reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

hola z wieczora :)

kurcze, no.. taka dumna z syncia jestem, a wnerwil mnie znowu na maxa.. Maks zreszta tez.. po prostu wydarlam sie z glebi trzewi i malo gardla nie zdarlam. a w sumie nic zlego naprawde nie robili, tylko balagan, rozniesli zabawki po calym domu, i jeszcze mieli glupawke, piszczeli, chichrali sie.. no nic zlego, nie? a jednak myslalam, ze ubije, co chwile prosilam, ze maja byc ciszej, zabawki sprzatac - i nic. to sie wydarlam i nawet w d.. przylozylam Filipowi. i oczywiscie powiedzialam, ze Mikolaj nie przyjdzie, ze urodzin mu nie zorganizuje itp, itd.. no jak furiatka.. ale powiem wam, ze juz dawno nie mialam takich nerwow na nich.
i jeszcze mi nie przeszlo, az sie zastanawiam, czy mam im dac 'cale' prezenty jutro, czy nie wyjac jednak tych glownych i dac drobiazgow. szit.

u nas sie tak durnie zlozylo, ze wszyscy chca dzieciom prezenty kupowac, a tu tak : Mikolaj (cala trojka dostaje od nas, od dziadkow, z pkola), urodziny Filipa (w tym roku podwojnie - najblizsza rodzina juz w sobote, bo potem za duzo w pracy szalu - i potem urodziny dla dzieci, kolegow i kuzynow), i potem gwiazdka i apiac znowu od wszystkich cala trojka dostanie cos. oszaleja z tej ilosci nowych zabawek..

mialam sie pochwalic, co na jutro:

Filip - ksiazeczka z bajka cd do sluchania Auta 2, slodycze i tablica quercetti:
http://allegro.pl/tablica-multiaktywna-2-w-1-quercetti-italy-360-el-i1973281782.html

M
aksio - ksiazeczka z cd Krol Lew, slodycze i taka tablica:
http://allegro.pl/quercetti-3d-tecno-narzedzia-skrzynia-toolbox-6140-i1956564001.html

a
Felek dostanie stolik interaktywny i kaczuszki do kapieli z podbierakiem ;)
http://allegro.pl/interaktywny-stolik-edukacyjny-stoliczek-67259-i1966306449.html

[URL="http://allegro.pl/my-baby-podbierak-zabki-kaczuszki-do-kapieli-3105-i1964004244.html"]http://allegro.pl/my-baby-podbierak-zabki-kaczuszki-do-kapieli-3105-i1964004244.html

z
a[/URL] duzo chyba i juz mam dosc wszystkiego. i w ogole ku...wica mnie ogarnela, bo sie Felek juz obudzil, drze sie jak opetany (Cale 20 min temu odlozylam go do wyra) i przysiegam, ze normalnie nie chce mi sie do niego isc. niech sie drze gowniarz jeden. WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR.
 
reklama
aenye - stoliczek cudo!! Moja Mila ma kaczuszki i to jest hicior!! Jutro dostanie ośmiorniczkę i zobaczymy jaka reakcja przy kąpaniu będzie.. Suuuuuuper prezenty!! wszystkie - mama w końcu wie co dzici lubią i o czym marzą.. a że tyle okazji na prezenty - już niech miejsce szykują na następne :-)

eywa - biedna jesteś.. ja bym jednak cyca zostawiła - jakieś przeciwciała jednak dajesz .. a może spróbuj dawać na noc mm a w nocy i w dzień tylko cyca co??
 
aenye, gratuluję I miejsca:-D
nati, gratuluję kolejnej kupki :-D
Cucumber, gratuluję pierwszych kroczków :-DGabi jest chyba pierwsza, co?
Aneczkaaa, najlepsze życzenia dla Milci:-D
dranissimo, gratuluję kolejnego ząbka
o to już chyba wszystkie życzenia i gratulacje ;-)
akkm zdrówka dla córci :tak:

My spędziłyśmy miły dzionek dzisiaj. Byłyśmy (tzn. ja, a Oliwka mi towarzyszyła) u fryzjera, na zakupach i w odwiedzinach u ulubionej cioci. U nas też już czuć 3 ząbka- lewa górna jedynka, ale nie wiem czy już cała, bo Mała nie pozwala się za bardzo dotknąć. Idzie też 4 ząbek :-D
A teraz mam pytanie- czy uważacie, że pchacze są dobrą rzeczą? Zastanawiam się czy kupić Małej na gwiazdkę. Aenye wiem, że Feluś ma i Ty zresztą jesteś specjalistką od zabawek ;-)Powiedz mi czy to się sprawdza? Uczy czegoś? Felek chętnie się tym bawi?
No i jeszcze jakiej firmy polecacie? Bardzo proszę o pomoc :-D
 
akkm zdrówka dla Mai... i oby clotrimazolum też pomógł. Ja używam alantanu Plus w maści :tak:
aeyne gratki dla Filipka
marma nie wykrwaw się Dziewczyno! u mnie 3 dzień @, a muszę przyznać, że całkiem ok. Zawsze tak mnie brzuch bolał i tak się ze mnie lało, że szok, a teraz brzuch tylko trochę pobolewa, a i krwawienie umiarkowane. Takie @ to ja mogę mieć :tak:
aneczkaaa sto lat dla Milci!
cucumber ale Gaba zdolna! Super!
eywa dobrze zrozumiałam, że ta lekarka powiedziała, że Natalka budzi się przez pierś i że tak ma wiekszość dzieci cycowych? generalnie, dobrze, że rozwiała Twoje obawy i że to nic powaznego
dranissimo ja bym chyba zmieniła fotelik, tzn to obicie... kurczę, takie delikatne ciałko, a to jednak szkło :-(
jankesowa niezłą miałaś przygodę z psiakiem ;-)
lilou ale Ci fajnie z tym wyjściem do znajomych i nocowaniem tam z dzieciaczkami :-) a Oliwka sprytna, wie, gdzie szukac prezentów :tak:
nati Tobie też chciałam coś napisac, ale... zapomniałam :-D


ale jestem zmęczona...
Tysia wstała po 5 już na dobre, nie dala mamie pospac nawet do tej 6:30 :wściekła/y:
aha- tyle jedzą już Wasze dzieciaczki różnorodności, a ja boje się, że Tysiula zaczełaby się krztusić, skoro głupim wafelkiem ryzowym się krztusiła :wściekła/y: i w konsekwencji jest tylko na papkach, ewentulanie chrupkach kukurydzianych... co radzicie?
 
Mitaginka moja nie krztusi się raczej, a ten chrupek sama pisałaś chyba,że taki sychy, próbuj inne rzeczy

a co do Natki chodzi o usypianie przy piersi, pamiętasz tę teorię tracy jakiejś tam? że jak dziecko zaśnie to jak przechodzi do innej fazy snu i nie ma takiego samego stanu rzeczy jak mialo jak zasypialo( tu cycek,ale np zasnelo u rodzicow a jest w lozeczku, też może dać taki efekt) to sie denerwuje i domaga tego, niby się wyjaśniło, zdawałam sobie sprawę od jakiegoś czasu z tego,ale mam potwierdzenie niby

Aneczkaaa ale ona nie pije z butelki wcale, to jedynie nadzieja,że zaczęłaby pić jakbym cycka zabrała całkiem,ale nei wiem co by było,wiem jakie trudne by to było, nie raz próbowaliśmy ją przetrzymać przed spaniem bez cycka na głodzie by złapała butelkę i nic, ja myślę,że albo wszystko albo nic z Natką, dlatego się boję tak i pewnie nawet nie spróbuje
 
Mercedesss - jeżeli chodzi o kaszki to nie wiem, mój gryzie (podaje mu chrupki to musi gryź) w końcu ma 7 szt zębów więc niech wie do czego służą ;). Ostatnio zaczęłam mu podawać np nie zmielonego brukuła ale ugotowanego to sobie radził ale brokuł to sie rozpływa ehhh no wkażdym razie ja wiedze że chyba wie do czego ma zęby (czasem mnie w palec ugryzie jak mu smaruje dziąsła boli jak cholera):-D

Natki, Marma zazdroszcze wam że tak ładnie śpią oby tak dalej trzymam kciuki ;)

akkm - jezeli cie tak martwi odparzenie to udaj sie do pediatry bo 3 tygodnie to długo

Cucmber- brawo dla Gabi! Ja tam bym wolała siedzieć w domu z małym ale jak już mam prace to też musze się z niej cieszyć bo co tu robić. Miała m fuksa i na macierzyńskim miałam rozmowe i zgodzili się mnie przyjąć jak mi się skończy.

Ja dzisiaj od jednej pracy do drugiej i malego to widzialam rano przez 30 min i jutro pewnie tez i tak do pt :-( że mama musiala wyjechac i musze ją zastępować :-(. ES pierwszy dzień przeżył z małym był u ciotki i jakoś im dzień zleciał ponoć był grzeczny. Nawet się ciesze bo zjadł mu obiadek a mi i babci nie chciał jesc wiec moze jakis przełom albo tylko jakiś wyjątek. Ide spać. Pozdrawiam
 
eywa, rozumiem cie, ja sie zbieram od grubo ponad miesiaca do treningu nocnego i mi nie idzie.. juz dwa podejscia mialam, ale rejterowalam po 5min.. serce mi pekalo :-(
a zaden lekarz nie mowil ci o hydroksyzynie? moj lekarz (pediatra ze szpitala, super fachowiec i mam do niego ogromne zaufanie) ostatnio zapisal mi przy tej chorobie malego, jak z powodu zatkanego noska budzil sie co chwile; on osusza sluzowke, ale glownie dziala uspokajaco, usypiajaco. balam sie mu to podac, ale on mowil, ze sto procent bezpieczny lek, nie uzaleznia itp, ze dzieciom, ktore maja trudnosci w spaniu zapisuje sie go, zeby nabraly 'nawyku' spania. wlasnie chyba o te fazy snu chodzi, zeby je wydluzyc. moj np na hydroksyzynie spal po 4-6h, od dwoch dni nie daje juz, no bo choroby nie ma, i niestety, budzi sie znow co chwile, tzn rzadziej niz wczesniej, ale nie mowie hop, dzis juz pierwsza pobudka byla. ale te kilka dni co bral to za krotko pewnie, zeby sie przyzwyczail. aczkolwiek szkoda ;)

i ten neurolog ma chyba racje- wszyscy moi chlopcy zasypiali mi na rekach, tzn niekoniecznie przy cycku, wyciagalam im, dawalam smoka. ale zasypiali na reku :-( i dlatego pewnie nie umieja spac sami :-(

musze isc te prezenty pakowac i dalej sie nie zdecydowalam ;) chociaz pewnie dostana wszystko, bo co. Felkowi i tak dam stolik, bo byl grzeczny ;) to i im by wypadalo. ;)

dranissimo,
nie odpuszczaj.. przeciez oboje zawiniliscie, moze on bardziej uparty.. ale podejdz, przytul sie, sprowokuj go tak.. nie warto sie rozstawac bez proby. prosze cie. to nie ma nic wspolnego z duma - co najwyzej z duma, ktora rani samego jej nosiciela. jesli nie chces z nim byc, nie kochasz go, nie chcesz z nim wychowac corki - to odejdz, ale jesli chcesz z nim byc, kochasz go, to nie zmarnuj tego! badz madrzejsza! a wygracie oboje! a wlasciwie - cala trojka! mowisz, ze wrocisz w lutym - i co, pol roku nie bedziecie gadac? tyle mozna zrobic w pol roku.. zyskac, stracic.. moze sie okazac, ze jestescie sobie juz obcy zupelnie i zbedni sobie nawzajem. prosze cie. podejmij ta walke, bo masz zbyt wiele do stracenia - nie tylko meza i przyjaciela, ale i ojca i wzor dla corki. juz tak ci powiem brutalnie. schowaj dume do kieszeni i dawaj! jak cie odtraci - to bedziesz wiedziala, na czym stoisz. trzymam kciuki.

i wspolczuje auta, co za chamstwo.. i fotelik bym zmienila,kurde, wiem po sobie, ile dni jeszcze czasem po zbiciu szklanki czy czegos szklanego znajduje okruch np pod stolem, w jakims zakamarku..

lilou,
haha, a gdzie schowalas prezent? ;) a co do szkoly - no mi ulzylo, tym bardziej teraz sie ciesze, bo widze, ze choc Filip madry i lapie w lot wszystko, umie juz skladac literki i czyta juz proste wyrazy - to emocjonalnie bylby dramat - za wczesnie, nie umie sie porzadnie skupic, przeszkadza, nie umie opanowac zlosci. musi dojrzec. ciesze sie, ze dali mu ten dodatkowy rok :-) uff.
 
reklama
Aeyne mamy ten lek, ale nie działał w ogóle ,więc odstawiliśmy, mieliśmy nawet bardzo silne czopki mające właśnie wyregulować te fazy,ale spała ładnie po nich 3 dni z 5, po 3 było po staremu,ale to było już dawno, przespałabym sobie tak noc teraz;) mam ten czopki jeszcze i się śmieje,ze w kryzysie użyje jednego;) nie użyje,ale się śmieje;)

pobudka nr 7:p
 
Do góry