reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

No to my chyba jedyni kapiemy przed karmieniem:-)Marceli juz jest spokojniejszy w wanience i sie rozglada nawet jak jest głodny ,po kapaniu dostaje butle i pada jak mucha:-Dnie ma juz nawet sily beknąc:-D...

Dziewczyny padam normalnie nie wyróba ,Alan tak nam daje do wiwatu ze cyrki nie z tej ziemi ale wydaje mi sie ze to nie z powodu Marcela bo tak naprawde mlody caly czas w dzien spi i malo co sie nim zajmujemy,a starszak ma jakies himery rzuca sie na podłoge wszystko na nie wali nogami drze sie placz taki jakby go obdzierali ze skóry...moze sie zbliza bunt dwulatka???ale dopiero skonczy 2 lata w grudniu...juz sil nie mam:((((a w nocy pobódki Marcela ..nie myslalam ze bedzie tak ciezko:sorry2:chodze jak zombi...wrrrr...

Dzis wzielismy z M pralke na raty bo normalnie sterta prania ...a pralka rozwalona jutro M przywiezie wiec nie moge sie doczekac prania:-)..

My niestety musimy bardzo uwazac na to jak ubieramy mlodego ze wzgledu tej nerki zeby sie nie przeziebil...ciezko dogodzic:cool2:
 
reklama
Nie nadrobie. I nie chodzi o Franka, a o nadmiar pracy w pracy ;)

Franek cudny. Spi i je.. spi i je... Antek bratem zachwycony. Karmi go.. wozek pcha.. pomaga przewijac i kapac. Franek sam zasypia, wiec problemu nie ma. Jedynie kolki go mecza. Myslalam, ze gorzej bedzie. Na razie Antek broni brata jak pies kielbase - Franek jest jego i koniec. Ogolnie fajnie jest.

Phel - zaczyna sie. Bunt zaczyna sie kolo 16-18 miesiac i konczy kolo 28. Wszystko zalezy od dziecka. Jedno ma to wczesniej.. inne pozniej. U jednego go nie widac, a u innego jest tragedia ;)
 
czekolada1406; tez kiedys wedrowalysmy z pieluszka wokol buzki... zapominanie o czapce to u nas standard. Wg naszej pediatry czapka w upal w ogole nie jest potrzebna-tylko cien.
Smile; zazdroszcze tak grzecznego szkraba-pracy nie ;-)
 
A y całe popołudnie spędzilismy na działce i mala cały czas na dworzu była.Ubrałam ja w bodziaka z krótkim rekawkiem i spodenki i skarpetki i czapki jej nie zakładałam,dopiero jak zaczeło wiac i chłodniej sie zrobiło ok 18 załozyłam jej bluzeczkę.
A my o dziwo sie z kolkami nie borykamy i co tez mnie dziwi bo ja specjalnie diety nie trzymam i małej nic nie ejst.Oby tak juz zostało
Lenka też miła problem z przesuszoną i łuszczącą się skóra i po ok dwóch tygodniach kapieli w olilatum i msarowaniu balneum krem wszytsko sie unormowało.
 
co do czapek, u starszak ze dwa razy dorobiłam sie przeziębienia w ten sposób..głowa spocona, lekki wiaterek, który w upał człowiek przyjmuje jak zbawienie i katar gotowy :/

JAKI KREM Z UV dla naszych maluchów ??? jedyna co znalazłam to krem nivea ochronny z niskim filtrem i to tez dopiero od 3 miesiąca...przyjdzie nam poczekać ?
 
Fel - nam przy Antku i pediatra i dermatolog mowily, ze kremy uv najlepiej jak najpozniej i to w ostatecznosci. Antka pierwszy raz smarowalam w pazdzierniku gdy mial 9m i bylismy w Egipcie.. Drugi raz gdy bylismy w Turcji w wieku 17m. Te kremy to "ostra" chemia. A nasze dzieciaki i tak nie powinny byc wystawiane na slonce. Jak juz to w cieniu pod parasolem. Opalanie im nie potrzebne, wiec i smarowanie zbedne. Skora takich maluchow jednak za delikatna na takie cos.
 
do opalania jestem ostatnia, ale ja mam jasną karnację, Michał po mnie, boję się, że Olek też...Michałowi jednego roku aż uszy się spaliły :-( a Olkowi robię z pieluszki firankę na budzie, żeby go słonko nie atakowało. Ale coś w tym jest co piszesz, skoro dla takich maluchów nie ma.
 
Hej Dziewczyny,

U Nas noc minęła zaskakująco dobrze jedna pobudka o 2;30 i druga o 6 :-D flacha i zaraz Mały spał, za to wczorajszy dzień był koszmarny spal może godzinę w ciągu dnia, dopiero gdy jechaliśmy na zakupy i zapakowaliśmy małego w fotelik był spokój... spał a jeszcze w aucie nie siedział. Oby dzisiaj było lepiej bo umówiłam się na plotki i spacer i zabiera malucha ze sobą:-):-):-)

Phel my też kąpiemy przed karmieniem, sytuacja jest identyczna jak u Ciebie, po wszystkim pada zmęczony i zasypia w 5 sekund nawet z butlą
Smile Franek ma świetnego brata:-D
Fel ja smaruję małemu buźkę zwykłym kremem do twarzy dla dzieci. Smile ma rację w przypadku takich maluchów im mniej kosmetyków tym lepiej,to sama chemia.

Dobrego dnia:-D
 
JAKI KREM Z UV dla naszych maluchów ??? jedyna co znalazłam to krem nivea ochronny z niskim filtrem i to tez dopiero od 3 miesiąca...przyjdzie nam poczekać ?
Fel my mamy krem z ziajki, faktor 30, od pierwszych dni życia. Trzeba rozróżniać filtry, te w kremach dla maluszków to filtry mineralne (zostawiają taką warstwę na skórze) i są bezpieczne, ale znacznie mniej skuteczne. Filtry chemiczne rzeczywiście są w kremach dopiero od 6mcy+


No to my chyba jedyni kapiemy przed karmieniem:-)Marceli juz jest spokojniejszy w wanience i sie rozglada nawet jak jest głodny ,po kapaniu dostaje butle i pada jak mucha:-Dnie ma juz nawet sily beknąc:-D...

To tak jak my, KUlka uwielbia kąpiel (ma to po mamie ;-)), więc po włożeniu dowody jest taki błogi spokój. Awantura zaczyna się po wyjęciu z wody - bez względu na to czy jest głodna czy nie, więc karmimy po kąpaniu. Dostaje butle i pada, najczęściej nie zdąży jej nawet skończyć.
 
reklama
Hej...

Smile- czytalam w necie o buntu dwulatka i identyczne sa objawy u Alana:-(fajnie ze Antek zakceptował Franka u nas narazie olewka;P

a u nas cos nocka nie ciekawe mlody sie budzil na butle co 2,5h a ostatnio go pochwalilam ze przespał 6 h ehhhh Feli- no niestety do 6 miesiaca bedzie ciezko cos znalesc my uzywalismy ziajki 50 sssuper sie sprawdzila ale to od 6m:confused2:

M wreszcie dzis jedzie po pralke juz nie mam jak wejsc do lazienki tyle ciuchów....:szok:
 
Do góry