reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ciekawe czy tak samo jest z usługa stomatologiczna..podobno ciężarne mają bezpłatnie leczone zęby na dobrych plombach ale w praktyce nie chce mi się wierzyć skoro rutynowe badania krwi są płatne

niby tak... ale to jakies proste małe dziurki.. nie wszystko, bo ja coś próbowałam w poprzedniej ciąży zrobić I mi się nic nie udało...

Dziewczyny stres mnie zzera!
Dzisiaj zaczelismy drugi trymestr chociaz wiek maluszka pewno zweryfikuje usg.

trzymam kciuki :)
będzie dobrze! tylko się nie stresuj bo usg też ma jakąś tam dokładność.
ja byłam na usg w 12t+0dni wg OM, usg pokazywało 11t+6 dni (czyli w punkt), a potem byłam 1,5 tygodnia później, czyli wg om 13t+3 dni, a usg pokazywało 12t+2 dni



ja dziś byłam z rana na rutynowej wizycie u ginekologa, dostałam dalej zwolnienie, wszystkie wyniki badań mam ok. aż dziwne, ale dosłownie wszystko w normie, to nienormalne u mnie ;)
bo przynajmniej zelazo to ja mam zawsze duużo poniżej normy w każdej ciązy.
a ostatnio witaminy brałam raz na tydzień ;) teraz już będę brała co drugi dzień, no I magnez bo już mi nieco w nocy łydki zaczynają drętwieć.
kolejna wizyta 27.10.
 
reklama
Witajcie:) Dziś kolejny raz mi pobierali krew, czy Wy tez macie polowe badań dodatkowo płatnych? Wkurzam się bo od 10 lat płace składki a jak mam iść ze skierowaniem na badania raz to okazuje się, zacytuje Pania dziś „może sobie Pani to skierowanie wziąć na pamiątkę”!! Bo z ta placówka nie maja podpisanego kontraktu i widocznie nie jest z NFZ!!! No jak nie jest jak byłam tam bezpłatnie na NFZ.i takie pieprzenia! Więc dziś na 3 badania krwi prawie 100 zł plus usługa pobrania.
Ciekawe czy tak samo jest z usługa stomatologiczna..podobno ciężarne mają bezpłatnie leczone zęby na dobrych plombach ale w praktyce nie chce mi się wierzyć skoro rutynowe badania krwi są płatne.
Miłego piątku :)!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja płacę za TSH,ATPO,ATG,FT3,FT4... komplet ok 150... co 3 tyg
 
Kurcze to może tak być, że bym przechodziła ciążę bezobjawowo a wszystko co czuję (jest tego niewiele w porównaniu do niektórych dziewczyn) jest winą leku? Ehh... W sumie na początku ciąży to mnie nawet nie mdliło..
Można się zasugerować ...na mnie ten lek źle działał... Na początku miałam taki ból żołądka że myślałam że zemdleje tzn mąż już dzwonił po karetkę ...bo byłam nieprzytomna prawie ciśnie ie mi spadło 70/50... Ale jakoś przeszło...gin mówiła że to wateaba nie wytrzymała i stąd ten ból....

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry! :) dziewczyny a jak przestajecie brać duphaston? Tak z dnia na dzień czy stopniowo? Ja brałam 3 x 1 od tygodnia biorę juz 2 x 1 i myślę że jeszcze tydzień tak będę brała - do piątkowej wizyty a potem z tydzień po jednej i przestać brać.

Hej Dagi! Jak będę w poniedziałek na wizycie to będę miała listę moich leków, w tym duphaston, i zamierzam dopytać o każdy w którym tygodniu mogę je odrzucać i jak. Na pewno podzielę się wiadomościami.
 
Ja Ci powiem jak było u mnie... brałam 2x1... czułam się po nim strasznie. Zawroty bóle głowy poty bóle brzucha wątroby senność ...odstawialam stopniowo tzn przez 10 dni miałam brałac po jednej Ale nie dałam rady...dociagnelam do 7 dni i juz nie biorę. Od razu lepiej si3 czuje.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Jeśli po wizycie będzie wszystko ok to przez tydzień będę brała po jednej i koniec ;/ jak brałam 3 x 1 to miała częste bóle głowy na razie ustąpiły (odpukac) tylko ten żołądek daje mi popalić
 
reklama
Cześć wszystkim :)

Ja nadal biore Duphaston ( w sumie od 5 tygodnia) i nie zapowiada się żebym miała przestać przez najbliższe tygodnie.
Miałam po nim wysyp na twarzy, ale na szcżeście juz się to w miarę uspokoiło i jest tak samo jak przed ciążą (czyli średnio ;P)

Ja zauważyłam że włosy dużo szybciej mi rosną. Niestety tylko te w niepożądanych miejscach - jak na złość :p
 
Do góry