reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

reklama
Cześć Dziewczyny. :-)

Po szczepieniu nocka była trochę niespokojna, ale rano Julian był już radosny jak skowonek. :tak: Teraz drzemie, a ja doczytuję BB. ;-)

Miłego dnia wszystkim życzę. :-)
 
Hejo :))

Buziaczki dla dzieciaczkow Aby szczypionki nie bolaly juz :))
Moja Nadinka dostanie dopiero w pazdzierniku 3 ture szczypien :)) Wiec mam jeszcze troszke czasu :)
A u mnie dzis slonko wychodzi, ide ogarnac domek Obiad juz mam i zmykam na kakwke po-plotkowac z babkami :))


Milego dnia babki :))
 
Od 3 dni jestem bardzo zabiegana; nawet nie mam kiedy samochodu spożytkowac i wyrwac się na zakupy :crazy: Nie liczac tych spozywczych rzecz jasna. Dzieje sie duzo - zwlaszcza u starszych w szkole, do tego przyszly tydzien zapowiada się lekarski - badania, szczpienia ....A w weekend urodziny Misi.

Od wtorku zapowiadają zalamanie pogody - no szkoda bo przyjemnie jest wieczorami spacerowac z m. i Julcia przy pieknych zachodach slonca.

Pozdrowienia i milego weekendu wam kwietniowki i waszym dzieciaczkom życzę :-)
 
No a my już wróciliśmy, byliśmy na szczepieniu i dostał tylko jedno ukłucie w udko, następne za 7 mies, chyba że zdecydujemy się na jakieś dodatkowe szczepionki. Nawet ch7yba za bardzo nie bolało bo tylkjo w momencie wkłucia pisnął ale zaraz szybko odwróciliśmy Jego uwagę i już był uśmiechnięty mój niuniek kochany.

Zakupy w Auchan zrobione, spacerek zaliczony, Aluś obiadek wciągnął z apetytem popił soczkiem i teraz sobie słodko śpi a ja właśnie rozmrażam kurczaka dla nas na obiad no i podczytuję BB.

Sylcia dzięki za buziaczki żeby nie polała szczepionka- podziałały.

Patewka- no ja też żałuję bardzo że lato się kończy, co my będziemy robić w brzydką pogodę z dzidziusiami?? Powodzenia i cierpliwości kochana.
 
mam nadzieje ze sie przyda

4

Warzywa
Ziemniak, marchewka, dynia
Owoce
Jabłko

5

Warzywa
Ziemniak, marchewka, dynia, szpinak (przy problemach z nerkami - NIE);
pietruszka, seler, brokuł, kalafior, kukurydza, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, patison
Owoce
Jabłko, dzika róża, czarne jagody, banan;

6

Warzywa
Ziemniak, marchewka, dynia, szpinak;
pietruszka, seler, brokuł, kalafior, kukurydza, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, patison;
kapusta (włoska, czerwona i biała), brukselka, groszek zielony, czerwona soczewica;
Owoce
Jabłko, dzika róża, czarne jagody;

7

Warzywa
Ziemniak, marchewka, dynia, szpinak;
pietruszka, seler, brokuł, kalafior, kukurydza, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, patison;
kapusta czerwona i biała, brukselka, groszek zielony, czerwona soczewica;
zielona soczewica, kalarepa, por i burak (jeśli w rodzinie występuje alergia pokarmowa to podajemy te dwa warzywa po 10 miesiącu);
Owoce
Jabłko, dzika róża, czarne jagody;
Morele, gruszki, maliny;

8
Warzywa
Ziemniak, marchewka, dynia, szpinak;
pietruszka, seler, brokuł, kalafior, kukurydza, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, patison;
kapusta czerwona i biała, brukselka, groszek zielony, czerwona soczewica;
zielona soczewica, kalarepa, por, burak;
świeże szparagi, sok z kapusty kiszonej (jedna łyżeczka) [jeśli pojawi się zaczerwienienie wokół ust odstawić i ponownie spróbować po 12 miesiącu];
Owoce
Jabłko, dzika róża, czarne jagody;
Morele, gruszki, maliny;
Śliwki (różnych odmian, także suszone), czereśnie, brzoskwinie, kiwi, winogrona, mango, melon, daktyle, rodzynki (najlepiej ugotowane i zmiksowane);
Przyprawy
Majeranek, kminek, koperek (suszony), sezam;

9
Warzywa
Ziemniak, marchewka, dynia, szpinak;
pietruszka, seler, brokuł, kalafior, kukurydza, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, patison;
kapusta czerwona i biała, brukselka, groszek zielony, czerwona soczewica;
zielona soczewica, kalarepa, por, burak,
świeże szparagi, sok z kapusty kiszonej (jedna łyżeczka);
cebula, groch, szczaw (przy problemach z nerkami - NIE);
Owoce
Jabłko, dzika róża, czarne jagody;
Morele, gruszki, maliny;
Śliwki, czereśnie, brzoskwinie, kiwi, winogrona, mango, melon, daktyle, rodzynki;
Jeżyny, aronia, porzeczki, arbuz;
Przyprawy
Majeranek, kminek, koperek (suszony), sezam;
Tymianek, cząber, estragon, bazylia, rozmaryn, oregano;

10
Warzywa
Ziemniak, marchewka, dynia, szpinak;
pietruszka, seler, brokuł, kalafior, kukurydza, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, patison;
kapusta czerwona i biała, brukselka, groszek zielony, czerwona soczewica;
zielona soczewica, kalarepa, por, burak;
świeże szparagi, sok z kapusty kiszonej (jedna łyżeczka);
cebula, groch, szczaw;
bakłażan (przy problemach z wątrobą - NIE), świeży ogórek, papryka, rzodkiew, soja, cieciorka, pomidor, fasola, bób (przy kłopotach z brzuszkiem-NIE), kiszony ogórek, kiszona kapusta (jesli po soku nie bylo zaczerwienienia wokół ust);
Owoce
Jabłko, dzika róża, czarne jagody;
Morele, gruszki, maliny;
Śliwki, czereśnie, brzoskwinie, kiwi, winogrona, mango, melon, daktyle, rodzynki;
Jeżyny, aronia, porzeczki, arbuz;
Borówki, żurawina, poziomki, truskawki, papaja, ananas;
Majeranek, kminek, koperek (suszony), sezam;
Przyprawy
Tymianek, cząber, estragon, bazylia, rozmaryn, oregano;
Czosnek, pieprz, papryka słodka, sól (nieoczyszczona i tylko odrobinę), cynamon (ostrożnie przy alergii), szczypiorek, natka, koperek, kolendra;

11-12

Warzywa
Ziemniak, marchewka, dynia, szpinak;
Pietruszka, seler, brokuł, kalafior, kukurydza, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, patison;
kapusta czerwona i biała, brukselka, groszek zielony, czerwona soczewica;
zielona soczewica, kalarepa, por, burak;
świeże szparagi, sok z kapusty kiszonej (jedna łyżeczka);
cebula, groch, szczaw ;
bakłażan, świeży ogórek, papryka, rzodkiew, soja, cieciorka, pomidor, fasola, bób, kiszony ogórek, kiszona kapusta;
rzepa, cykoria;
sałata, rzodkiewki (po skończonym roku)
Owoce
Jabłko, dzika róża, czarne jagody;
Morele, gruszki, maliny;
Śliwki, czereśnie, brzoskwinie, kiwi, winogrona, mango, melon, daktyle, rodzynki;
Jeżyny, aronia, porzeczki, arbuz;
Borówki, żurawina, poziomki, truskawki, papaja, ananas;
Cytrusy;
Przyprawy
Majeranek, kminek, koperek (suszony), sezam;
Tymianek, cząber, estragon, bazylia, rozmaryn, oregano;
Czosnek, pieprz, papryka słodka, sól, cynamon, szczypiorek, natka, koperek, kolendra;
 
Ostatnia edycja:
no co ty madzia?????????????? ja powiem szczerze, ze kabaczek dałam bardzo szybko, cukinie też
buraka dałąm zuzi dwa dni temu- smakowało jak nie wiem co
no i kiedys dorzuciłam do zupy ociupine pomidora
i zawsze spoko

za to od trzech dni daje jej kaszke hippa - owsianke i albo ma strasznie twarde kupy albo wodniste i cholernie sie pręży - dzisiaj dam ryżową i zobacze
 
no co ty madzia?????????????? ja powiem szczerze, ze kabaczek dałam bardzo szybko, cukinie też
buraka dałąm zuzi dwa dni temu- smakowało jak nie wiem co
no i kiedys dorzuciłam do zupy ociupine pomidora
i zawsze spoko

za to od trzech dni daje jej kaszke hippa - owsianke i albo ma strasznie twarde kupy albo wodniste i cholernie sie pręży - dzisiaj dam ryżową i zobacze

czyli dajesz jej wszystko...uwazam ze ok ja tez tego sie trzymam
zalaczylam to bo niektore mamy uwazaja co dawac a co nie

moja osobiscie od tygodnia palaszuje zupe jarzynowa na indyku...

ZNALAZŁAM PROGRAMIK MALUSI "KSIŻKA KUCHARSKA DL ANAJMŁODSZYCH"
zastanawiam sie jak wam zalaczyc
 
Ostatnia edycja:
Ja jakos nie przykladam jakiejs strasznej wagi do tego co podaje.Jesli na sloiczku jest napisane ze po 5ms to kupuje i tyle.A zauwazylam ze dziecie baaardzo lubi te dania z mieskiem.O wiele bardziej niz te jarzynowe.
 
reklama
Do góry