reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwiecień 2013

dzień dobry - a co tu taka pustka :-D czyżby wasze dzieci w przeciwieństwie do mojej córki pozwoliły wam pospać :-D...

a więc tak - wczoraj zasnęła koło północy, obudziła się ok. 4, zjadła zasnęła na godzinę i znów pobudka po 5... i tak właściwie nie śpię od 4... :angry:. teraz śpi (uff) ale o 10 musimy wyjść do lekarza więc ja się już nie kładę, bo włosy umyć, mleczarnię opróżnić, ogarnąć chaos w domu, po potem mamy umówiony spacer z koleżanką i będę późno w domu...

zapowiada się więc długi dzień...
na jutro miałyśmy umówione szczepienia ale chyba nic z tego nie będzie bo Mary wciąż ma katar... nie sądzę abyśmy dostały pozwolenie...

Tasia czy to Twoja mała ma katar i ulewa bardziej?? dobrze kojarzę? bo moja ma to samo i nasza pediatra powiedziała że to normalne, że jak jest jakaś infekcja to ulewanie może się wzmóc... mi poleciła obserwować i dziś będziemy na kontroli to ważymy żeby sprawdzić czy ma to odzwierciedlenie we wzroście dziecka...

no to miłego dnia :-)
a w DDTVN dziś dieta dla matek karmiących...
 
reklama
Podczytuję Was, ale nie mam za bardzo czasu pisać, zwykle wiszę na fb.
Madiu, masz bardzo dobre podejście i jakakolwiek będzie diagnoza u Jasia, wiedz, że choroba dziecka to nie kara, ale sprawdzian z miłosci i człowieczeństwa. Jasio ma cudownych rodziców, tak trzymaj kochana.

Moja Hana jest właściwie od początku na mm i wcale nie czuję się winna, fajnie się rozwija, nie cierpi i wiem, że jest najedzona - to najważniejsze. Miłość daję jej na inne sposoby niż podanie piersi, dlatego dziewczyny, nie obwiniajcie się, ze nie karmicie piersią, to wcale nie oznacza, że jesteśmy gorsze- kochamy nasze dzieci tak samo !!!!
Ogólnie, to też powoli zaczynam wizyty po lekarzach, kontrolnie neurolog (po wylewach dokomorowych ), 21-go okulista, jeszcze muszę bioderka prześwietlić, a na lipiec umówiona jestem do audiologa. Normalnie tyle po lekarzach nie chodziłam, ale co tam, wszystko dla dobra Hany.
 
Witam się,
dzisiaj już pogoda lepsza słońce wygląda za chmur, więc tez zaliczymy jakiś spacerek :-D Bishopko ja też od początku jadę na mm , za dużo stresu kosztowało mnie przystawianie małego. Próbował nie wyszło trudno mnóstwo dzieci wychowano na mm i są zdrowe , uśmiechnięte. Mój śpi miedzy innymi dzieki temu w nocy dłużej gdyż jedna pobudka wypada między 2 a 3 a później budzi się miedzy 6 -7. Madiu oklaski dla Ciebie za podejście i zdrówka dla Jasia. A dla całej reszty forumowiczek słonecznego dnia:-D
 
witajcie
mi bardzio zalezy na karmieniu piersia ze wzgledu na chłopców , jednak przynoszą z przedzkola różne zarazki , moze dzięki cycowaniu mały nie będzie tak się zarażał, ale jeśli by nie wyszło to mm tez jest dobre, wazne zeby maluch był najedzony

Smile zdrówka dla Was wszystkich, wiem co czujesz, Antek kicha kaszle i smarka, niby kaze mu myc ręcę,i\odsuwam od Olka ale nie wiem co z tego wyjdzie

planuje chrzciny na początku czerwca, zaczełam o tym rozmowe z m i się pokłóciłam, powiedział o dwa slowa za dużo, chyba za długo było dobrze, dobrze ze chociaz olek zasnął, śpi na dwprze to może troszke dłużej pośpi
 
Phel – na 95 stopni i się nie kurczą? Ja na 40 piorę, ale z prasowaniem

Nef - mój też już wie, że nie opłaca się mnie denerwować, bo i on będzie miał przekichany dzień, co prawda załapał to po 12 latach, ale lepiej późno niż wcale. Orientujesz się może ile można trzymać w lodówce mleczko po odciągnięciu? Mój tak samo przy jedzeniu stęka, wręcz warczy, ale przyjęłam, że to normalne.

Tasia – ja czysty koper odstawiłam jak tylko położna powiedziała, że może nasilać gazy, piję tylko rumianej, herbatkę dla karmiących, a na noc melisę

Iza – u mnie ulewania prawie po każdym dziennym karmieniu, Bebilon Nutricion działa, ale jestem u teściów i oni schizują, że tą papkę daję, więc jakoś się ten tydzień przemęczę z ulewaniem. Nie wiem czy to u mnie nie jest związane z rzadkim robieniem kupy, ostatnio pobił rekord od soboty od 21 do dzisiaj do 6 rano, ale jak już zrobił to klękajcie narody, nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Iza – chyba nie ma takiej opcji, że pokarm matki jest nie ok., mm pewnie lepiej wchodzi bo jest gęstsze.

Phe l – ja zachęcałam małego do leżenia na brzuchu smoczkiem i głaskaniem i kładłam zabawki w polu jego widzenia, 5 dni temu załapał, że to fajne i teraz uwielbia tak spać, aż musze go na jedzenie wybudzać

PS: czy któraś z Was nie używa smoczka?

Wiosna – ja mój mały po jedzeniu szuka jeszcze cyca to go kładę na brzuchu jak do odbijania i daję tego cyca z którego jadł, zazwyczaj jeszcze potrzyma kilka minut i się uspakaja

Jejku, tak czytam i czytam i co która karmi mm, a został ktoś na cycu?
 
Iza a co to za wyrzuty sumienia. Ważne, że Malutka najedzona i szczęśliwa. Sama jestem na mm wychowana i jakoś żyję:-D

Pscółka my jesteśmy bez smoczka. Nawet na początku próbowałam ale Małej nie pasował i dalej nie próbowałam. Jakoś dajemy radę bez. I na cycu jesteśmy cały czas też.

Anila już dziś jest lepiej. Katar mniejszy to i ulewanie minimalne

Lenka też muszę pomyśleć o chrzcie

Oliwka
ale za to Twoja córcia jaka blondyna. U nas jak na razie kolor jasny brąz.


a teraz wracam do mojej Marudy, bo dziś chyba lewą nogą "wstała";-)
 
Hej mamuski:p

Oj pogoda zaczyna byc coraz ladniejsza;)Dzis M kosi trawke i czekamy na piaskownice:) bo zamowilam na allegro dla Alutka zamiast sobie cos kupic bo nie mam w czym chodzic to chlopakom caly czas kupuje:-D

Dziewczyny mam pytanie do mam co dzieciaczki sa na MM ile razy wasze maluchy robia dziennie kupke bo u nas cos slabo 1xdziennie:sorry:?

Pscólka - na 95 stopni stawiam tetrówki, spiochy i ciuszki gladkie czyli bez nadruków:)nie nie kurcza sie;)
Bishopko-nas czeka neurolog na 6 czerwca a w tym tyg musze Marcela takze zapisac do audiologa do CZD:confused2:bioderka mamy za 2 tyg...

madiu- musi byc ok .U nas tez jest nie za kolorowo a kocham Marcelka najabrdziej jak sie tylko da:p Alanka tez:)

A u nas nocka do kitu jak nie Alan to Marcelino ciekawe kiedy to minie:/

Polecam ten link mozna zadac pytanie pediatra jak cos sie dzieje z malenstwem trzeba sie tylko zalogowac:) ahhh i tydzien po tygodniu sa filmiki miesiac po miesiacu z zycia maluszka;) http://dziecko24.pl/
 
Ostatnia edycja:
Adaś też na cycu. Niestety kolki nas nie opuszczają.
Ja też piorę na 90 st i nic się nie kurczy.

smile - Ty masz coś na kolki dla Frania?
 
Witam jak dawno mnie nie było
Moja Maja też tak miała że tylko przy cycu wtedy oddawałam ja tacie i chwile się czym zainteresowała i znów płacz ale tak robiliśmy aż się zmęczyła mam nadzieje że nie wróci ten okres. Położna kazała przyzwyczajać do smoczka bo dzieci maja potrzebe ssania i to jest naturalne a jak dajemy cały czas cyca to potem dziecko ulewa bo jest przekarmiona.
Maja ostatnio bardzo polubiła leżenie na brzuszku nigdy jej nie kładłam ale Smail tak poleciła że spróbowałam :) polubiła leżenie do tego stopnia że ma momenty że nie chce inaczej leżeć kłade ją na brzuszek a potem przekręca jak zaśnie. Kupiłam teraz tą poduszkę klin i mała też lepiej śpi.
Ostatnio znalazlam patent kłade Maje na kolanach brzuszkiem i lekko po pupie klepie Maja uwielbia tak leżeć odbija jej się od razu i kupkę też robi lepiej jak brzuszek się napina to kładę ją i przeważnie sama masuje sobie brzuszek jak rusza nóżkami i kupka sama wychodzi:). Często nawet zasypia i przenoszę ją do łóżeczka.

Kurcze ja piorę w 40 st i nie prasuje ciuszków Maja nie ma żadnych wyprysków na ciele. Kurcze teraz myśe że może źle robie.
 
reklama
pscółka - my też na piersi lecimy :) bez smoczka się nie dało, mam małego Ssaka w domu ;))) ale próbowałam!

iza - na bank nietolerancja Twego mleka. rozmawiałam z bratową i jej siostra przerabiała to samo. także dobrze zrobiłaś i nie miej wyrzutów sumienia.
 
Do góry