reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
No i dzis jestem po usg z pomiarami i wszystko w porzadku. Czekam na wynik pappa wiec stres jeszcze jest.
Maluszek dostal czkawki i bylo mi go strasznie zal ale ogolnie to szal i lapal sie jakby za glowe i za nozki. Juz wiem ze jest miloscia mojego zycia[emoji7][emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]
 
Ostatnia edycja:
Mój bobas na ostatnim usg też się ruszal i bardzo przebieral nóżkami, hehe lekarz nie mógł dobrze zobaczyć nóżek i badanie się wydluzylo bo czekał na odpowiedni moment Ale Dzięki temu mogłam dłużej się zachwycac:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
kredka82 - gratuluje udanej wizyty, podobnie dziś mialam, wydłużyć mi się skan, kobieta nawet kazala mi na czwórka poze wykonać by odwrócić główkę i zrobic zdjęcie profilu.. Tylu wygibasow, co tam to od poczatku ciazy nie zrobilam ;)
 
Takie głupie pytanie mam.. Czy też tak macie ze ciągle chce wam się siku a jak przyjdzie co do czego to nic z tego? :/

0d1yskjot8xw5dpx.png
 
Dobrze, że wczesniej przetestowałas na sobie :D
Ja używam od mniej więcej 8 tygodnia Palmers. Mam jeszcze te dwa produkty z serii Babydream für Mama -olejek i balsam. Dodatkowo olej kokosowy. Tez mam skłonność do rozstępów, wiec zaczęłam dość wcześnie dbać o skórę.

Mogę napisać kilka informacji odnośnie pielegnacji które dzisiaj wyczytałam na różnego rodzaju forach. Od razu zaznaczam, że nie mowie ze się z nimi zgadzam. Nie mogę mieć do końca własnego zdania, bo to moja pierwsza ciąża, wiec doświadczenia brak.

- emolienty używamy tylko w przypadku, gdy skóra malucha tego wymaga. Podawany był argument o tym, że rozpoczęcie pielęgnacji od emolientów powoduje przyzwyczajenie skóry niemowlaka do tego typu produktów i konieczność ciaglego ich stosowania (podobno powrót do drogeryjnych kosmetyków może wtedy skutkować uczuleniem i podrażnieniem)
Dużo wypowiedzi sugerowało, że personel medyczny ma profity z polecana tego typu produktów nawet gdy nie jest to konieczne co napędza mechanizm sprzedaży

- sudocrem polecany tylko w nagłych przypadkach, nie jako krem prewencyjny ze względu na zawartość cynku, który może wysuszac. Niektórzy w ogóle od niego odchodzą i polecają bodajże maść alatan, podobno ma lepszy skład (?)

- dużo osób stosuje głównie olej kokosowy
- mycie malucha sama woda przez kilka tygodni, ew dodanie olejku do wody w celu jej zmiękczenia
- nie używanie szamponów do mycia włosków dziecka
- bepanthen - jedni kochają, głównie jako krem prewencyjnych, inni piszą ze skład beznadziejny

Więcej teraz nie pamiętam, może mi się jeszcze coś przypomni
Weź człowieku nie zwariuj :/
A najzwyklejszy linomag?

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry