reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

IsabellaSimon no co ty? Naprawdę przez jedno nieporozumienie chcesz opuścić nas? Myślę że chyba każdy może mieć swoje zdanie. Ważne że ty wiesz ze dla Twojego maluszka lepsze jest wzięcie paracetamolu niż stres związany z bólem który ono także odczuwa. Przemysl sobie to na spokojnie i zostań z nami[emoji9]

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
reklama
@sredec1982 już Ci tłumaczę jak to teraz jest.Chodzę do gina na NFZ i w mojej przychodni nie zrobię wyników z jego skierowaniem, bo teraz każdy lekarz ma podpisaną umowę z laboratorium.W przychodni w której lekarz przyjmuje też ich nie zrobię.Muszę dojeżdżać 25 km do laboratorium szpitalnego ,bo to jest to samo laboratorium co na skierowaniu i tam mam za darmo.Zrobiłaś błąd ,ze się zgodziła na te wyniki ,bo wystarczyło spytać gina gdzie zrobisz na jego skierowanie za darmo.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom

Dziękuję, kompletnie nie wiedziałam że są miejsca gdzie się płaci i gdzie są za darmo. Następnym razem zapytam gina gdzie robić. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Można się zasugerować ...na mnie ten lek źle działał... Na początku miałam taki ból żołądka że myślałam że zemdleje tzn mąż już dzwonił po karetkę ...bo byłam nieprzytomna prawie ciśnie ie mi spadło 70/50... Ale jakoś przeszło...gin mówiła że to wateaba nie wytrzymała i stąd ten ból....

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Też miałam taki ból [emoji21],mąż mi musiał pomóc wrócić z łazienki,bo miałam aż czarno przed oczami i zimne poty mnie zalewały, a żołądek to mi aż wykrecało myślałam, ze to poronienie jakieś,ale przeszło.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom

Moja sąsiadka fryzjerka jak tylko dowiedziała się że jest w ciąży to wszystkim zapowiedziała od razu, że tylko ścina i modeluje, żadnych farb nie będzie nakładać. Prawda jest taka, że nikt gwarancji nie da, że nie ma wpływu na dziecko. Jak poszlam obciąć włosy była przede mną kobitka, która rozjaśniala włosy, już je suszyly, ale jak tylko poczułam zapach amoniaku to mnie zemdlilo. Szkoda się truć i maleństwo. Lub dwa jak w moim przypadku:tak:
Ale to chodzi o zapach farby ,ze jest szkodliwy nie tyle o skład, jak ktoś pracuję zawodowo jako fryzjerka to wdycha to w ciąży cały czas.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej :) u mnie końcówka 14tc i zaczyna rozpierać mnie energia :) nie mam pojęcia skąd taki przypływ dobrego samopoczucia, ale czuje się jakbym mogła góry przenosić :) 21/09 byłam na badaniu przeziernosci karkowej i jest idealnie 1.63. Widziałam tez dziecko, ale tak się kręciło i wierciło, ze lekarz nie mógł się dopatrzeć płci. Dziewczyny w którym tc najlepiej iść do gin aby było już wiadomo? gin powiedział , ze dziecko rozwija się idealnie i ja tez czuje się idealnie choć jest pare spraw którymi muszę się zając tzn ząb 8 który wyszedł pare lat temu, ale nie do końca i chyba zrobił mi się teraz stan zapalny bo przy uchu mam lekko powiększony węzeł chłonny i choć ząb nie boli odczuwam dyskomfort przy dotykaniu go językiem, albo ten węzeł chłonny jest efektem zatok które chyba zaczynaja mi szwankować no i kolejny problem to żylaki które mam od dziecka i są mega wypukłe, ale nigdy mi nie doskwierały. Rok temu robiłam usg żył i wyszło ze te wystające są niedrożne, ale podejrzenia zakrzepicy nie ma jednak to juz rok.... Gin dał mi skierowanie do chirurga, aby sprawdzić czy przypadkiem nie będę potrzebować zastrzyków przeciwzakrzepowych... Chirurg dał mi skierowanie na badanie usg i baba w rejestracji chciała mnie wpisać na grudzień dopiero i nie wiem jakim cudem udało mi się wyklucic na listopad :( jak myślicie może powinnam iść prywatnie tylko ze u mnie prywatnie to 200zloty .
 
Ja w pierwszej ciąży chodziłam państwowo na pierwszym USG niestety nie było widać a do drugiego bym nie wytrzymała i w 19 tc poszłam na 3d i było widać idealnie siusiaka


 
IsabellaSimon to będzie Twoja decyzja, ale szkoda jakbyś odeszła :(

alunia87 może masz możliwość zadzwonić do swojego ginekologa i zapytać co masz zrobić?

Mój zapomniał mi w poniedziałek wystawić nowej recepty na duphaston. W sumie to ja tez zapomnialam sie przypomniec, ze mam lek tylko do konca tego tygodnia (chyba byłam za bardzo podekscytowana tym usg genetycznym). W piątki doktorek nie przyjmuje.
Na szczęście znalazło się rozwiązanie tej sytuacji, ale trochę się przy tym niepotrzebnie zdenerwowałam. W tej Austrii to widzę niezły paradoks. Mój lekarz rodzinny nie może mi wystawić recepty na leki od specjalisty (chyba, ze otrzyma pisemne oswiadczenie ze szpitala albo specjalisty) - ok rozumiem. Jednocześnie jednak można iść do apteki, wytłumaczyć sytuacje, zapłacić kilkadziesiąt euro, otrzymać lek (pewnie nie wszystkie) a receptę donieść po kilku dniach otrzymując zwrot zapłaconej "kaucji" i majac ubezpieczenie placac tylko tyle co za receptę (wszystkie leki na receptę maja jedna cenę, bo płaci się w sumie za jej wystawienie a nie za sam lek w sobie).
Dzięki uprzejmości rodziny męża sytuacja rozwiązana, ale trochę mnie to bawi.
 
Ja to pewnie będę dawać słoiczki , bo kucharka że mnie marna , starałam się przy pierwszym dziecku robić sama ale.cos mu się nie widziało więc syn wcinał sloiki aż mu się uszy trzęsły . Mam nadzieję , że w UK aż tak źle z tym składem nie jest .

A właśnie .. mamy z UK , odbieracie paczki z Emma's Diary ? Ja właśnie odebrałam pierwsza i już wydrukowałam kupony na dwie kolejne [emoji16]

Napisane na Redmi 3S w aplikacji Forum BabyBoom

Ten z Argosa też działa? :D

Właśnie podejrzewam ze od niego boli mnie tak żołądek :( zobaczę co reszta dziewczyny napisze, może któraś coś wie więcej :)

Ja nie biorę nic poza kwasem foliowym i też boli mnie żołądek... Wieczne mdłości to i mało jem, a poza tym wszystko się wolniej trawi i może to jest powodem...

Ja kiedyś na rudo się farbowałam ale jak 4 lata temu stwierdziłam, że chcę zajść w ciążę to zeszłam do naturalnego i do teraz nie farbuję :p Nie chciałam mieć dziwnych odrostów właśnie :D

Ja farbowałam na blond, co przy moim naturalnym kolorze dawało rudawy odcień, taki jak chciałam. No i na samym początku ciąży farbowałam włosy, bo nie miałam pojęcia, że coś jest na rzeczy. Na szczęście farba niby bez amoniaku i wszystko jest ok, no może oprócz odrostów :D
 
Dziewczyny zegnam sie z tym forum :(...
Ze mna i z baby wszystko okey :)...
Uwazam ze wyklad o paracetamolu nie byl z zyczliwosci serca wobec kogos kto nie ma innego wyjscia...
Wychodze z zalozenia ze forum jest po to zeby wspierac a nie kopac lezacego...

Nie dasam sie ale czegos innego szukam na forum...Powodzenia.

Zycze spokojnych ciaz i szybkich rozwiazan :*

Proszę zastanów sie jeszcze...
 
reklama

widać Twją sygnature. Tylko sygnatur nie widać na aplikacji w telefonie.
Jeśli wejdziesz z komputera na stronę forum bb to zobaczysz, że pod Twoimi ostatnimi postami jest suwaczek ciążowy

:( mi dawali wykłady o moralności i ich olałam. Zostań z nami :(

wiesz, to nie tak, że tobie ktoś daje wykłady z moralności, po prostu kilak osób tez wyraziło swoje zdanie, które jest inne od Twojego. to też nie chodzi teraz o robienie "obozu" - ten obóz uważa tak a ten uwaza inaczej I teraz kto kogo przekona.
nie ma przecież przymusu sie ze sobą zgadzac w niektórych kwestiach, ani nikt nie karze nikomu teraz zmienić swojego zdania, bo ktoś wie lepiej a Ty się mylisz....
 
Do góry