reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Cześć dziewczyny!mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona[emoji6]czytałam forum prawie od samego początku Ale jakaś niepewność i strach powstrzymywal mnie przed wcześniejszym dolaczeniem do was. Jestem już po 2 wizytach, pierwsza miałam 15stego sierpnia - był to 6 tydz i bobas miał 3mm i już zobaczyłam serduszko, dzisiaj miałam kolejna wizytę, której się bardzo obawiałam ( bo w pierwszej ciąży, która straciłam do drugiej wizyty nie doszlo- stąd moja panika przed zapisaniem się wcześniej)Ale na szczęście wszystko jest w porządku , maleństwo ma2,5cm ,serduszko bije i nawet zobaczyłam jak porusza rączkami i nóżkami, aktywny bobas:))Mam na imię Ania ( lat 32) mieszkam w DE, aha mój termin : 10.04 2018

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Witaj[emoji4] jesteś moja imienniczką[emoji2] co do prenatalnych ja robię (mam 30lat) ale w pierwszej ciąży prawie 4lata temu też robiłam. Wychodzę z założenia że już teraz dużo wad można lecZyć w okresie prenatalnym i jakby co (odpukać) może będziemy mogli działać.
Ja mieszkam w pl i mi lekarz też powiedział że dopiero po 35rż te badania można skierować na kasę chorych - jeżeli się zdecyduje to muszę prywatnie.

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja tez robie, po przejściach mojej siostry wole widzieć od razu niż dowiedzieć się czegoś po męczącym porodzie i potem nie wiadomo za co się zabrać a tak to już chociaż człowiek się przygotuje do tego ze od samego początku musi walczyć o maleństwo co by nie było ale wierzę że będzie dobrze i Wy też musicie tak myśleć dziewczyny :) w uk robią każdej kobiecie ale możesz odmówić jeśli nie chcesz :) dzisiaj położna się mnie pytała czy chce czy nie bo nie jest obowiązkowe :)
 
W DE robia w pakiecie kobietą po 35 roku, tak koszta trzeba przejąć samemu, zresztą mi nie chodzi o kasę tylko o przygotowanie mentalne do tego, raz się skłaniam na tak po czym znowu na nie...sama nie wiem....jakas zakręcona jestem

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
ha ha ja mam 37 to i tak bym sie zalapala ale rozumiem czemu sie wahasz...

Wy w uk to wszystko macie i ciezarne jak krolowe traktowane a w tej irlandii to masakra jakas...
e tez zalezy od szpitala...Kings robi reaserch wiec oferuja wiecej badan....
ale ja myslalam ze to jest national te badania prenatalne. to w takim razie co Tobie beda robic???i jak u Coebie sytuacja z polskimi giniami? ja pierwsza ciaze cala chocilam prywatnie i tylko dlatego wiedzialam ze synek w posladkowej i ze musi byc cc...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja tez robie, po przejściach mojej siostry wole widzieć od razu niż dowiedzieć się czegoś po męczącym porodzie i potem nie wiadomo za co się zabrać a tak to już chociaż człowiek się przygotuje do tego ze od samego początku musi walczyć o maleństwo co by nie było ale wierzę że będzie dobrze i Wy też musicie tak myśleć dziewczyny :) w uk robią każdej kobiecie ale możesz odmówić jeśli nie chcesz :) dzisiaj położna się mnie pytała czy chce czy nie bo nie jest obowiązkowe :)
Wy w uk to wszystko macie i ciezarne jak krolowe traktowane a w tej irlandii to masakra jakas...
 
e tez zalezy od szpitala...Kings robi reaserch wiec oferuja wiecej badan....
ale ja myslalam ze to jest national te badania prenatalne. to w takim razie co Tobie beda robic???i jak u Coebie sytuacja z polskimi giniami? ja pierwsza ciaze cala chocilam prywatnie i tylko dlatego wiedzialam ze synek w posladkowej i ze musi byc cc...
No ja chodze tylko prywatnie na razie do polskiej przychodni. Prenatalne mam tez w pl przychodni (€500)
A w szpitalu pierwsza wizyte mam dopiero na 5.10 i tam chyba tylko usg i podstawowe z krwi.
W ciazy mi przysluguje 6 wizyt u gp darmowych no i szpital panstwowo. Za cala reszte place a z tego co wiem to Wy macie badania szczegolowe, bezplatne lekarstwa, bezplatnie dentyste itd. Wiec przepasc miedzy nami[emoji6]
 
Witam , życzę wszystkim udanego dzionka:) lecę do pracy, mam nadzieję że jakoś przeżyje, ale w sumie jeszcze 5 dni i dwa tyg urlopu zaczynam:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam , życzę wszystkim udanego dzionka:) lecę do pracy, mam nadzieję że jakoś przeżyje, ale w sumie jeszcze 5 dni i dwa tyg urlopu zaczynam:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Dzień dobry[emoji4] też jadę do pracy - dziś powiem o ciąży przełożonej i całemu zespołowi[emoji2] trochę mnie to stresuje więc chyba kupię paczki na osłodę[emoji6]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez nam lekki stresik ż ogłoszeniem mojej ciąży w pracy... chciałam to zrobić też w tym tyg. Ale zaraz urlop zaczynam , więc raczej pi urlopie ogłosze nowinę.. .Ja jeszcze nie dostałam zwolnienia a też mam za sobą stratę...zobaczymy jak się wszystko ułoży

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No ja chodze tylko prywatnie na razie do polskiej przychodni. Prenatalne mam tez w pl przychodni (€500)
A w szpitalu pierwsza wizyte mam dopiero na 5.10 i tam chyba tylko usg i podstawowe z krwi.
W ciazy mi przysluguje 6 wizyt u gp darmowych no i szpital panstwowo. Za cala reszte place a z tego co wiem to Wy macie badania szczegolowe, bezplatne lekarstwa, bezplatnie dentyste itd. Wiec przepasc miedzy nami[emoji6]
to za wizyty GP tez sie placi???!!! u nas nie -ciaza nie ciaza...
fakt dentysta odkad masz MAT B form kolo 20 tyg i recepty przez rok po urodzeniu darmowe. natomiast tylko 2 usg ( ja 3 bo Kings szpital) alw fakt prenatalne robia w pakiecie z pierwszym usg.
to niefajnie i strasznie drigie te badania...

Dzień dobry[emoji4] też jadę do pracy - dziś powiem o ciąży przełożonej i całemu zespołowi[emoji2] trochę mnie to stresuje więc chyba kupię paczki na osłodę[emoji6]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
powodzenia :)

Niekoniecznie jak królowe, przy pierwszej stracie nawet nie potrafili powiedzieć co się stało dobrze ze wiedziałam co jest grane, służba zdrowa wola o pomstę do nieba np na żylaki dał mi maść ibuprofen [emoji32] na każde przeziębienie co by mi się działo dostawałam paracetamol [emoji50][emoji32] przed porodem tez trzeba iść prywatnie na wizytę żeby dowiedzieć się jak ułożone jest dziecko bo sprawdzają to ręką... także są plusy i minusy :) każdej z nas zostają wizyty prywatne :)
no a ja mam wlasnie usg dodatkowe 32-36 tydzien zeby sprawdzic ulozenie dziecka ale w piewrwszej ciazy inny szpital i tego nie mialam...

Dzień dobry babeczki. Ale mi się do pracy nie chce iść .... Wogole nic mi się nie chce
O tak paracetamol podstawa [emoji23]
Fakt ale zalezy od lekarza. Moj Gp z pocjodzenia jest Polakiem swietnie tez mowi po polski i bardzo jest kumaty i zleca scany badania skierwania za kazdym razem jak sie do niego idzie...

Napisane na Redmi 3S w aplikacji Forum BabyBoom

kurcze kregoslup i noga tak mi daja popalic ze rozwazam zwolnienie z pracy ma 2 tygodnie...a no i z moim gp tez nie ma problemu ze zwolnieniami....a ze ja i tak w nhs pracuje to u mnie w pracy wszystko przejdzie;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry