reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

witam

ja swojego smyka ubieram teraz w bawełnianego pajacyka na gołe ciałko, w domu nakrywam flanelową pieluszką, a na dwór tak samo, tylko cienki kocyk + czapeczka z daszkiem (czapeczka bardziej dla dekoracji;-))

U nas jest tak gorąco, że najchętniej ubrałabym maluszkowi coś z krótkim rękawkiem, ale nie mam:zawstydzona/y:
dopiero zamówiłam na allegro 7 szt. rampersów - takich:
NOWOŚĆ! RAMPERS BODY R. 68 EWA KLUCZE 11 WZORÓW (3201752222) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i chyba muszę jeszcze zamówić pokrowce na przewijak... mam 5 szt. - wydawało mi się, że to dużo, ale jak nie usika, to uleje, to znów kupą się ubrudzi i codziennie schodzi mi co najmniej 3 szt... prać nie nadążam:baffled:



Mam pytanie co do emolientów - malutki ma bardzo łuszczącą się skórkę, kąpię go w emolium i smaruję przesuszone miejsca kremem oilatum soft.
I tak się zastanawiam nad ilością lanego płynu do wanienki. Na opakowaniu pisze 15 ml na wanienkę, ale ja mam tą krótszą wanienkę i wciąż leję mało wody - tak żeby brzuszek nie był zmoczony, bo niedawno odpadł nam kikut pępowinowy. Leję więc 10 ml. Nie wiem czy to nie za dużo? Czy emolient można przedawkować?

Czy wasze maluszki kąpiecie już w większej ilości wody i od kiedy? Tak żeby zakryć brzuszek?
 
reklama
My juz po spacerze. Młoda zaś brzuszek boli i ja juz nie mam siły . Cały czas ryk i na rękach chce żeby ja nosić:zawstydzona/y: na spacerze był spokój , po południu znowu pójdziemy żeby sie wyciszyla trochę :dry: A i była ubrana w spodnie dresowe skarpetki bodziak z krótkim rekawem i bluza rozpieta i na glowce miała opaske na uszy z materialu. Było jej w sam raz:-) mimo ze jest ciepło to jest wiatr.
 
Nef my lejemy Sporo wody zakrawa brzuszek i dupa jest cała w wodzie . Dodatkowo na brzuszek kładziemy z wanienki pieluche tertrowa bo wtedy młoda nie płacze . Myje ja w nivea baby i jest ok. A po kąpieli smaruje oliwka a na suche miejsca linomagiem i pomaga.;-)
 
Witam Was:-D

U nas tez jest piekna pogoda i wczoraj na taka właśnie temperaturę ubrałam małemu body z długim rekawkiem i sodenki, skarpetki i czapeczke, cienki kocyk i było w sam raz.

Iza u nas było podobnie aktywność od rana, płacz od czasu do czasu a ukojenie daje tylko spacer, zmieniliśmy mleko jest trochę lepiej, ale zastanawiam się nad jakimiś kropelkami na kolke - Biogaia czy coś...
Nef gratuluje udanych zakupów, ja leję 15ml emolientu nigdy nie zastanawiałam się czy to ma związek z wielkością wanienki
dobrego dnia
 
Właśnie była u mnie położna środowiskowa. Co do ilości wody w wanience, mówiła, że pępek juz jest ok i mogę smerfa kąpać w większej ilości wody. A i żebym nie karmiła na głodniaka (bo strasznie się drze do kąpieli), tylko właśnie po karmieniu i z wodą która zakrywa brzuszek, to może będzie bardziej zadowolony:tak:.

A ta łuszcząca się skórka spokojnie może się utrzymywać z miesiąc, po prostu musi się złuszczyć. Dopiero jak nie będzie poprawy, to mogę kupić w aptece balsam CETAFIL na suchą skórę dla niemowląt.
 
Hehe. Nef nie polecam kąpieli na glodnego:szok: raz ja tylko kapalismy na wpół głodna i cała kąpiel był taki krzyk ze kapalismy ja moze z 2 min a pózniej po jedzeniu doczyszczalam gaza z woda:baffled: masakra poprostu:( dziś zakupilam herbatke koperkowa, Lenka nie za bardzo chciała pić ale oszukalam ja trochę i dałam jej butle od strony piersi i wypila. Zobaczymy czy wkoncu będzie puszczać te baczki bo bardzo rzadko to robi:dry: a w szpitalu jak byliśmy to dziennie szło sporo bakow:) Hania pierw uzywalam esputicon a teraz espumisan . Zobaczymy czy cos sie polepszy:/
 
Ostatnia edycja:
Eh, musiałam szybko wyjść z domu i zapomniałam czapki dla mojego smerfa. Skapnęłam się w połowie drogi i przykryłam mu ucho pieluszką. Jak myślicie może mu coś być? W sumie jest 30 stopni, i możliwe że i tak w czapce byłoby mu za gorąco i zaczął by sie drżeć, był w samym bodziaku z długim rękawem i skarpetach a zgrzał się tak że hej. A wy ubieracie czapeczki swoim pociechą w TAKĄ pogodę ?
 
czekolada - ja ubrałam czapkę, bo u nas mocno wieje. generalnie planuję tak od 8 tygodnia lżej małego ubierać, podobno wtedy już sobe reguluje temperaturę.
 
dzis byliśmy w samym bodziaku z krótkim rękawem i na to mamy kocyk /narzutkę taka z dziurkami...

U nas dzis brak kupy...a płacz wielki był przez godzinę z przerwami, a potem zasnął i zaczęło lać...:szok::szok: grzmieć, nawet gradem nas uraczyło, więc moze tez mu ciśnienie nie odpowiadało...
przerwy miedzy karmieniami tak co 2-3 godziny i kąie przed upływem drugiej godziny, kąpiel go troche męczy, potem zjada mleczko i śpi 4 i pół godzinki mniej więcej. koło 1 w nocy zawsze pobudka...a potem juz co 2 h...
 
reklama
my dzisiaj byliśmy na spacerze w body na krótki rekaw i spodenkach, pierwotnie miał jeszcze dziurkowaną czapeczkę i skarpetki ale mu zdjełam bo ewidentnie było mu gorąco, później jak troche pojawił się wiaterek to mu założyłam tą czapeczkę ale też z połowy budki w wózku zrobiłam moskitkiere żeby miał przewiew. Jakbyśmy nie mieli tej możliwości to bym mu nie zakładała tej czapeczki. Jak zasnął to go delikatnie tetrą nakryłam i było ok.

Czekolada córkę urodziłam 8 sierpnia wyszłyśmy po 5 dniach z domu na spacer, był mega upał jechała w body na kr rękaw i skarpetkach i bez czapki przykryta tetrą

Co do kąpieli to u nas odbywa się tak z 10 minut po karmieniu (przeważnie z 1 cycka, po dojada z drugiego) bo innaczej był mega krzyk.
 
Do góry