reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe blizniaki

fotke wkleje , jak tylko maz laskawie mi zrobi.
Mam problemy ze spaniem, bardzo czesto sie budze. Zgaga tez doskwiera. Blizniaki kopia chyba po zoladku bo co zjem to mam uczucie ze stoi mi w przelyku, szczerze mowiac nie mam ochoty przez to jesc. Krew z nosa mi czasem leci, szczegolnie rano, ale nie tak zeby ciurkiem tylko ze ja wysmarkuje (przepraszam za doslowny opis), tak jak nie spalam w ciagu dnia tak ostatnimi dniami musze sie polozyc i zdrzemnac bo nie daje rady, nawet kawa nie pomaga.
brzucho smaruje i rozstepy troche lepiej wygladaja, wiec jeden plus.
Mój sobie kupił świetny aparacik żeby mieć możliwość uwieczniania dziecka i chyba się obudzi dopiero przy porodzie bo teraz też się doprosić o zdjęcia nie mogę!!
Co do nosa to mam podobnie i przyznam, że poprawia się po przyjmowaniu witaminy C tylko, że ja się uparłam i tylko naturalną w siebie wciskam a nie tą w tabletkach - kiwi, cytrusy warzywka - te ostatnie w duuużych ilościach
 
reklama
Witajcie Dziewczyny!
Niczka mi na zgage pomagają migdały ale czyste bez dodatków jak lubisz nabiał to kefir też pomaga przeczytałam gdzieś na forum u mnie sie przyjeło może tobie tez pomoże.Mamy takie same objawy tez w ciagu dnia śpię i mam ten sam problem z nosem
Justynka gratuluję i powodzenia z gromadka szkrabków :-)szcześliwego rozwiazania.

Iwee,Kinder niespodzianka,Jola, Zapałka pozdrawiam.
 
Czesc dziewczyny, a oto moj brzucholek w ostatnich dniach:)
 

Załączniki

  • 24tygodnie bb.jpg
    24tygodnie bb.jpg
    31,1 KB · Wyświetleń: 93
  • PICT2005.jpg
    PICT2005.jpg
    25,9 KB · Wyświetleń: 102
  • sepia.jpg
    sepia.jpg
    23,5 KB · Wyświetleń: 92
Witam wszystkie mamusie!
Po pierwsze Iwee - sliczny brzusio:tak:- wyobrazam sobie jak Ci musi byc ciezko z taka pileczka- bo moj brzusio dokladnie ma taki sam ksztalt- tylko niestety ( albo stety:blink:) trooooche wiekszy- no u mnie to juz 31 tydzien. No i nie ukrywam ze bardzo mi juz ciezko- dlatego nawet nie udzielam sie zbytnio na forum- nie moge niestety dlugo siedziec. Po pierwsze to bol kregoslupa a po drugie to moja skracajaca sie szyjka macicy:baffled:. Wedlug polskiego lekarza to najlepiej jakbym caly czas lezala, zakaz dzwigania czegokolwiek co wazy wiecej niz kilogram, w zadnym razie zadnego kucania( ktore bardzo przyczynia sie do skracania szyjki), no i zadnych figli w lozku z mezem:-D;-)( choc i tak by nawet nam do glowy nie przyszlo- bo z takim brzuchem to i jak ?) Wszyscy w okolo mi powtarzaja ze wygladam jakbym byla na dniach- a ja bym tak chciala wytrzymac do 35 tygodnia.

Jesli chodzi o moj pobyt w Polsce to niestety nie bylo tak slodko- zaraz po przylocie wyladowalam w szpitalu ze skurczami - podali mi kroplowki i tak sobie zostalam na noc- niestety cisnienie w kabinie nie jest wskazane dla drugiego ( wtedy) symestru ciazy blizniaczej. Macica jest bardzo obciazona co jeszcze poteguje skurcze. Pozniej mialam kilka wizyt z moim lekarzem- doradzal abym zalozyla krazek bo bez niego to niestety nie wrozy mi ze donosze do 35tygodnia:baffled:. No i sie zgodzilam- skierowanie do szpitala, ale w koncu tak wyszlo ze krazka nie mam zalozonego.
A jeszcze dodam ze moje dziewczynki sa juz gotowe do wystrzalu:-D- jak to moj maz powiedzial- obie glowkam do dolu. A co za tym idzie - czego najbardziej sie boimy z moim mezem to porod naturalny- w Polsce robilam sobie ws\zystkie mozliwe badania- w tym na posiew- no i oprocz tego ze jestem nosicielka tych bakterii typu B, to wyszlo takze ze mam bakterie Coli - obie bardzo niebezpieczne podczas porodu silam natury. Mam nadzieje tylko ze w pore podadza mi niezbedne antybiotyki.
Robilam sobie tez badania na krzywa cukrowa itp- reszta dobra- no nie rewelacja bo nadal mam lekka anemie. Ale to dlatego ze jak np. Iwee no i jeszcze inne dziewczyny nie moge jesc.:baffled: Przytylam 11,5 kilo- no i waga tak stoi w miejscu od dwoch tygodni- ale dzieciaczki chyba rosna bo brzusio sie powieksza. Tylko reszta jakas taka chuda sie robi:baffled:.
No ale jutro mam scan wiec sie wszystko okaze- z tego co pamietam to Ty Iwee tez masz scan jutro:confused:?

Niczka ja tez tak jak Ty mam bole w dole brzucha- no i jak nawet siedze albo leze to slabo mi sie robi- no ale niestety dzieciaczki coraz wieksze no i uciskaja nam na naczynia glowne:baffled:.

Iwee- na te miesnie pochwy to lekarz powiedzial ze po prostu jest taki nacisk ze odczuwamy to jakby zaraz wszystko nam mialo wypasc- zakazal kucania i dzwigania. No i jeszcze na ta szyjke biore nospe - dwie rano i wieczorem no i jedna w poludnie a do tego za kazdym razem magnez. Bo teraz to doszly mi takze dosc szeste skurcze Braxtona- no i skurcze i dretwienie nog. Wiec jakbys miala mozliwosc zeby ktos Ci przyslal z Polski to warto by bylo brac. Taka normalna nospa jest bez recepty.

No ale sie wyzalilam:szok::baffled:. Ale juz tak mi teskno jakos bylo.
A ja od powrotu zaczelam powolutku wszystko dopinac na ostatni guzik! Zaczelam- tzn moj maz zaczal od prania i prasowania- tak mi go szkoda bo wszystko teraz na jego glowie plus codziennie 10-12 godzin w pracy:-(. A ja to bezuzytecznie sie jakos czuje! No jeszcze dzis musimy zamowic lozeczka i komodke.

Pozdrawiam takze wszystkie nowe mamusie.

I Do Ciebie LILIann- bo wiem ze juz wczoraj tu zagladalas- trzymaj sie kochana. Twoja coreczka ma teraz wlasnego aniolka stroza- ktory napewno czuwa nad nia i nad toba tez. Napewno wszystko bedzie dobrze.:tak:. My tu wszystkie sie o to modlimy!
 
Po pierwsze dzieki dziewczyny za komplementa:) No i pora tez na wasze fotki:-p
Hihi, Jola ale nam sie zlozylo z tymi jutrzejszymi scanami, bo ja tez mam jutro (+wizyta u C.O.), Niczka tez ma jutro i z tego co pamietam to jeszcze ktos jeden sposrod nas tu na watku:tak: Daj znac jak bedziesz po. Pamietaj o zmianie pozycji na lewy bok jak ci bedzie slabo.. Ja mam scan o 15.30 wiec dopiero wieczorkiem bede w domku i wtedy napisze wam co i jak. Mam tylko nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku. Trzymajcie kciuki...
Z Nospa to moze i dobry pomysl, bo ja nic nie wiem na temat mojej szyjki (wiadomo - angielski system:wściekła/y:), ale profilaktycznie chyba nie zaszkodzi brac:sorry2: Dzis zadzwonie do mamy i poprosze zeby mi przyslala.. A ten magnez Jola to tez na skurcze czy cos innego? Jak czesto go bierzesz? Dobrze tez, ze piszesz o zakazie kucania, bo ja czasami podmywam sie wlasnie na kucaco, a teraz to juz napewno nie bede:confused:
Tez wyobrazam sobie jak ci ciezko bo twoje dwie dziewczynki razem waza prawie tyle co moja corcia jak sie urodzila (3kg) i pamietam jak mi ciezko bylo ja nosic pod koniec. A tu jeszcze dochodzi ciezar podwojnego lozyska i wody podwojne... :szok: Dlatego lez kochana i odpoczywaj ile mozesz a obowiazki domowe?- kiedys wszystko nadrobisz;-)

Powiem wam, ze ja tez taka niedolega sie czuje, doslownie jak kaleka..i szczerze zal mi meza, bo on teraz robi wszystko za dwoje, a u mnie jeszcze dwojka malych dzieci dochodzi do opieki..
No i to nieszczesne jedzenie...w porze obiadu i kolacji to istne tortury przechodze, bo sila wciskam w siebie kazdy kes, tylko zeby kruszynki tez cos sobie podjadly...na szczescie 7 miesiac za pasem wiec juz znacznie blizej niz dalej do konca i tak sie wlasnie pocieszam:tak:

Niczka powodzenia na usg, napisz jak bedziesz po..
 
Iwee- ja tez mam scan o 15.30- wiec jakbysmy razem mialy:-D.
Magnez tez biore na skurcze - teraz biore po jednej tabletce trzy razy dziennie.

Ja tez dolaczam do klubu starszych i niedoleznych pan:-):tak:.
Jutro cos napisze, a teraz zmykam do lozeczka- trzymaj sie i dbaj o swoja pileczke:-). Dobranoc wszystkim trojpakowym mamusiom.

Niczka- ja tez zycze samych szerokich usmiechow na usg i po.......
 
Witam, ja mam tlyko wizyte w przychodni przyszpitalu, chyba scanu nie bede mi robic, a szkoda

Jola czytajac twojego posta czulam jakbym sama go pisala - jezeli chodzi o dolegliwosci. Normlanie wszystko to samo. Tez biore dodotakowo magnez, no-spe, zelazo. dzieciaczki glowa w dol.
Mam nadzieje, ze w UK uznaja /zrozumieja wynik badan co do bakterii coli itd zeby zadzialali na czas.
Ja juz mam poprane rzeczy, teraz musze je tylko poprasowac i spakowac torbe do szpitala. A my wogole to jestesmy prawie w tym samym tygodniu.

Iwee brzuch siuper. Mi juz mezul zrobil fote, musze tylko zrzucic i wrzucic, jak nie dzis to jutro, obiecuje. A to w anglii nie ma no-spy?

a jak wam idzie wybor wozka?
 
reklama
Ja tylko na chwilke- bo niestety musze odpoczac po tej dzisiejszej wyprawie na scan!
Niczka- to chociaz mnie rozumiesz!;-) Na twoje pytanie o nospe- to nie ma tutaj. Slyszalam ze jest jakis odpowiednik no ale sama wiesz jak cos znasz to jest troche inaczej- no i przedewszystkim nikt mi tu nie proponowal zadnych lekow przeciwskurczowych:baffled:!
A jesli chodzi o prasowanie to ja tez melduje ze juz wszystko poprane poprasowane i poskladane. Dzis mamy zamowic lozeczka i komode. A jutro jak sie zdecyduje( wkoncu) to posciel, karuzelke. Reszte chyba juz mamy- no oprocz wozka- ale narazie jeszcze nie zamawiamy- choc juz sie chyba zdecydowalismy ktory.
A tak wogole to ciekawe ktora z nas sie wczesniej rozpakuje,,,,;-):-D:szok:!

A my po dzisiejszym scanie nawet zadowoleni- no a przedewszystkim to zaskoczeni- bo wlasnie lekarz powiedzial nam ze nasze dziewczynki to klocuszki. Od ostatniego usg, ktore mialam robione w Polsce, czyli 2,5 tygodnia temu troche:szok::-) im sie przytylo. Z 1200g- zrobilo sie u jednej 1933g, a u drugiej 1734g. Lekarz powiedzial ze pieknie rosna no i maja wieksza wage niz dzieci w ciazy pojedynczej. No - zadowolona z tego jestem, ale jak sobie pomysle o porodzie......:szok:. No i u tego mniejszego blizniaka nadal jedna z miedniczek nerkowych jest wieksza- co bedzie blizej monitorowane po porodzie.
Nastepny scan za dwa tygodnie.....

Jesli chodzi o fotke to mi tez maz dzis pstryknal kilka, wiec moze jutro wkleje.

Iwee- jak tam u Ciebie.....? Mam nadzieje ze same dobre wiesci! Myslalam o Tobie dzisiaj jak m ialas swoj scan:tak:!
 
Do góry