reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe blizniaki

u mnie po wczorajszej wizycie tak: szyjka skrocona, mam zrobic usg szyjki i jesli jest krotsza niz 2,5cm to mam isc do spzitala na izbe przyjec z usg i bede mi podawac zastrzyki na przyspieszenie rozwoju pluc. Poza tym lekarz powiedzial,z eto dziwne ze tak rozne wyniki po glukozie mi wyszly i ze mimo wszystko mam isc po glukometr i mierzyc cukry - tak na wszelki wypadek - Po raz kolejny dostalam za swoja szczerosc, moglam pokazac tylko te dobre wyniki. W poczelani byla dziewczyna w 30 tygodni z trojaczjkami, brzuch miala taki jak ja, a moze i mniejszy :-o
Iwee a jak u ciebie?
Jolcia a ile przytylas juz? bo mi wczoraj wskazalo 15kg +. Mi tez na poprzednim usg lekarz mpowil ze sa sluszynch rozmiarow maluszki jak na ten wiek wiec moze tak blizniaki maja, ze bywaja do pewnego momentu wieksze
Ja pytalam sie lekarke ze skoro one takie duze to ze ja nie dam rady to 36kg bo chyba pekne ;-) i znowu dostalam odpowiedz ze byleby do 34tygodnia
a jaki wozek wybraliscie? ten z wpinanymi fotelikami? jeden za drugim?
bo ja sie jednak lamie nad tym jeden obok drugiego. Patrzylam tez na wozek Inglesina Domino (chyba) i tam jest opcja ze labo jeden za drugim albo jeden obok drugiego, niezly czad, ale jeszcze go na zywo nie widzialam.
 
reklama
Co do nosa to mam podobnie i przyznam, że poprawia się po przyjmowaniu witaminy C tylko, że ja się uparłam i tylko naturalną w siebie wciskam a nie tą w tabletkach - kiwi, cytrusy warzywka - te ostatnie w duuużych ilościach
dzieki, zaczelam podjadac znowu manadrynki

Witajcie Dziewczyny!
Niczka mi na zgage pomagają migdały ale czyste bez dodatków jak lubisz nabiał to kefir też pomaga przeczytałam gdzieś na forum u mnie sie przyjeło może tobie tez pomoże.Mamy takie same objawy tez w ciagu dnia śpię i mam ten sam problem z nosem.
mnie jak dopadnie to juz nic nie pomaga, a czasem miewam nawet po wodzie. To musibyc kwestia tego ze maluchy uciskaja na zoladek i pooduja refluks. Tak sobie to tlumacze w kazdym razie.

a oto moj brzuchol. nagiego nie pokaze bo nie bede obnazac swoich rozstepciochow :zawstydzona/y::sorry2:
 

Załączniki

  • IMG_5084.jpg
    IMG_5084.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 67
Dziewczyny ja tylko na chwilke bo jestesmy dzis u tesciow i wracamy jutro... Po mojej wczorajszej wizycie w szpitalu bylam tak wsciekla ze nawet nie mialam sily nic do was napisac. Otoz wcale nie mialam wczoraj scanu bo okazalo sie ze nastapil jakis blad i moj nastepny scan powinien byc w okolicach 28 tyg ciazy a nie teraz:wściekła/y: Lekarza consultanta (z ktorym tez mialam umowienie) widzialam raptem 2 min, bo on powiedzial ze jego rola jest interpretowac wyniki scanu, a ze ja nie mialam scanu wiec spotkanie z nim nic mi nie daje... Jedynie pielegniarki sprawdzily mi ciesnienie i mocz, no i okazalo sie ze mam jakies bialko w moczu i musieli wyslac probke do laboratorium zeby to blizej zbadac:-(. O wyniki mam zadzwonic w poniedzialek. Mam tylko nadzieje ze to nie bedzie nic powaznego...I tak oto stracilam pol dnia, bo dodam ze w szpitalu w moim miescie nie robia scanow przy blizniakach tylko musze jezdzic do innego miasta (do szpitala gdzie bede rodzic), bo tam maja lepszy sprzet zeby podgladac ciaze mnogie. Bylam tak zla, bo nastawilam sie psychicznie, ze zobacze w koncu moje dzidzie i dowiem sie czy wszystko z nimi ok, a tak dalej nic nie wiem... Zrobili mi kolejne umowienie na scan na 04.03., czyli za 2 tygodnie..
Jola ciesze sie ze u ciebie poszlo wszystko dobrze i ze dziewczynki rosna jak na drozdzach..Dla ciebie to musi byc nie lada ciezar do dzwigania, ale dla nich same korzysci sa z takiej wagi:tak:
Niczka super brzusio!!! Nic dziwnego ze ci juz ciezko, ale pamietaj jeszcze tylko kilka tygodni:-)

Jutro poczytam was dokladniej i napisze wiecej jak bedziemy juz w domku...
Buzka dla was...
 
Tak czytam o waszych scanach i zastanawiam się czy chodzi o USG czy o coś innego bo już zwątpiłam...
 
Auliya- scan to tutaj w UK usg- a niektore dziewczyny tak jak ja np. i Iwee mieszkamy w Anglii, dlatego poslugujemy sie ta terminologia:tak:.

Iwee- wyobrazam sobie jak sie wkurzylas- bo wyobraz sobie ze u nas w szpitalu tez cos sie im popiep..... no i tego scenografa ktory zawsze mi robi scan nie bylo- a on wlasnie zajmuje sie ciazami blizniaczymi. No ale naszczescie nie odeslali mnie do domu tylko robila mi taka fajna mloda kobitka z mlodym kolesiem no i powiem Ci ze nawet bylam zadowolona bo tak ladnie opowiadala......., a na koncu wyslala mnie jeszcze do day unit na sprawdzenie mojego scanu.
Nastepny mam za dwa tygodnie czyli tak jak Ty. Koplejny za kolejne dwa, no a ostatni 2.04- no i sie smieje w rejestracji zeby pozniejszych to juz mi nie ustalala bo ja i tak nie jestem pewna czy dotrwam do tego pod konie marca....:-D:-), no a ona na to ze z takimi klocuszkam to nic nie wiadomo...:-D.
A ja normalnie czuje ze rosne z dnia na dzien- przytylam 12 kilo- no i czuje ze jestem ooooogromna:szok:. 103 w brzuszku- a przed 62cm. W biodrach przybylo mi 3cm. Naszczescie oby jeszcze nie zapeszac nie mam rozstepow- Bio Oil dziala:tak:.

A dzisiaj wlasnie przyszly lozeczka- jak moj maz zlozy to wkleje fotki. Wczoraj zamowilismy przewijak, posciel no i pare innych rzeczy. Niestety chcialoby sie wiecej- bo rzeczy sa takie piekne ale fundusze nie pozwalaja....:-:)no:. No a na koncu zamowimy wozek.

Niczka- suuper brzusio! A wiesz co moja szyjka jak ostatnio mialam robione usg dopochwowe w Polsce mial 2.8 - jeden lekarz powiedzial ze no powinnam miec zalozony krazek, a drugi ze wcale ta szyjka nie jest taka zla jak na blizniaki i wtedy na 30 tydzien ciazy. Wiec ja juz sama nie wiem. Rozwarcia jeszcze nie mialam. No oczywiscie nie wiem jak to wszystko wyglada teraz....:baffled:. W czwartek mam spotkanie z ginekologiem- poloznikiem, wiec zobacze czy uda mi sie wyegzekwowac jakies badanie!:angry:

Iwee- ja wczoraj juz wyslalam o ten nowy benefit. Zadzwonilam wczesniej do poloznej i powiedzialam ze mam dopiero wizyte z nia na poczatku marca- no a juz chce wyslac ten formularz bo nigdy nic nie wiadomo. No i zostawila mi w recepcji. Wiec teraz tylko po 6.04 czekam na te 190f na koncie- zawsze cos- zwlaszcza przy tylu wydatkach. U nas niestety nie mielismy nikogo kto by nam chopc jedne bodziki w spadku podarowal- a wyprawka dla dwojki........ to tylko za kieszen sie trzymac:baffled:. No ale aby tylko byly zdrowe:-).
No i wczoraj tez spakowalam juz torbe do szpitala- dla siebie, bo dla dzieci to nie mam pojecia co wziasc!:confused: Pytalam w rejestracji w szpitalu o jakas liste, ale powiedziala mi ze nie maj- no i ze moze w day unicie. Zobacze w czwartek.

A Ty Iwee co zabieralas dla swojego maluszka?

Ale sie rozpisalam.......:szok::-D
 
tez mam scan wiec wiem o co chodzi a co do bio oil tez uzywam i jest suuper widze ze podwujne mamusie maja 102cm w brzuszku to nie duzo ja z jednym mam tyle:zawstydzona/y:
 
Hej.
Ja z moja ciaza mialam przy kazdej wizycie USG i badanie ginekologiczne (moze dlatego ze chodzilam prywatnie), wyniki krwi i moczu mialam dobre, jedynie mialam troszke podwyzszone cisnienie ale tak poza tym to ciaze przechodzilam bez zadnych komplikacji, nawet nie skracala mi sie szyjka :-) nawet lakarz w to nie wierzyl. Moze przyczyna tego ze tak dobrze przechodzilam ciaze bylo to ze praktycznie nigdy nie chorowalam, jedynie co miewalam to maly kaszel albo katar. Ja w ciazy przytylam 14 kg ale i tak wygladalam jak beczka ;-)Jedynie to mialam zgage ale za to moje dziewczyny mialy duzo wlosow ;-).
Pozdrawiam i powodzenia. Buziaki
 
Czesc dziewczyny- nareszcie sie zebralam i oto kilka fotek mojego brzusia!
 

Załączniki

  • DSC00137.jpg
    DSC00137.jpg
    17,2 KB · Wyświetleń: 100
  • DSC00143.jpg
    DSC00143.jpg
    12,6 KB · Wyświetleń: 105
  • DSC00142.jpg
    DSC00142.jpg
    19,3 KB · Wyświetleń: 96
Jolus no w koncu jakies zdjecia! :) ale piekny brzusio!!!! No i baaardzo ci sie uroslo od ostatnich fotek:tak: Ale wszystko idzie w ta okragla pileczke i oby tak dalej!
U mnie jesli chodzi o wage to jak na razie 7kg na plusie i 95 w pasie.

Mnie benefit polozna ma podpisac na nastepnej wizycie 3.03 i wtedy tez wysle (podobno te pieniazki dosc szybko wplywaja na konto:tak:)

Co do rzeczy dla maluszka do szpitala, to wlasnie przeczytalam liste z mojego szpitala i trzeba wziasc:
-koszulka typu body i spioszki
-recznik dla dzidziusia po kapieli
-pieluszki
-mokre chusteczki (takie do pupy)
-skarpetki (buciczki), sweterek i czapeczka
*jesli planowane karmienie butelka to: butelki+smoczki i mleko w proszku

Jola a jak to jest z twoim C.O. , w sensie jaka jest jego rola i jak wyglada wizyta u niego? Bo moj mowi, ze on tylko interpretuje wyniki scanu + rutynowo cisnienie i mocz. No i dlatego on sie uparl, ze kazda wizyta u niego musi byc w ten sam dzien co scan. A jak go ostatnio pytalam o badanie szyjki, to z uparciuchem nie bylo szans:zawstydzona/y: powiedzial tylko, ze jak poprzednie dzieci rodzilam w terminie i nie mialam zadnej operacji na szyjke to badanie szyjki nie jest mi potrzebne. Ale i tak Jola zycze ci powodzenia, moze ty cos u swojego CO wskurasz w tej sprawie...

Jola i Niczka patrzac na wasze suwaczki to prawie ze leb w leb idziecie:-D Ciekawe ktora z was pierwsza sie rozpakuje...hihi, moze jakies zaklady trzeba bedzie wymyslec :-D

Co do wozkow to napewno zdecydowalismy sie na taki jeden obok drugiego, ale jeszcze nie wiemy jaki model dokladnie...Na stronie Mothercare jest dosc duzy wybor takich wozkow, ale niestety przy wiekszosci z nich pisze ze nie maja ich na skladzie w sklepie tyko trzeba zamowic:sorry2: No a najlepiej to by bylo jednak taki wozek sprawdzic na zywo...hm....zobaczymy. Jesli wy juz cos wybierzecie to podeslijcie linka albo chociaz jakies fotki...
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to ze scanem wykazałam się wyjątkową inteligencją :D

Trochę wam zazdroszczę takich ładnych brzuszków... mój malusieńki jak na początek 8 miesiąca jedyna pociecha to to że nie jest mi tak ciężko...
 
Do góry