji23]

Miłego dnia dziewcZyny - nam się dzisiaj rodzinne sushi własnej roboty szykuje[emoji1] już się nie mogę doczekać - mam 3rodzeństwa , do tego każdy z druga połowa, rodzice i 4dzieci[emoji177] będzie wesoło[emoji12]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc dziewczyny
Co do kremow na pupke polecam Bepanthen i Sudocrem i tylko w razie gdy skora tego wymaga.

Jesli chodzi o jakies kremy ,emolienty czy oliwki na skore to z wlasnego doswiadczenia uwazam, ze uzywac jak najpozniej sie da ,a jesli sie da to wogole nie uzywac.

@mysiaka92 ja tak nie mam z sikaniem . Jak to opisujesz to to moze byc ,ze dzidzi uciska Ci na pecherz, albo jakas infekcja Ci sie wdarla. Najlepiej zanies probke moczu do lab i niech sprawdza.

@IsabellaSimon Ty chcesz uciekac z forum ? Jak ja juz planowalam, ze my sie spotkamy na realu bo niedaleko siebie mieszkamy [emoji16] Dziewczyno wracaj tutaj szybko ,bo miec kogos takiego jak Ty za przyjaciela to skarb !!!!!! [emoji9][emoji4]
W czwartek wieczorem dzwonila do mnie midwife ultrasonographer ze szpitala poinformowala mnie ,ze maja wyniki z krwi testu potrojnego. Oczywiscie wyszlo wysokie ryzyko syndromu downa czyli 1:129. Jaka byla zdziwiona jak jej powiedzialam, ze spodziewalam sie tego [emoji23][emoji23][emoji23] przedstawila mi trzy opcje jakie mam :
1) Nie robic nic. Oczywiscie beda mnie w tej decyzji fully wspierac.
2) Poddac sie badaniom inwazyjnym czyli CVS albo Amniopunkcja( 100% pewnosci)
3) Prywatne badanie z krwi ktore kosztuje £345 plus £75 umowienie takowej wizyty. (85% pewnosci) po tym jesli nadal cos wyjdzie nie tak to i tak kieruja na badania z punktu nr 2.
Poprosilam ja,zeby mnie umowila na dodatkowy scan ,na ktorym beda mogli sie przyjrzec bejbusiowi blizej. Wczoraj wieczorem odpisala mi na maila, ze dr Pathak chce sie podjac tego i chce sie ze mna skonsultowac. Mam wizyte na 12 pazdziernika na 10 rano.[emoji5] Zobaczymy co mi powie...


"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"
 
Takie głupie pytanie mam.. Czy też tak macie ze ciągle chce wam się siku a jak przyjdzie co do czego to nic z tego? :/

0d1yskjot8xw5dpx.png
Może zapalenie pęcherza.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W poprzedniej ciazy tez wyszlo wysokie ryzyko. Po prostu bylam na ta ewentualnosc gotowa [emoji5]

"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"
Tak tak ogarniam juz[emoji6] czyli i tak wszystko bedzie dobrze! Ja sie stresuje przed wynikami...

A dzisiejszy sen to przebil wszystkie! Bylam na jakiejs wycieczce co zwiedzala jakies budynki i to byla jazda mzk! A ja z niemowlakiem (malenka dziewczynka) w tym autobusie ona mokra bo nas zlalo mowi mi je jej zimno a ja robilam.z nia tyle roznych manewrow i bylysmy wielkim kocem okryte ze raz mi spadla na ziemie potrm gdzies na siedzenie i mialam.tyle roznych toreb i klamotow ze nie ogarnialam potem moja siostra wlala jej do buzi przez slomke goraca wode z termosu bo mnie zle zrozumiala jak jej powiedzialam zeby dolala do butelki co by zimna nie byla... botem jacys mysliwi kolomnie siedzieli no masakra... a potem ten autobus jechal przez morze! Normalnie jakby bylo z metr wody i po srodku sciezka polna i tym autobus jechal i to tak.lsnilo w sloncu.. a potem to moze zmienilo sie w pszenice i dalej tak blyszczalo..
 
Poczytalam troche na temat jak to badanie jest przeprowadzane. Badanie krwi wprowadzaja do programu wraz z pomiarami z pierwszego usg czyli crl ,wage ,dlugosc ciemienowo ogonowa dzidzi . Bardzo wazne jest wprowadzenie do systemu takze czynność serca w tym przepływ krwi przez zastawkę trójdzielną czego oczywiscie prawie nikt nie robi na tym pierwszym usg ( twierdza ,ze jest za wczesnie ) . Czytalam artykul,w ktorym dziewczyna pisala ,ze wynik wyszedl jej 1:50 a po konsultacji z dwoma innymi lekarzami ,ktorzy swierdzili ,ze poprzedni lekarz nie dodal wlasnie tego badania serduszka , po dodaniu wynik jej wyszedl 1:1000 wyobrazacie sobie jaka to roznica ?????!!!!! Po za tym na wynik wysokiego ryzyka moga takze wplynac inne rzeczy np. krwiaki w czesci narzadow rodnych. Ja nigdy nie mialam jakichs szczegolnych badan na to wiec tak naprawde nie wiem co sie tam dzieje.
Na tym pierwszym usg babka nawet nie pobrala wymiarow brzuszka czyli nie znala wagi dziecka.A cale to wprowadzenie danych do systemu trwa 30 sekund po czym komputer automatycznie ustala wynik. Nie wierze w to badanie wogole.
Czytalam jeszcze wypowiedz jakiegos profesora ( nie pamietam nazwiska) ,ktory byl zszokowany iloscia matek, ktore po takim badaniu sa gotowe usunac lub usunely zdrowa ciaze.

"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"
 
@SOMEONE z moczem jest ok az gin w szoku ze mam wszystkie wyniki tak idealnw
@alunia87 nic mnie nie piecze i nie boli.

Dziwne uczucie bo jak dluzej posiedze lub poleze to odrazu chce mi sie siku. Ide i nic a chwile pochodze i musze szybko lecieć do wc i wtedy jest ok.


0d1yskjot8xw5dpx.png
 
Hej dziewczyny!
Pytanko mam szybkie. Zdarzyły się Wam bóle mocne, klujace i krótkie w podbrzuszu? Bo ja dzisiaj miałam 2takie akcje, raz podnosilam suche pranie (wg mnie lekkie) a drugi raz przy zwykłym siadaniu.
Położyłam się na wszelki wypadek, ale nie wiem co o tym myśleć. Macica się rozciąga czy powinnam się niepokoić.? Miałam mieć wizytę w czwartek, przesuneli na poniedziałek.
 
reklama
Hej dziewczyny!
Pytanko mam szybkie. Zdarzyły się Wam bóle mocne, klujace i krótkie w podbrzuszu? Bo ja dzisiaj miałam 2takie akcje, raz podnosilam suche pranie (wg mnie lekkie) a drugi raz przy zwykłym siadaniu.
Położyłam się na wszelki wypadek, ale nie wiem co o tym myśleć. Macica się rozciąga czy powinnam się niepokoić.? Miałam mieć wizytę w czwartek, przesuneli na poniedziałek.
Ciezko powiedziec :/ dopoki nie ma jakiegos plamienia albo bol nie jest ostry az sie zwijasz to chyba nic sie nie dzieje. Podejrzewam ,ze tak tez lekarz by Ci powiedzial [emoji4]

"Wiatr moze mocno wiac, ale gora i tak mu sie nie pokloni"
 
Do góry