reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ja juz po, dzidzia wiercipieta, NT 1.7 mm, CRL 6.5 cm. Teraz czekanie na końcowy wynik...
1506685363-aaaaaa.jpeg
 
reklama
Z tymi skierowaniami to pamiętam, że kiedyś też były różne akcje. Nie jestem ubezpieczona w Polsce od lat, więc nie wiem od kiedy obowiązuje zasada podawania dokładnego miejsca gdzie robi się badania za darmo w ramach ubezpieczenia. Kiedyś było coś takiego pamiętam, że chodząc do prywatnego lekarza i otrzymując skierowanie na badania, można było zrobić je wszędzie, ale z góry było wiadomo ze trzeba za nie zapłacić. Odwrotna zależność przy lekarzu na NFZ = darmowe badania. Nadal to obowiązuje?

VegeMama do którego lekarza chodzisz w Toruniu? :)
 
Ja w pierwszej ciąży chodziłam państwowo na pierwszym USG niestety nie było widać a do drugiego bym nie wytrzymała i w 19 tc poszłam na 3d i było widać idealnie siusiaka


Ja tez byłam prywatnie na usg ale niestety urządzenie nie było w 3d. No nic spróbuje za tydzień albo dwa :) dziewuszki mam do was jeszcze pytanko : czy przy nagłym kichnięciu czy kaszlnięcie czujecie kłucie i tępy ból w podbrzuszu który trwa dosłownie sekundę ??
 
Ja tez byłam prywatnie na usg ale niestety urządzenie nie było w 3d. No nic spróbuje za tydzień albo dwa :) dziewuszki mam do was jeszcze pytanko : czy przy nagłym kichnięciu czy kaszlnięcie czujecie kłucie i tępy ból w podbrzuszu który trwa dosłownie sekundę ??
Tak, ja tak mam.

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny zegnam sie z tym forum :(...
Ze mna i z baby wszystko okey :)...
Uwazam ze wyklad o paracetamolu nie byl z zyczliwosci serca wobec kogos kto nie ma innego wyjscia...
Wychodze z zalozenia ze forum jest po to zeby wspierac a nie kopac lezacego...

Nie dasam sie ale czegos innego szukam na forum...Powodzenia.

Zycze spokojnych ciaz i szybkich rozwiazan :*

Przemyśl to jeszcze i zostań z nami...
 
Ja tez byłam prywatnie na usg ale niestety urządzenie nie było w 3d. No nic spróbuje za tydzień albo dwa :) dziewuszki mam do was jeszcze pytanko : czy przy nagłym kichnięciu czy kaszlnięcie czujecie kłucie i tępy ból w podbrzuszu który trwa dosłownie sekundę ??

Ja czuję, jak tylko mam kaszlnac albo kichnac najpierw łapie się za brzuch. Nie wiem czy to w czymś pomaga, ale brzusio tak nie skacze:)
 
Ja tez byłam prywatnie na usg ale niestety urządzenie nie było w 3d. No nic spróbuje za tydzień albo dwa :) dziewuszki mam do was jeszcze pytanko : czy przy nagłym kichnięciu czy kaszlnięcie czujecie kłucie i tępy ból w podbrzuszu który trwa dosłownie sekundę ??

Raz tak miałam i szczerze trochę się przestraszyłam. Mocno kichnelam i poczułam okropne klucie w okolicy prawego jajnika. Przeszło tak jak napisałaś po dosłownie chwili. Od tamtej chwili przytrzymuje brzuch za każdym razem jak mam ochotę kichnac i sytuacja się nie powtórzyła.
 
@VegeMama Jutro mam wizytę u Endo to jeszcze go zapytam o te progesterony on powinien się na tym znać.Oto chodzi ,ze ja tego dupka to już nie chcę brać, bo jestem po nim na skraju wyczepania,a zaczynać luteine [emoji53].

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom

Raz tak miałam i szczerze trochę się przestraszyłam. Mocno kichnelam i poczułam okropne klucie w okolicy prawego jajnika. Przeszło tak jak napisałaś po dosłownie chwili. Od tamtej chwili przytrzymuje brzuch za każdym razem jak mam ochotę kichnac i sytuacja się nie powtórzyła.
Dobrze jest też przyciągnąć nogi do siebie.Ten ból jest normalny ,ale wiadomo mało komfortowy.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Z tymi skierowaniami to pamiętam, że kiedyś też były różne akcje. Nie jestem ubezpieczona w Polsce od lat, więc nie wiem od kiedy obowiązuje zasada podawania dokładnego miejsca gdzie robi się badania za darmo w ramach ubezpieczenia. Kiedyś było coś takiego pamiętam, że chodząc do prywatnego lekarza i otrzymując skierowanie na badania, można było zrobić je wszędzie, ale z góry było wiadomo ze trzeba za nie zapłacić. Odwrotna zależność przy lekarzu na NFZ = darmowe badania. Nadal to obowiązuje?

VegeMama do którego lekarza chodzisz w Toruniu? :)
Ja tez nie jestem ubezpieczona w Polsce, długie lata żyłam za granica. Gdy dowiedziałam się ze jestem w ciąży przeraziło mnie, ze za każda wizytę i badanie będę musiała płacić jednak byłam w błędzie. Sprawa wyglada tak : z pierwszym badaniem potwierdzającym ciąze wykonanym prywatnie idzie się do poradni kobiecej tam gdzie się mieszka lub w pobliżu. Tam kserują Ci ten dokument i zakładają kartę ciąży, podpisujesz dokument, ze nie jesteś ubezpieczona, ale obejmuje Cie ochrona kobiet ciężarnych i z tego tytułu wszystkie wizyty u ginekologa czy u innych lekarzy (jeżeli skierowanie pochodzi od gin) i wszystkie badania są za darmo i są refundowane na NFZ. Oczywiście jeżeli dostajesz skierowanie do jakiegoś lekarze np. jak ja do chirurga czy do poradni ch.zakaznych musisz im powiedzieć, ze nie jesteś ubezpieczona i ze jesteś chroniona z tytułu "kobiety ciężarnej " i wtedy dają Ci papierek do podpisania i tyle. Ochrona z tytułu "kobiety ciężarnej " trwa do 3 miesiąca po porodzie.
 
Do góry