reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

Anetusia ja chodzę do gina prywatnie i prywatnie chodzę do ambulatorium robić badania.Mi na każdej wizycie pani doktor zleca nowe badania.Najpierw miałam mocz,krew i glukoze.teraz muszę zrobić na toxo,grupe krwi i odczyn coombosa(nie wiem co to jest) noi za 10 dni znowu mocz bo miałam jakieś bakterie.
 
reklama
dziewczyny sorry że tak nie na temat, ale nie wiem gdzie mam to napisać a jestem ciekawa waszej opini. Czytała któraś z was może Tracy Hogg "Język niemowląt" ??:sorry2: Ja jestem na III rozdziale i powiem wam że ciekawe rzeczy tam pisze. Ale zastanawia mnie jedno, czy któraś z was doświadczone mamusie stosowała się do rad zawartych w tej książce?? I jak to zdało egzamin?? Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości:angry:
 
Witajcie kwietnióweczki!
W weekend byłam w Borach Tucholskich na grzybobraniu. Nachodziłam się po lesie, ale w sumie dobrze mi to zrobiło. Tylko od tego schylania sie po grzyby wszystko cofało mi się ku ujściu hehe a grzybów było zatrzęsienie:-)

Anetusia - ja też płaciłam za badania, nawet te podstawowe, ale dlatego , że chodzę prywatnie. Za pierwsze zapłaciłam 160zł ale kobietka w lab. powiedziała, że kolejne tj. sam mocz i ogóla krew to 30zł. Najdroższa jest toxo, bo 60zł a grupa chyba około 30zł.
 
dziewczyny sorry że tak nie na temat, ale nie wiem gdzie mam to napisać a jestem ciekawa waszej opini. Czytała któraś z was może Tracy Hogg "Język niemowląt" ??:sorry2: Ja jestem na III rozdziale i powiem wam że ciekawe rzeczy tam pisze. Ale zastanawia mnie jedno, czy któraś z was doświadczone mamusie stosowała się do rad zawartych w tej książce?? I jak to zdało egzamin?? Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości:angry:
pat848 - nie czytałam, niestety, a o jakich radach tam jest napisane?
Jak byłam w poprzedniej ciązy, i chciało się wyczuć ruchy płodu to należało się napić dużo wody i połozyć się płasko na kanapie. No i fakt - działało.
Jeżeli są jakieś ciekawe porady to napisz toszkę więcej, bo może warto kupić tę książkę. Pozdrawiam.
Ale jestem roztrzepana - piszesz przecież o niemowlęciu, a nie o płodzie hehe
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny sorry że tak nie na temat, ale nie wiem gdzie mam to napisać a jestem ciekawa waszej opini. Czytała któraś z was może Tracy Hogg "Język niemowląt" ??:sorry2: Ja jestem na III rozdziale i powiem wam że ciekawe rzeczy tam pisze. Ale zastanawia mnie jedno, czy któraś z was doświadczone mamusie stosowała się do rad zawartych w tej książce?? I jak to zdało egzamin?? Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości:angry:

ja ją czytałam w pierwszej ciąży - dla chętnych mam ją w wersji elektronicznej i mogę podesłać - myślę , że warto i z tego co wiem to wiele mam z bb z niej korzystało - rady są fajne - ale najważniejsze to podejście do niemowlęcia, którego uczy, choć w zasadzie jest to oczywiste - że niemowlę to mały człowiek , którego należy przede wszystkim szanować i w związku z tym objaśniać mu świat i co się z nim samym dzieje od pierwszych dnia, a nie traktować jak nic nie rozumiejące zawiniątko:tak:
w mojej ocenie rady sprawdzają się - mój synek np. zasypia sam w pokoju i we własnym łóżeczku od 3 mies życia i nie ma żadnego wielogodzinnego usypiania i histerii, do teraz też ma stały rytm dnia, którego przy byle okazji nie naginamy do naszych chwilowych potrzeb :happy:
 
Koga moge prosic o wersje elektroniczna ? :D

Ale miałam dzis fatalny dzien w pracy...chyba nigdy tak mnie nikt nie wqrzył jak dzis...nie chce mi sie dzis wracac do pracy, a została mi godzina przerwy...i znów...
Fatalnie, normalnie fatalnie.
 
koga - ja również poproszę :)

SaaRaa - a gdzie pracujesz? no i czy już są świadomi o Twoim stanie?

U mnie jeszcze nie powiedziałam. Mam USG w czwartek i w piątek mam plan poinformowac dyrekcję, jak okaże się że z dzidzią wszystko ok.
Teraz mam poobiedni kryzys. Che mi się spać, brzucho nie mieści mi się w spodniach i ukradkiem odpiełam sobie rozporek i poluzowałam pasek hehe, muszę tylko uważac, aby nikt tego nie przyuważył. Ale będą w szoku w piatek.:-D
 
dorenka w nauce jazdy pracuje, jako instruktor. Ucze juz 1,5 roku :) Ale dzis wyjatkowo fatalny dzien miałam w pracy :(
A czy sa swiadomi? Tylko mojego M tata, ktory jest głównym dowodzącym nasza firmą :) on w sumie kaze mi przestac jezdzic i biurem sie zajac...ale w biurze jest strasznie nudno,wiec sama sobie ilosc jazd ustalam. Nikt mnie nie zmusza. Poki chce popracowac i cos odłozyc...bo pewnie za kilka miesiecy bede juz siedziec w domu. Planuje pracowac max do grudnia..
Zaraz ide na kolejne 2h jazd..... i wiem,ze zla wroce do domu, bo mam kursanta, ktory szaleje i sie nie słucha :(
 
Ania_g odczyn coombosa to sprawdzenie czy nie ma antygenów Rh - jak sądzę masz grupę krwi Rh- a twój mąż Rh+ wtedy może powstać konflikt serologiczny, a jeżeli masz przeciwciała to mogą one zaatakować płód. To tak z grubsza. Sama jestem "-" to kiedyś trochę szukałam. Jeżeli nie miałaś kontaktu z inną niż Twoje grypą krwi to raczej mało prawdopodobne żeby badanie wyszło pozytywne. Poza tym ok 28 tyg i po porodzie dostaje się immunoglobulinę, żeby właśnie zapobiec powstaniu tych przeciwciał.
 
reklama
POMOZCIE!!!
bylam u lekarza i jestem zalamana po tej wizycie,ale nie chce sie wdawac w szczegoly.
powiedzciue czy jezeli chodzi sie panstwowo to badania takie jak:toxoplazmoza,cytomegalia i grupa samemu sie robi i placa.3 lata temu jak bylam w ciazy to wszystkie mialam robione za darmo przez lekarza.teraz jestem w innej przychodni i kazala mi to samej zrobic i wydarla sie,ze jeszcze sobie nie zrobilam???!!!!!!!!!!!

Nie rozumiem. Jeżeli miałaś ustaloną grupę krwi to przecież to jest na całe życie:-) Jeżeli masz przeciwciała na tokso to też nie trzeba:-) Ja cytomegalie sobie podarowałam - nie ma na to lekarstwa i można chorować kilka razy w życiu. Lekarka sie wydarła - bo chodzi jej o pieniądze za badania pewnie dla przychodni. Nie warto sie przejmować idiotami.


U nas ok. Tylko humoru nie mam:angry: W piątek mam w wizyte. POZDRAWIAM
 
Do góry