reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Mnie w poprzednich ciążach na mdłości nic nie pomagało. O imbirze powiedziała mi teściowa. Próbowałam i lipa. Podobnie z koperkiem, gorzką herbatą i jedzeniem przed wstaniem z łóżka - i tak wszystko lądowało w kibelku, wiec przyjęłam w końcu taktykę jedzenia rano rzeczy, które tak samo łatwo wchodzą jak wychodzą; kisiel, budyń, kompoty różnego rodzaju... Bardzo współczuję wszystkim wymiotującym.
A zachciewajki - ciekawe, bo najczęściej chce mi się rzeczy, których nie lubię. Ostatnio mąż jechal wieczorem po kebab w bułce. Normalnie fuj, ale tak mi się chciało, że zjadłam swój i jego też. A potem mi się całą noc odbijało ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Oj wiem kochaniutkie o czym mówicie... U mnie jest też tak, że mnie mdli, gdy jestem głodna. To dziwne, ale tak jest. Przed chwilą opędzlowałam sałatkę letnią a wcześniej placka po węgiersku i nic a nic nie oddałam klozecikowi.
Jestem strasznie wkur....., bo te plamienie doprowadza mnie do jakiejś obsesji. Ciągle zaglądam sobie w gacie. Dziś plamienie prawie przez cały dzień, rano jakiś taki prawie czarny śluz. Boziuniu, ja już chcę, żeby to się wyniosło... PLEASE.....!!!

Trzymam mocno kciuki, żeby ten okropny śluz sobie poszedł.....może powinnaś więcej leżeć....ja jak teraz miałam kilka dni te plamienia....z krwią...to praktycznie przez trzy dnie nie wstawałam z łóżka i dużo na brzuchu leżałam....i teraz jest czyściutko....piękny mleczny śluzik....taki o jakim marzyłam....hihihihi

a ja wietrze cały dom...ubrałam się w polary i zrobiłam przeciąg bo mi wszystko śmierdzi...nawet moje ulubione perfumy Z. lodówka, ubikacja, pies, pościel....jej wszytsko wydaje jakiś wstrętny zapach....mydło do rąk też....to chyba kolejna przypadłość....
no i tak mi wysypało buzię, że wyglądam jak nastolatka....syf na syfku...aż strach w lusto spojrzeć - macie na to jakąś metodę...bo nie wyjdę na ulice!
Buziaki....miłego dnia....
 
Anawoj - no to współczuję Ci tych problemów z pęcherzem. :(

AguHan - oby Ci się już te plamienia skończyły, bo to faktycznie frustrujące. :/ Mnie tak samo wkurza ćmiący ból w podbrzuszu. :/

Antonina - gratulacje. :) I ja bym brała luteinę tak, jak Ci lekarz zalecił. Twój też Ci na pewno zapisze.

Karolcia - mnie też wysypało na twarzy. :/ Znajoma farmaceutka poleciła mi przemywanie twarzy wywarem z rumianku. I kupiłam też delikatną piankę z Iwostinu do mycia twarzy. I jest trochę lepiej.
 
Witajcie dziewczyny:)

antonina ja bym brała te luteinę, ponieważ lepiej dmuchac na zimne. Ja w poprzedniej ciąży przy którejś wizycie poskarżyłam się mnie brzuch pobolewa i od razu dostałam właśnie luteinkę, więc to łagodny lek i na pewno nie zaszkodzi.

witaj mała_mysz, co do bebzonków, to sporo tu Nas takich z większymi niż powinny by na podstawie wcześniejszych doświadczeń ciążowych:)

alexandra jeżeli Ci pomoże to super i mam nadzieję,ze tak będzie, jednak np. w moim wypadku to zupełnie odpada, nie znoszę imbiru, ani świeżego ani suszonego.

AguHan odpoczywaj dużo, ile się da, leż. Niech to Ci się skończy, bo bidulko zamęczysz się zamartwianiem.

Karolcia ja nigdy nie miałam kłopotów z cera, a teraz: skandal, przewertowałam wczoraj internet i jakiś rewelacji nie znalazłam. Jedyne co piszą, to stosowa pelingi na skórę twarzy, brzuszka oraz ud, pośladów. Na twarz, bo wówczas kremy sie bedą lepiej przyswajałi i nalezy kupi delikatny jakiś oczyszczający, jak dla nastolatków, a na uda i pośladki, tez żeby sie kremy przymowały, ale przeciw rozstępom:(
 
Witajcie

Na śniadanie spałaszowałam trzy pajdy ze smalcem:tak:.
Teraz chce mi się pomidorowej, więc za chwilę biorę się za gotowanie...
Jak narazie plamienia brak, ale wiem, że może wrócić, bo już tak bywało.
Dzięki za dobre słowa dziewczyny i za wsparcie. Jednak w grupie jest raźniej i człowiek zawsze się podbuduje duchowo...

antonina01 bierz luteinę, skoro miałaś problemy w przeszłości z ciążą, to myślę, że nie zaszkodzi a raczej pomoże. Powiesz swojemu lekarzowi, że bierzesz, bo inny gin zlecił i nie wydaje mi się, żeby podważył jego decyzję.

mala_mysz witaj. Też mam córeczkę Hanię, bardzo lubię to imię.

karolcia też mam syfy, ale na brodzie.Fffuuuu jakie to okropne. Siedzę w domu więc nic z tym nie robię. Przemywam tonikiem i tyle. Pewnie jakbym chodziła do pracy tuszowałabym to fluidami, pudrami itp. W poprzedniej ciąży miałam trądzik na czole, taki dziewczęcy, nic z tym też nie robiłam. Mogę Cię pocieszyć, że przejdzie Ci to napewno w kwietniu 2011:-)
 
Witam sie z wami w słoneczny oranek, przy śniadanku.

Wstyd sie przyznac ale dopiero wstałam, małż ma wolne wiec Olusiem sie zajmuje a ja mma laby...

Witam nowe kwietnióweczki i wszystkim zycze miłego dzionka

AguHan Sił dla ciebie do walki z tym śluzem...
 
Dziewczyny, jak jest z Waszymi włosami? Dzisiaj się przeraziłam. Po umyciu głowy wypadła mi garść włosów i tyle samo przy czesaniu:/ A w ciąży niby włosy są lepsze...
 
Witam serdecznie wszystkie kwietnióweczki :)
Czy można dołączyć do tego milego grona
Co prawda o swojej ciąży wiem od 13-08 , ale czekalam na serduszko
Dziś uslyszalam najpiekniejsza melodię i nasze szczescie ma 7 mm termin porodu 13-16 kwietnia
Pozdrawiam serdecznie :)
 
Witaj Erba22!!

Co do włosów i cery, to włosy mam fatalne. W poprzedniej ciąży były rewelacyjne - błyszczące i gładkie. Teraz mam takie przesuszone końcówki, że zastanawiam się, czy się nie obciąć na krótko. Odżywki niestety maja zapachy nie do stolerowania :( Pryszcze gnębią mnie mniej więcej od 25 roku życia (dla odmiany, bo jako nastolatka miałam buźkę, jak przysłowiowa pupa niemowlaka) i tylko się nasilają w ciąży - na plecach mi wyskakują.
Jola 24 - zazdroszczę. Moja Hania wstała dziś o 5:00 i uświadczyła, że chce iść do przedszkola. I tyle byłoby spania.
Swoją drogą, jak śpicie? Bo ja fatalnie. Wstaję 10 razy na siku i nie mogę potem zasnąć.
AguHan - Hanki są najlepsze. I dzięki za pomysł z pomidorową, po drodze z lekcji kupię jakąś porcyjkę rosołową i koncentrat :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
hop hop
mówicie pryszcze.ehhhh, nawet nie chcę oglądać się w lustrze. wyskakują mi takie ropne krosty, że szok. i to nie tylko na twarzy, ale i zadku. normalnie załamka. jak to nie będzie dziewczyna, to ja się załamię :)
Witaj Mała Mysz, Jaś wstał 5.15 i zarządał dwóch butelek mleka. do 6 udało mi się jakoś podrzemać, a młody siedział koło mnie i bawił się zabawkami, potem nie było zmiłuj.
witaj erba!
AguHan chleb ze smalczykiem powiadasz? mniaaam
 
Do góry