reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwiecień 2011

baby ja też dawałam do obiadku ale manną blyskawiczną z Nestle (gorąca woda, dodajesz i mieszasz) a teraz kupiła zwykła taką jaką robi nati
 
reklama
Boliwia – witaj na bb

Lenka – współczuję problemów brzuszkowych.. biedna kluska.. a jak zobaczyłam Twój suwaczek że do urodzin Oliwki zostało 148 dni to uświadomiłam sobie, że już do urodzinek pierwszych dużo czasu nie ma.. a dopiero co rodziłam..

draniu – podziwiam za chęci gotowania, mrożenia – szacun

eywa – zdrówka życzę.. biedna ta Twoja kluska i życzę abyś i ty i ona całą noc przespała. I też jestem zdania że każde dziecko w swoim tempie się rozwija i nie panikuj – mój młody zaczął chodzić w wieku 1,5 roku i wszyscy się dziwili że po lekarzach nie latam.. przyszedł czas i na niego. A co do kasy to nieźle im się przypomniało – ja też uważam że ich błąd i niech się walą!! I kochana idź na chorobowe i wyciągnij od nich kasę!! Myśl o sobie a nie o nich.. a mają kogoś na Twoje miejsce?? I pamiętaj – po deszczu ZAWSZE wychodzi słońce :-) i fatum minie i będzie cacy!!

jola – bunt dwulatka trzeba przeczekać i być mega konsekwentnym!! jedyna rada. I kuchnia śliczna, nowa będzie..przeczekać i będzie miodzio!

aenye – zdrówka dla chłopaków. A swoją drogą pewnie jeden coś z przedszkola przyniósł co?? Moja gwiazda przy inhalatorze też usypia :-)

u mnie monotonia dnia – rano odwieźć małego, praca, odebrać młodego, odebrać misię, małe zakupy i dom! Dziś nawet zrobiłam szybko sałatkę, była u mnie kumpela z dzieciakami, mała wykąpana właśnie z młodym zasypia – są razem na łóżku i coraz ciszej tam – a ja kupiłam sobie kieckę na all z dziewczynami z grupy za całe 23 zł sztuka i jutro bądź pojutrze zobaczę co to za szajs – cena powala, zdjęcia ok.. Łyknęłam jeszcze szal fajny na ramiona, spodnie rurki i bluzę dla koleżanki córki na gwiazdkę. Jestem u koleżanki córki chrzestną a że ma jeszcze dwójkę dzieci to zawsze prezenty trójce kupuję. Najstarsza ma 16 lat, moja miss 6 i Maksio 5 lat który w wigilię jeszcze ma urodziny. Nie wspominając że brat ma 4 dzieci (w sumie 2 bo 2 już dorosłych) i jeszcze kuzynki córcia – zawsze się w święta widzimy – i nie wiem skąd kasę na prezenty brać.. co roku zawsze coś kupuję.. chrześniaczka za dużo zabawek nie ma i staram się zawsze coś fajnego dla niej kupić. A kochana laska na maksa i cieszy się ze wszystkiego w przeciwieństwie do mojego juniora. Już widać za dużo w tyłku i zrzędzi. Ooo z sypilani dobiega cisza więc chyba śpią. Uff

oglądam tap madl i Ania mnie rozwala... jara się jaka ona ładna i co to nie ona.. ło matko!!
 
Ostatnia edycja:
eywa, nawet nie wiesz jak Ci współczuję. Od dawna zastanawiam się jak Ty w ogóle funkcjonujesz? Moja Mała długo przesypiała całe noce, a od dwóch miesięcy budzi się co godzinę. Często zasypiam przy karmieniu i tak naprawdę większość nocy spędza z nami w łóżku, choć nie ukrywam, że trochę się boję. Tylko ona nie budzi się z głodu, bo cyca chce tylko do uspokojenia się, a po kilku łykach zasypia.

Mercedesss, ja co prawda łączyłam kaszkę mannę ze swoim mlekiem, ale najpierw gotowałam kilka minut w niewielkiej ilości wody, a później łączyłam ze swoim mleczkiem :-)

Aneczkaaa, dobrze masz, że Ci synek Malutką usypia :-)

Baby_55, mam pytanie: po czym stwierdziłaś, że dynia zepsuta? Ja też robiłam i ona tak dziwnie pachnie, ale myślę, że tak musi być, a pleśni żadnej nie ma, więc nie wiem. Zrobiłam też marchew z dynią i Mała dzisiaj zjadła pół słoiczka (co jest dużym sukcesem, bo ona nie chce jeść nic poza cycem). A dynia z jabłkiem w ogóle mi nie wyszła. Nie wiem dlaczego:wściekła/y:
 
Boliwia - dziś pierwszy raz razem zasnęli. Młody nie chce z Milą leżeć w łóżku bo ona go targa za włosy i go leje :-)

I po tap madl..... Mam obawy że Ania wejdzie do finału.. Gdyby się nie odzywała to nawet byłabym za nią.. I nawet Asia za tydzień się poryczy.. Szkoda Honoraty a Ania niech taka cwaniara nie będzie i zobaczymy jak będzie wyglądać jak urodzi dzieci - taka wredota jezzzdem!!
 
Ostatnia edycja:
nosz kurde, nie mogloby naprawde to cholerstwo dać jej zasnąć? cały wieczór teraz z małżem na zmianę nosimy,a ona sie zanosi , łzy jak grochy, jeszcze spać nie poszła od wypicia syropu a już gorączka wraca...ehhh

ja robilam jabłuszka jedynie na zimę w słoiki i coś mi śmierdziało bardzo w kuchni,nie wiedzialam co i ostatnio znalazłam winowajce..słoik się otworzył

Boliwia a Twoja malutka jak ma na imię? duża się urodziła? jak teraz? no i ogólnie napisz coś o sobie:)
 
Hehe, to się nazywa kochające się rodzeństwo :-) Ale Moja ze mną robi to samo :-D Swoją drogą, już się od ósmej dwa razy obudziła :-(

eywa, mój mały Skarbek ma na imię Oliwia. Urodziła się z wagą 3500g, a teraz waży ok. 9 kg :szok: Jutro muszę ją zważyć :-) Ogólnie jest kochana ;-)Ma już dwa ząbki (niestety właśnie wychodzą kolejne), sama siedzi i uwielbia stać, choć za bardzo jej na to nie pozwalam. Dzisiaj zaczęła sama pełzać. A ja jestem teraz kurą domową, jakoś nie mogłam wrócić do pracy i zostawić Małej samej. Karmię ją piersią. Mała ma silną alergię, więc jem tylko kilkanaście produktów, najmniej uczulających, ale jakoś daję radę. Najważniejsze, że są efekty i przy odpowiedniej diecie alergia jest mniej uciążliwa.
 
Ostatnia edycja:
mam dość Maja dopiero zasnęła , nie mogłam jej uśpić w żaden sposób, co ja położyłam do łóżeczka to wstawała telepała łóżeczkiem na rękach wiła się jak wąż z wózka wyłaziła normalnie jakaś nawiedzona dziś była.
Ewa tulę Cię mocno i współczuje:*
Boliwia
Witaj i napisz coś więcej o Was :-)

założyłam ten aparat i nie mogę się patrzeć na siebie koszmarnie wyglądam w dodatku tak mi już poharatał wargę, że mam jedną wilka ranę i zęby bolą koszmarnie czuje się jak by mi miał mózg wyskoczyć!
mam stosować dietę pół płynną przez ponad tydzień, a ja już bym zjadła sama nie wiem co ale na pewno nie płyny:crazy:
 
eywa, a tak sobie jeszcze myślę, jakie leki przeciwgorączkowe jej dajesz? Mi pediatra kiedyś mówiła, że przy silnym bólu można dawać dwa rodzaje leków, jeden z paracetamolem i jeden z nurofenem, bo każdy działa na coś innego. Pewnie z gorączką też tak jest. Ja przy ząbkowaniu, jak nurofen 3x dziennie po 2,5 ml nie pomagał, to dawałam jeszcze 3xdziennie po 4 ml paracetamolu i przynajmniej Oliwka nie płakała przez cały czas. Ja wiem, że u dzieci trzeba ostrożnie z lekami, ale może spróbujcie tak, bo co biedulka ma się męczyć... Przykro mi bardzo, bo już też wiem, co to znaczy bardzo chore dziecko. Trzymajcie się!
 
Dziekuje wam dziewczynki za porady dotyczace mojego zbuntowanego dwulatka, mam nadzieje ze szybko minie.

Ewa zdrowka dla malenkiej, przechlapane jak malenstwo w gorączce:-( Może zimne okłady????
boliwia witaj
 
reklama
Witam z rana
Boliwia witaj
Mercedess- ja gotowałam tylko na wodzie a dokładnie do zupy dodawałam, dzisiaj ugotuje "na twardo" na wodzie, staram sie mm nie dawać ale chyba niedługo spróbuje ale ugotuje na wodzie i dodam mm.

zrobiłam eksperyment i mała bardzo ciepło na noc ubrałam niestety nic nie dało tez sie budziła w nocy :-( i tak jak u Boliwi weźmie kilka łyków i śpi oj będzie problem z odstawieniem od łózka. ale juz nie spi w łóżku tylko śpimy obie na podłodze. :-D:-D

dzis na śniadanko była paróweczka cielęca z chlebkiem z masełkiem. będzie moje dziecko mięso żerne zjadła cała i jeszcze by zjadła. popiła cycem i szaleje. właśnie pojemnik na skarpetki i rajstopki poszedł w ruch
 
Ostatnia edycja:
Do góry