reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Ja czasem znajdę na wkladce taka lekka krew ale nie żywy taki kolor tylko bardziej z woda jakby:sorry: a tez juz latam i dźwigam i jest ok. Ja jeszcze chyba mam sporo do wagi wyjściowej bo taka pulpa chodzę :((( a niby jak sie karmi cycem to powinno sie szybko chudnąc :/ u mnie sie to tak nie sprawdza i muszę trochę popracować nad sobą . A tak szczerze mówiąc to wcale sie nie obzeram nawet jem o polowe mniej bo nie chce mi sie jeść :eek: To chyba zależy od genów :(no zobaczymy jak będzie ,muszę wagę kupić bo tak to nawet nie wiem czy cos spada:// kurcze chcialm iść z m i cora na spacer a tu takie potwornie chmurzyska przyszły i naprawdę sie na burze zbiera:crazy:
 
reklama
pola997; super, że jesteście w domku. Nie dziwię się, że się stresujesz kłopotami malucha. Taki już nasz matczyny los ;-)
Anezram; po domu ubieramy body+bawełaniany pajac lub spodenki z kaftanem lub body+polspiochy. To też nasz stroj wyjściowy 20-25 stopni, jak poniżej to dokładam sweterek jak powyżej krotki rękawek. Na spacerach operuje ew jak potrzeba przykrywaniem flanelką, kocykiem minky lub szydełkowym w domu w dzien nie przykrywam.
Smile; Franus wszystkich sobie potrafi podporzadkowac roztaczając swój czar-tego jestem pewna! Zuch chłopak!
Kruczka; u nas z główką podobnie jak u Nef od urodzenia, teraz ta glowka celowo porusza się np. za przedmiotami.
Kruczka, wiosna2013; ja wlasnie podczas snu boje się tego ulewania i zachłystywania wiec w nocy i bezpośredni po posiłku spimy na boczku z waleczkiem za pleckami. Jak siedzi ktoś przy niej blisko to plecki i brzuszek.
Co do szczepionek miałam teraz wziąć 6w1 i rota ale skoro mloda ulewa w obawie ze zzyga mi 300zl od placzu po wkluciu to rota przeniosę na inny termin.
 
wiosna- ja kładę na boku i nieco pod górkę (mam taki twardy kokosowy wkład do rożka, który robi mi za klin). Właśnie dzisiaj zamówiłam preparat wiążący mleko (Bebilion Nutrition), żeby nie ulewało, jak mi się uda mu to zaaplikować i będzie działało to dam znać

asiak - na logikę tak, ale niestety pewna nie jestem, bo ja ciągle słyszałam, że szyjka długa i zamknięta, a poród był z zaskoczenia:-D

iza
- ja mojego w ogóle nie kładłam w rożek/becik, bo tego nie lubi, od początku jest przykrywany różnej grubości kocykami od pasa w dół
 
Hej
Mydziś bylismy na działce i Lenka była w samym welurkowym pajacu.W domu najczęścije to pajac lub body z dł rękawem i rajtuzki

Co do połogu to mi leci taka żółtawa wydzielina ale z dnia na dzień jest jej mniej.

Lenka na brzuszku nie za bardzo lubi.Jej ulubiona pozycja to na moim ramieniu.Zreszta ma niezły harakterek i ciężka do usypiania jest.Nie bardzo tez lubi hałas i jazdę samochodem(jak samochód stoi a ona nie spi)
 
Dziewczyny przepraszam że Wam się wcinam w wątek, ale mam pytanie odnośnie rocznego urlopu macierzyńskiego. Rodze za około 2 tygodnie. Z tego co słyszałam to trzeba zadeklarować pracodawcy o chęci pójścia na roczny macierzyński 2 tygodnie przed planowaną datą porodu aby przez cały rok mieć wynagrodzenie 80%. Czy składałyście taką deklarację? Przepisy nie weszły jeszcze w życie więc nie wiem jak to ma wyglądać a chciałabym rok mieć płatne 80%.
 
tak jak pscółka pisze...NAM się nie należy, a Ty musisz dopytać w swoich kadrach, ale w moich jeszcze nic nie wiedzieli i pani nie umiała mi nic powiedzieć, bo żadnych rozporządzeń nie dostali, ani instrukcji...
 
Hej,hej witam sie w ten piękny dzień :-D Lenka dała mi w nocy ostro popalic co 1,5 g chciała cyca a pózniej spac nie chciała :dry: Zaraz idziemy do pediatry , pewnie będzie ryk:eek: w dodatku nie miałam czasu żeby mleko odciagnac i pewnie bede ja karmić w przychodni:sorry2: no zobaczymy co to będzie . Najważniejsze ze jest super słonko i mozna wyjść z domu:-)milego dzionka życzymy :-D
 
hej dziewczyny!

mój połóg już sie zakończył ale też miałam mnóstwo wątpliwości i obaw. dość szybko byłam mocno aktywna, krwawienia/plamienia trwały ok. 4-5 tyg. i też bywało tak że już tylko plamienia a tu nagle krwawienie... radziłam się położnej i ona twierdziła że jest ok. teraz wizyta kontrolna u gina ale dopiero 17 mam wolny termin...

moja mała właśnie po raz pierwszy zasnęła w leżaczku... ufff... chwila dla mnie...

a z innej beczki - moje słońce zaczeło rozsyłać uśmiechy:

0_1.jpg

uwielbiam jak rano podchodzę do łóżeczka a ona posyła mi takie cudo..., albo śmieje się od ucha do ucha...

co do radia mam dla was jeszcze jedno - do wspólnego śpiewania: BabyRadio.pl Pierwsze Radio Dzieci online - Polecamy audiobooki mnóstwo hitów z naszego dzieciństwa i bardzo przyjemne wykonania...

miłego dnia i udanych wizyt :happy2:
 

Załączniki

  • 0_1.jpg
    0_1.jpg
    17,1 KB · Wyświetleń: 20
reklama
Cześć Kobietki,

Iza
powodzenia na wizycie napisz jak znajdziesz czas jak Lenka zniosła wizytę:-D
Pola fantastyczne wiadomości, nigdy w siebie nie wątp Ty jestes matka i wiesz co jest najlepsze dla Twojego Krasnoludka:-D

A ja wam powiem, że wczoraj zaszalałam na poprawę humoru w galerii co prawda byłam z moimi chłopakami, ale M dostał jedynie chipsy i piwko , a mały bebilon comfort / zmienilismy mleko ze zwykłego na comfort bo Kubus miał zaparcia, i już nie mogłam patrzeć jak się pręży i wierci, wydaje mi się , że pomogło bo rano dałam mu flachę, a po około 2 h patrze na małego a on leży spokojnie zadowolony, patrze w pampersa a tu idealna kupka- jajeczniczka, byłam zachwycona/:-D:-D:-D hehe pewnie już nigdy tak nie będę cieszyć się z jego kupki:-D:-D:-D i w końcu odpadł nam pępek:-D:-D:-D

A to moje szaleństwo zakupowegv612482.jpg
 

Załączniki

  • gv612482.jpg
    gv612482.jpg
    7,3 KB · Wyświetleń: 22
Do góry