reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ja biorę luteine dopochwowa ze względu na wcześniejsze poronienie pod koniec stycznia.Do tego biorę witaminy Prenatal Uno, selen,magnez z b6.Lekarz mówił, żebym tylko folik brała i magnez z b6, ale ja wolę żeby dziecku nic nie zabrakło.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
Przy prenatal uno bierzesz dodatkowy kwas foliowy?
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny :) czyli widzę, że jest nas więcej z ciążą młodszą niż by obliczenia wskazywały.
Dziś mam ciąg dalszy fatalnego nastroju plus sąsiad od 8 rano na maxa na balkonie puszcza jakieś folklorowe hity :/
Odnośnie bólu piersi to teraz mnie bolą ale w pierwszej ciąży ani raz nie czułam bólu więc chyba z tym różnie.
 
Przy prenatal uno bierzesz dodatkowy kwas foliowy?
Nie bo kwasu foliowego tam jest wieksza dawka w składzie niż na zwykłym kwasie foliowym sprawdzałam [emoji4].Zaszkodzić by pewnie nie zaszkodziło jak się weźmie więcej ,ale to bez sensu.Bo te tabletki już są tak zbilansowane, że wszystkiego mają takie dawki ,że już nie trzeba ich powiększać.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom

Lawendowa - ja mam teraz 6 tyg + 5 dni, jakos tak.
Bylam na usg w srode i tez lekarz powiedzial ze musiałam miec późno owulacje bo pęcherzyk mały
A kiedy miałaś ostatni termin miesiączki?I cykle masz ilu dniowe.Też byłam jakoś 6,5 i lekarz widział tylko pecherzyk i ciałko żółte.Nie wiem czy to też od sprzętu zależy.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja na razie biorę wszystko oddzielnie: vit d3, kw.foliowy, jod, magnez. Gin chce za miesiąc zmienić mi wszystko na p-r-en-al-en+. Akurat jak skończę to co już wykupilam.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja na razie biorę wszystko oddzielnie: vit d3, kw.foliowy, jod, magnez. Gin chce za miesiąc zmienić mi wszystko na p-r-en-al-en+. Akurat jak skończę to co już wykupilam.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
W Prenatal Uno masz w składzie te witaminy oprócz magnezu,a do tego jodu bierzesz tez selen, bo obie te witaminy ładnie razem działają na tarczyce.Tu jest skład tego Prenatalu Uno jak byś się kiedyś chciała skusić [emoji3]
1502452699-aaaaaa.jpeg


Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Regularne cykle miałam tylko jak bralam anty .... później to raz miałam 32 dc, innym razem 40dn a jeszcze innym 50, rekord to 90dniowy cykl
emoji23.png
emoji36.png

W drugą ciąże zaszlam w 30dniu cyklu, i wygląda na to że i teraz jest tak samo
emoji23.png
emoji23.png


synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
tez tylko n pigulach regularne cykl
Iwona - skonsultuj się z lekarzem. wydaje mi się zę tsh dużo za duże.

ja dziś mega niewyspana.
biorę sie za pakowanie bo wyjeżdżamy na długi weekend do wtorku lub środy.


witam nowe mamusie I zapraszam do zapoznania się w REGULAMINEM forum bb:

Link do: Regulamin korzystania | Forum o ciąży i dzieciach - BabyBoom

szczególbnie punkt: nie piszemy postów pod swoim postem, tylko klikamy ikonę "edytuj", a w aplikacji zaznaczamy swój post I "ołówkiem" edytujemy.
Sorry to ja cos z telefonu nie moglam zrobic tego co chcialam :(

To teraz trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kolejne badanie USG 31 sierpnia. Do tego czasu zakaz denerwowania się i odpoczynek. Łatwo powiedzieć. Zobaczymy co da się zrobić. Miłego dnia Dziewczęta :)

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
ha ha ja pierwsze usg pewnie bede mial na poczatku pazdziernika-jakos tak kolo11tygodnia ale mysle ze skocze prywatnie wczesniej ciut...

Witajcie mamusie!
Chciałabym do Was dołączyć :) Mam już synka z kwietnia 2015 :) i wygląda na to że tym razem też będzie kwiecień ❤ to był nasz pierwszy cykl starań i już straciłam nadzieję, a jednak wczoraj pojawiawiły się 2 kreseczki! Wychodzi mi że termin mam na 20.04. To moja pierwsza przygoda z forum, ale stwierdziłam że razem raźniej. Trochę się martwię bo nie mam żadnych oznak ciąży.. Trochę pobilewa mnie brzuch i wczoraj miałam zgage a poza tym nic, najbardziej martwi mnie to że nie bolą, ani się nie powiększyły piersi (podobno za to odpowiada prolaktyna)... W pierwszej ciąży, wiedziałam już tydzień przed @ bo piersi mnie mega bolały i były takie piękne ;) i miała super cerę, a teraz ani jedno dni drugie... Czy któraś z Was też tak ma? Że nic nie czujecie? Wiem że powinnam się z tego cieszyć, ale jednak trochę się martwię.. a jeszcze na pierwszą wizytę umówiłam się na 1.09 (8tc) bo nie chce się denerwować tak jak w pierwszej ciąży że serduszko nie bije i "zarodek albo młodszy, albo przestał się rozwijać" ALE nie wiem jak wytrzymam do tego czasu...

Gratuluję nam wszystkim i życzę nudnych i zdrowych ciąż :D
Witam ;)
Termin masz podobny do mnie mnie tak miedzy 16-19 kwiecien mi wychodzi.

Ja piersi mam ciut wieksze ale bez przesady...

Natomiast cere mam fatalna -ale tak tez bylo w pierwszej ciazy-zreszta zawsze bez pigulek mam kiepsko na buzi :(

Stracilam kompletnie apetyt-dzis jeszcze nic nie jadlam...:( moze hormony a moze nerwy bo ja mam "skomplikowana" sytuacje rodzinna ale to na inny temat... sama nie wiem- odkad test wyszedl pozytywny jem coraz mnie kazdego dnia!!! Dziwne czy nie ???

Z tym jedzeniem to nie jest dziwne. Ja mam tak samo. Najchętniej to nic bym ie jadła ale wiem ze tak nie można....

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja teraz wcisnelam w siebie 1 paluszek sera zoltego -taki dla dzieci :)...no nie jestem glodna nic a nic....

Natomiast w pierwszej ciazy jadlam za 3 :)

Dzis popoludniu mam znow wizyte u lekarza( pierwszego kontaktu ) u nas niestety tak to dziala, bo musze sie dopytac o te grupy krwi i konflikt serologiczny....bo ma bardzo silne dreszcze tak jakby organizm sie przed czyms bronil...Cudu sie nie spodziewam ale moze chociaz dostane skierowanie na krew I moze ruszymy z wizytami z polozna bo skoro przyjde dzis to moglabym poniedzialkowa wizyte odwolac ... tak mysle

Oooo wlasnie odkrylam watek ze zdjeciami testow etc...tez bym moze dokleila swoje ...ale nie wiem jak :zawstydzona/y:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam ;)
Termin masz podobny do mnie mnie tak miedzy 16-19 kwiecien mi wychodzi.

Ja piersi mam ciut wieksze ale bez przesady...

Natomiast cere mam fatalna -ale tak tez bylo w pierwszej ciazy-zreszta zawsze bez pigulek mam kiepsko na buzi :(

Stracilam kompletnie apetyt-dzis jeszcze nic nie jadlam...:( moze hormony a moze nerwy bo ja mam "skomplikowana" sytuacje rodzinna ale to na inny temat... sama nie wiem- odkad test wyszedl pozytywny jem coraz mnie kazdego dnia!!! Dziwne czy nie ???
Z tym jedzeniem to nie jest dziwne. Ja mam tak samo. Najchętniej to nic bym ie jadła ale wiem ze tak nie można....

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny[emoji5] wracam właśnie z pracy - padnięta jak zwykle. Mam wrażenie od paru dni jakby ktoś mi wyjął baterie. Na nic nie mam sił do tego totalnie nic mi się nie chce, najlepiej całymi dniami bym leżała[emoji53] u mnie z jedzeniem to masakra - cały dzień ssie mnie z głodu do tego mi niedobrze więc jem co chwilą małe porcję i powoli bo jak chce szybciej to mi się cofa. Jeżeli chodZi o piersi to mam po prostu dwa kamienie które ciąża.
Zaskoczyło mnie to wszystko bo jak byłam w pierwszej ciąży to zero jakichkolwiek objawów. Czułam się od początku do końca rewelacyjnie.

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A mi piersi urosły już niezle [emoji86][emoji85] bluzki mi się rozchodzą i guziki odpinaja , a staniki za małe [emoji86][emoji86][emoji85][emoji85] w pierwszej ciąży też tak miałam , ale nie pamiętam czy już na tym etapie [emoji54]

Napisane na Redmi 3S w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry