reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

hehe :-D

ide robic ten nieszczesny obiad.. siet. znowu mam kilogram pieczarek do zrobienia :angry: ten moj maz nie rozumie co to znaczy KILKA pieczarek, zawsze pol siaty przytarga :crazy: jakby mi sie akurat chcialo obierac tyle! no!
aenye -olej obieranie pieczarek! jak są ładne to je opłucz tylko i otrząśnij na sitku i delikatnie osusz jakimś papierowym ręcznikiem, żeby mniej wody w duszeniu puszczały. Jak mam ładne pieczarki to tak robię, szkoda zachodu i czasu naobieranie - szybko tnę nożem do sera na plasterki i siup na patelnię!
 
reklama
Zmieniły się wzory zwolnien - lekarz ma mniej wypisywania, bo teraz tylko Twój pesel (nie ma daty urodzenia a dotąd było i to i to) oraz nip i dane adresowe; a od pracodawcy tez tylko nip; z danych lekarza tylko numer lekarski bez opisywania danych przychodni. Bo w końcu wszystkie te numery jednoznacznie wskazują na osobę i nie ma sensu powielania ich na 1 druku.

właśnie wziełam zwolnienie do ręki i patrze że nie ma nazwy zakładu pracy, że jakiś inny ten blankiet:-) Dobrze że potwierdzasz moje spostrzeżenia bo juz sie bałam że mi macierzyński wystawił:szok: a swoja drogą, to ciekawa jestem jak ta procedura wyglądać będzie, bo zwolnienie mam do terminu, czyli do 20go a 18 mam iść na wywołanie jak sie nie nie zacznie. I co, 20go w szpitalu mi wypiszą macierzyński??
 
Nic ci nie wypiszą, macierzyński będzie biegł od dnia porodu. Zgłaszasz pracodawcy którego urodziłaś oni specjalny formularz do zusu wysyłają a Zus to sobie sam odejmie od zwolnienia te dwa dni.
 
Dziewczyny bo moze to by taki sex na zywiol musial byc :tak: ale ja sobie tego raczej nie wyobrazam :-D

Ja wiem auto dzis umyje :happy2: napewno sie ruszy:cool2:

Ja listy to juz wcale nie zamykam nie ma takiej opcji nawet
Brzucho twardy to mi sie regularnie robi ale nic po za tym tej spermy to chyba litry by musialy byc... ja u zawodowej prostytutki :-)
 
No właśnie jakieś takies formalności trzeba zrobić. I wiecie dziewuszki, że do pracodawcy można teraz złożyc wniosek o dodatkowe dwa tygodnie urlopu macierzyńskiego? Wtedy ma się 20 + 2 przy jednym dziecku :)
 
ja złożyłam do księgowej akt urodzeia i zaświadczenie ze szpitala i dalej sami już to załatwiają:-)
dziewczyny a jak jest z urlopem dla ojca?ile mojemu m się należy??wcześniej nie mógł wziąć bo musiał budowe oddać,jak to jest ile mu się należy podobno tydzień na dziecko ale nie wiem czy to prawda,a od jutra idzie na urlop i i nie wiem czy z wypoczynkowego mu wezma
 
Witam

rozpakowanka były super

a ja dziś zauważywszy u siebie śluz koloru brązowego co jakiś czas się powtarza,ale na razie nie mam,nie wiem , zaczęłam się pakować do końca bo czort tam wie chodź może to potrwać jeszcze ...czasami mnie tam w środku jakby szyjka zakuje od wczoraj tak mocniej jakby .

mąż do swoich rodziców pojechał z Hubem więc mam spokój ,spokojnie się przygotuję jakby cuuu

łażę,sprzątam,cały czas w ruchu :happy2: jestem rano drażnienie sutków sobie zrobiłam maatko jakiego skurcza dostałam po tym chyba dobre 2,3 minuty trzymało ałł
 
ja złożyłam do księgowej akt urodzeia i zaświadczenie ze szpitala i dalej sami już to załatwiają:-)
dziewczyny a jak jest z urlopem dla ojca?ile mojemu m się należy??wcześniej nie mógł wziąć bo musiał budowe oddać,jak to jest ile mu się należy podobno tydzień na dziecko ale nie wiem czy to prawda,a od jutra idzie na urlop i i nie wiem czy z wypoczynkowego mu wezma

mąż tam z kimś jakimś kolegą rozmawiał,że 2 dni okolicznościowego,potem 7 dni ojcowskiego,i że niby może 2 tygodnie opieki na de mną wziąć ale to chyba 80 % płatne tylko nie wiem nie znam się ... i nie wiem czy wtedy on te wolne weźmie
 
reklama
Do góry