reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

anka87a u nas na początku były problemy z bączkami, ale zaczęłam małemu dawać Espumisan dla niemowląt i pruka bez problemów, uwielbiam te jego pierdzioszki :-)

My kąpiemy Tomka przed ostatnim wieczornym karmieniem czyli koło 19. Zasypia wtedy na noc i budzi się dopiero po 7 godzinach.
 
reklama
anka87a-ja karmię piersią, więc żeby młody ładnie puszczał bączki wcinam kiełbasę z kminkiem lub kminkowe krakersy
bączki idą aż miło słuchać :-D
 
Anka87 u mni corcia tez ma krostki ale na buzi:/ pediatra stwierdziła zero jest alergia na białko i kazała zmienić mleko na pepti a pozniej na sojowe. Przedtem Piła bebilon i było ok była mała wysypka na buzi ale po tych mlekozastepczych pepti zaczęło sie gorzej i były problemy z kupa ,stekanie i cały czas ulewala. I daje jej spowrotem zwykły bebilon i do tego krople sab simplex i jest ok. Nie ulewa i baki puszcza jak ta lala. A od dzisiaj smaruje jej sudocremem i juz widzę poprawę ze to dziadostwo schodzi. Mi sie nie wydaje ze to skaza u nas bo krostki nigdzie indziej nie ma. Spróbuj synka wykąpać w krochmalu + emolienty i powinno wszystko ładnie zejść . Ja bym poszla jeszcze do innego dermatologa żeby porównać diagnozy. Sama sie teraz z młoda bede wybierać jak będzie cos jeszcze miała na buzi. A i wcześniej podawalam jej esputicon espumisan delicol i wszystko działało tylko pare dni a pozniej to samo. Ten sab simplex tfu tfu daje radę i jest ok. Ja piore w 30 st i prasuje bo nie lubię wymietych rzeczy młodej :-p Wczoraj nawet miałam jazdę z młoda przez te mleka:/ no nic było minęło :baffled: Dobra idę spac póki Lenka spi ,pewnie sie niebawem na mleko obudz:)dobranoc Mamuski;-)
 
Ja znalazłam taki sposób na ciemieniuchę że nie smaruje oliwką a mleczkiem pielęgnacyjnym znalazałam gdzieś na you tube filmik jak dziewczyna polecała żeby smarowac jakimś balsamem dziecięcym bo po niczym się nie pozbyła ciemieniuchy tylko po tym. Ja zastosowałam hippa bo taki akurat miałam i widzę 60% poprawy, postosuje jeszcze pare razy i mam nadzieje że pozbędziemy sie ciemieniuchy. Po oliwce miała tylko więcej.
Ja kapie po 20 i myślałam że to za późno ale inaczej mała by się zapewnie budziła więcej razy.
Dziś dopiero teraz przysneła. Zaczełam sie martwić że mam za mało mleka bo piersi wypróźnione miękie zaczełam więc pić znów herbatkę z kopru ostatnio miałam po niej dużą laktację.
Anka mój pediatra strasznie krytykował produkty firmy Lovela mówił że to produkuje firma która kiedyś wydawała inne produkty po których dzieci miały duże problemy skórne. Ile w tym prawdy nie wiem ale jest na to uczulona. I mi i mojej kuzynce to samo mówiła nawet kuzynce zrobiła wykład że według niej go używa bo ciuszki pachną inaczej niż jakby były prane na mydlinach. Ja bym ją chyba wyzwała ale kuzynka udała że nie słyszy :)
 
Ostatnia edycja:
anila - ja się czuję wyrodna jak zostawiam Szymusia włóżeczku, czy na macie jak nie śpi, żeby sam się bawił. Jakoś wbiły mi się wgłowę słowa ze szkoły rodzenia, że niania, która oprócz opieki nad dzieckiemugotuje, posprząta i poprasuje to kiepska niania, bo ona powinna zajmować siętylko dzieckiem. Więc jaką ja jestem w związku z powyższym matką... A z drugiejstrony, która matka ma takie luksusy, żeby zajmować się tylko dzieckiem?
zozzolka - mój niestety też dzisiaj o 7 dzień zaczął. papusobie nie odmawiaj, jedz mniej ale częściej. A masz balkon? ja mojegowystawiam, żeby pospał jak jest brzydka pogoda na spacer. mam tam zwiniętykilka razy taki chodnik łazienkowy i po nim go wózkiem przeciągam (to takasymulacja naszych osiedlowych chodników:-D). Jakas przypadkowo spotkana babcia poleciła mi też podkładanie pod koła kapci, też podobno dobrze buja:-D
czekolada - ja piorę na 40 stopni i prasuję ze względów jednak higienicznych;-)
Anrezam - ja próbuję dawać wodę, ale jednorazowo wypija max10 ml, porażka. ja mam dopajać, ze względu na rzadko robione kupki tj. przykarmieniu piersią to normalne, tylko że mnie to stresuje, więc Pani doktor mipozwoliła. Przy chorobie tez lekarz zalecał nam dopajanie.
Fel - ja mam takie ciśnienie w lewej piersi, że przykarmieniu zalewam Małemu twarz i bodziaka przy okazji.:-D Pół łóżeczka mamobwieszone suszącymi się bodziakami
anka87a - jeśli to środek na sterydach to bym nie kupowała,cos mi teściowa wspominała o takich preparatach że to niepotrzebne obciążeniedla dziecka. ja smaruję Linomagiem (wcześniej go używałam na przesuszoną skórę),ale generalnie położna powiedziała, że każdy bardzo tłusty krem się nadabardziej niż oliwka. Mój stęka nie tylko przy bączkach, jak je, jak śpi,generalnie to głośne dziecko.:-D Dzisiaj zrobiłam mu masaż brzuszka (takieodwrócone C), a potem położyłam mu ciepły termofor z pestkami wiśni i za jakiś kwadransbyła ulga w postaci kupki. Doraźnie podajemy Esputicon.
Karenka - podaj jakiegoś linka do tych kminkowych krakersów,smaka mi narobiłaś, chociaż ja takich rzeczy nie jem:-D
Kruczka - a juz miałam pisać gdzie przepadłaś. Czy urządzaniemieszkania Cię tak pochłonęło;-)
 
Narazie oliwka jako tako działa... ciekawa jestem tego środka przepisanego przez dermatologa... słodkich snów wszystkim mamusiom :*

iza - mnie tez sie wydaje, że to nie uczulenie... ani pokarmowe, ani kontaktowe... pediatrzy chyba z przyzwyczajenia tak zalecaja, bo to najczęstsze przyczyny wysypki... a jak ja zapytalam, czy to moze byc tradzik niemowlecy, to spojrzala na mnie, jak na idiotke,ze co ja niby za nowe choroby wymyslam... Taka sluzba zdrowia na czasie u nas :)

W krochmalu kapalam kilka razy, moze wlasnie zamiast kalii, po ktorej nie widze roznicy, bede kapac w krochmalu. zobaczymy, co sie bedzie dzialo. poki co kremik robiony w aptece fajnie nawilza mu buzke, nie ma juz takiej skorupki, tylko ledwo widoczne i ledwo wyczuwalne drobne krosteczki.

slodkich snow mamusie :*
 
Zebym nic nie pominla..

My kapiemy o 19.30 jedno i drugie. Ja mlodsze, a maz starsze. Pozniej sie rozchodzimy i usypiamy... Z tym, ze mi lepiej idzie usypianie starszego, a mezowi mlodszego ;)
Ubranka piore w 40 stopniach i prasuje jak mam wene.. a ze weny ostatnio brak to nie prasuje ;)
Dopajam malego minimalnie, bo on nie chce nic pic. Mleko wypije, ale woda czy herbatka odpada.


Kurcze co za dzien.
Pospalam z Frankim do 8.30, a Antek sam w salonie sie bawil. Maz go zostawil i pojechal. Slyszal, ze ktos sie kreci w sypialni i uznal, ze juz wstalismy ^^. Dziecko prawie godzine samo siedzialo! Jak wychodzilam z sypialni widzialam jak akurat pil liptona prosto z butelki ^^. Kombinator. Ubrany byl, wiec uznalam ze maz sie nim zajal z rana jak nalezy. O 11 sie okazalo, ze jednak nie bo Antek glodny. Dzwonie do meza i pytam co on jadl, a ten zdziwiony, ze nie wie co bo wczesnie pojechal ^^. Dom wariatow normalnie.
Pozniej Franek nie chcial spac, a obiad trzba bylo zrobic i podlogi umyc.. a no i spacer zaliczyc. Wyrobilismy sie do 16, bo miala przyjechac znajomanoddac mate. No i mam ja. I powiem wam, ze pierwszyni ostatni raz komus cos pozyczylam. Brudna, poplamiona, bez kilku zabawek. Od spodu urwany twki palak z motylkami, ktory przywiazali sznurkiem ^^. Zabawki, ktore sa sa brudne i poniszczone. Kurcze ja wszystko rozumiem, ale to? Antek tez jest ruchliwym dzieckiem, ale jakos nie zdolal maty poniszczyc. Po Franku mata nada sie tylko do kosza. Dobrze, ze chociaz chusta cala.

Franek cos dzisiaj wariuje. Je mniej i malo spi. Juz sobie wkrecam, ze to przez chore serce.. W przyszlym tygodniu kontrola w szpitalu...

Lece spac.. dobranoc
 
nam pediatra powiedział na lekkie krostki na twarzy, że to może być kwestia moich hormonów i że niedługo powinno przejść samo. kazał normalnie wodą przegotowaną przemywać i niczym nie smarować. a i mi samej podobne coś wyskoczyło na policzkach, więc już sama nie wiem co to - konserwanty? tylko ciekawe z czego...

my kąpiemy się 19-20 i nie dopajamy niczym - sama pierś :)

na bączki daję Esputicon, teraz będę na Espumisan przechodzić. wystarczy zwiększyć dawkę Espumisanu (15 kropel 4xdziennie), aby działał jak Sab Simplex - na pewno kieszeń to odczuje :)

pscółka - po powrocie od teściów wróciłam do zup i gotowanych/surowych warzyw, herbatki ułatwiającej trawienie i... kupa na życzenie :))) a bączka jak Mała zasadzi to powietrze zanieczyszcza konkretnie, hehehe ;)
 
reklama
Witam serdecznie wszystkie kwietniowe mamy! :-) Chciałabym, jeśli można, do Was dołączyć. Jestem mamą niespełna 2-miesięcznej Mai.

Pozdrawiam mamy i przesyłam buziaczki dla ich pociech! :-D
 
Do góry