reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

U mnie bylo tak samo. Roznica miedzy pierwszymi rok i 10 m-cy i tez starszy przeszedl lagodnie pojawienie sie brata. Obydwaj nie wiedza jak to jest byc samemu. Najstatszy jest teraz na obozie to mlodszy spi ze mna bo boi sie byc bez brata, a ma 6l.
Najmlodszego dobrze przyjeli, bez zazdrosci.
 
reklama
Jak urodziłam najmłodsza starsze miały 6 i 7 lat (o siebie nigdy nie byli zazdrośni bo starszy nie pamiętał jak to być samemu) i nie zauważyłam jakiejś wielkiej zmiany w zachowaniu. Opowiadałam im co się dzieje, czemu płacze, angażowałam w opiekę i szybko przywykli, że już będzie nas wiecej i że teraz są bardzo ważnym starszym rodzenstwem. Teraz przywiduje większy problem bo trzy latka nie rozumie tyle co 6 czy 7 latek.

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
Dzieki za otuche. ja sie najbardziej boje tej roznicy wieku -mysle ze jakby sie dziewczynka trafila teraz to mbiej bolesnie by to odczul a maly braciszek to zawsze konkurencja.
 
wanda123 ja natomiast i tak chyba z automatu bede miala drugie cesarskie ciecie -taki zwyczaj w UK jak pierwsze dziecko z cesarki to i drugie tez....


Ja sie natomiast martwie o mojego synka (6lat teraz) bo to taki slodziak I przylepka I do tej pory byl sam jak on sobie z rodzenstwem poradzi ???

Dziewczyny te co maja juz pare dzieci -czy one sa o siebie wzajemnie zadrosne???
A ja chce cesarskie cięcie, chyba że coś się zmieni w moim podejściu. Ale zamierzam niedługo lekarzowi to oswiadczyc;)
Wcześniej tutaj opisywalam mój poprzedni poród.

Mam prawie 4 letniego syna jak się urodzi maleństwo będzie miał 4, 5.. Nie może doczekać się rodzeństwa. Jest przylepa[emoji4]ale jest też bardzo mądry jak na swój wiek. Dużo rozumie. Zresztą mam zamiar go angażować we wszystko..w przedszkolu ma maluszki ktorymi świetnie się zajmuje.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak sie najmlodszy urodzil to sredni mial 5,5 roku. Dobrze przyjal rodzenstwo. Na poczatku sie specjalnie nie interesowal, on ma swoje hobby, glownie lego,rower, a teraz po roku jest bardzo opiekunczy, zagaduje, zabawi troche, pilnuje zeby nie zjadl lego itd...
 
ja tez wole cesarke
Jak sie najmlodszy urodzil to sredni mial 5,5 roku. Dobrze przyjal rodzenstwo. Na poczatku sie specjalnie nie interesowal, on ma swoje hobby, glownie lego,rower, a teraz po roku jest bardzo opiekunczy, zagaduje, zabawi troche, pilnuje zeby nie zjadl lego itd...
kurcze ale Twoj sredniak juz mial starszego brata i wiedzial juz ze nie ma mamy i taty na wylacznosc!
 
Isabella - no w zasadze tak.
Ale wy jestescie tak bardzo mcno na nim skupieni?
Bo takie duze dziecko to juz powinno byc troche autonomiczne i tez rozumiec pewne sprawy.
 
Isabella - no w zasadze tak.
Ale wy jestescie tak bardzo mcno na nim skupieni?
Bo takie duze dziecko to juz powinno byc troche autonomiczne i tez rozumiec pewne sprawy.
I tak I nie....dluga historia z rostaniem rodzicow w tle....natomiast my sie zeszlismy jakis czas temu ale mysle ze podczas rozstania I jeden I drugi rodzic starl sie rekompensowac sytuacjie!!! stad te moje obawy...
 
reklama
Co sie stalo to się nie odstanie, trzeba żyć dalej.
Dobrze że się pogodziliście i mały ma dwoje rodziców żyjących razem.
To nie znaczy że nie trzeba też od dziecka wymagać i traktować go jak młodszego niż jest.
 
Do góry