reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwiecień 2011

Hej dziewczęta

Witam przede wszystkim nowe kwietnióweczki......:-)

Krakowianka dzięki za linka z leginsami. Właśnie o takie mi chodziło, dziś zamówię z 2 pary.


Ostatnio samowolnie zmniejszyłam sobie dawkę duphastonu... Mam małe wyrzuty sumienia, bo lekarz nakazał 2 razy dziennie, ale od mojego pamiętnego plamienia minęło 7 tygodni i naprawdę wszystko jest dobrze, a ja dotarłam do drugiego trymestru. Biorę raz dziennie i to też nie zawsze... Gdzieś mam w głowie zakodowane, że leki w ciąży to zło konieczne. Nie chcę siebie a przede wszystkim dziecka niepotrzebnie faszerować chemią. Co o tym myślicie?
 
reklama
AguHan ja sama biorę duphaston i to 3 razy dziennie i sama nie zmniejszyłabym sobie dawki. Może bierz na razie tak jak Ci lekarz przepisal, a na najbliższej wizycie po prostu go spytaj.

cocosova trzymam kciuki za usg!




 
Ostatnia edycja:
witajcie kwietnióweczki :) jestem nowa i liczę , ze sporo informacji wyniosę z tego forum.....więc aby czegos się dowiedzieć zadaję pierwsze pytanie : czy któraś z Pań ma zamiar rodzić w Mikołowie na ul. Waryńskiego....to jeden z najbllizszych mi szpitali i jedyny , o którym słyszałam w samych superlatywach :)
a apropos poprzedniego posta to mozna również prosić o linka na legginsy ?? ;)
pozdrawiam wszystkie oczekujące :)
 
Lilou, Ewka - witajcie. :) Link do leginsów: GETRY LEGINSY DŁUGIE LEGGINSY CIĄŻOWE M 164 (1257114411) - Aukcje internetowe Allegro ja jestem z nich zadowolona.

Meriderka, ja też sobie ostatnio pomyślałam, że fajnie byłoby mieć USG i codziennie móc podglądnąć, czy Maleństwo ma się dobrze... Ale pozostaje wierzyć, że tak jest, pomimo wszelkich obaw, które są chyba nieodłączne w ciąży.

AguHan
- ja w ogóle nie mam doświadczeń z Twoim lekiem... Ja zażywam luteinę i po zapewnieniu lekarza, że dziecku na pewno nie szkodzi, a pomaga w zdrowym przebiegu ciąży, zażywam dalej. Ale mam minimalną dawkę - 2 tabletki dziennie. Może po prostu spytaj lekarza, czy nie mogłabyś już przestać tego zażywać?
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, :-D
dawno nie pisalam mialam duzo na glowie :sorry:

dzis bylam na oficjalnie pierwszym USG (naprawde pierwsze mialam w 5tc) dzidzia ma ok 6cm i jest starsza o tydzien!!:szok: powiedzieli mi dzis ze jestem 12tc +3 a ja wg miesiaczki jestem 11 +3 :eek: badz to czlowieku madry. Chyba ze dzidka jest wielka :sorry:
no i termin z 25kwietnia na 17go mi sie przesunol:rofl2: nie wiem czy suwaczek zmienic czy zostawic wg miesiaczki???

U mnie wymioty i mdlosci nadal dokuczaja, a widze ze u was powoli sie spokoj robi :tak:

jeju jak to fajnie bylo zobaczyc niunie na USg kiedy juz nie jest fasolka tylko nasza niunia :wink:
 
Cześć wszystkim świeżym mamusiom.
Gratuluję udanych badań. To usg w domu to naprawdę dobry pomysł :D
Ja się jakoś źle dziś czuję. Tak mi ciężko w brzuchu. Niby nie boli, ale jakieś takie dziwne mam uczucie. I krzyż mnie boli. Nie wiem, czy nospe wziąć, czy dzwonić do giny. Może to po wczorajszym badaniu.
 
Ja zaczęłam się martwić bo od wczoraj nic nie czuję. Piersi mnie nie bolą, nudności brak, brzuch mnie nie boli, żadnego krwawienie- jak przed. Mogłoby mnie zemdlić to bym przynajmniej spokojniejsza była.
Ty się ciesz a nie martw. W tym tygodniu mogą już zanikać te objawy. Ja miałam tak samo i też się bałam a potem na usg okazało się, że wszystko w porządku :)

Ostatnio samowolnie zmniejszyłam sobie dawkę duphastonu... Mam małe wyrzuty sumienia, bo lekarz nakazał 2 razy dziennie, ale od mojego pamiętnego plamienia minęło 7 tygodni i naprawdę wszystko jest dobrze, a ja dotarłam do drugiego trymestru. Biorę raz dziennie i to też nie zawsze... Gdzieś mam w głowie zakodowane, że leki w ciąży to zło konieczne. Nie chcę siebie a przede wszystkim dziecka niepotrzebnie faszerować chemią. Co o tym myślicie?
Ja też biorę duphaston 2 razy dziennie. Jak miałam plamienia i bóle to brałam 3 razy. Też miałam wątpliwości, zwłaszcza, że w ulotce wyczytałam, że są jakieś minimalne szanse na skutki uboczne. Ale biorę odkąd koleżanka powiedziała, że gdyby nie duphaston to nie miałaby swojej dzidzi teraz, głównie temu lekowi zawdzięcza podtrzymanie ciąży. Lepiej brać niż potem się obwiniać jak coś będzie nie tak.

Witam nowe kwietnióweczki :) Fajnie, że nas coraz więcej ;)
 
asiunia to jesteśmy w podobnej sytuacji ja mam początek 12tc :) i już nie mogęsię doczekać poniedziałku , żeby po raz 3 zobaczyc nasze maleństwo :) wg moich wyliczec to też jestem -1tc , ale być może właśnie na tym polega przelicznik lekarzy ;) hehe
asiunia ja na szczęście nie miałam żadnych mdłości ani dokuczliwych objawów ciąży a przyglądałam sie sobie bacznie od "pierwszego dnia ciąży"-> czyt. 6-ego bo wtedy miałam pewność , ze zostaniemy z moim S rodzicami :) na szczęście pracuję bez zadnych przeszkód i czuję się fantastycznie + optymizm, w który wcześniej byłam dużo uboższa ;)

krakowianka dzięki wielkie za linka do legginsów no i chyba tym sposobem allegro zarobiło kolejną klientkę ;)
 
reklama
Hej dziewczyny, :-D
dawno nie pisalam mialam duzo na glowie :sorry:

dzis bylam na oficjalnie pierwszym USG (naprawde pierwsze mialam w 5tc) dzidzia ma ok 6cm i jest starsza o tydzien!!:szok: powiedzieli mi dzis ze jestem 12tc +3 a ja wg miesiaczki jestem 11 +3 :eek: badz to czlowieku madry. Chyba ze dzidka jest wielka :sorry:
no i termin z 25kwietnia na 17go mi sie przesunol:rofl2: nie wiem czy suwaczek zmienic czy zostawic wg miesiaczki???

U mnie wymioty i mdlosci nadal dokuczaja, a widze ze u was powoli sie spokoj robi :tak:

jeju jak to fajnie bylo zobaczyc niunie na USg kiedy juz nie jest fasolka tylko nasza niunia :wink:



na razie zostaw sobie suwaczek wg OM, bo mże być tak że na kolenym usg znów wyjdzie iny tydzień ;) oni to liczą od wielkości dzidzi, a przecież może Twoja po prostu szybciej sie rozwija. W końcu każde dziecko ma inną wagę podczas narodzin, prawda? ;)




 
Do góry