reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

dziewuszki...najwazniejsze OBY ZDROWE!!! :)
Ja w sumie jak nie byłam w ciazy, to obsesyjnie chciałam dziewczynke...warkoczyki, kucyczki, sukienusie...normalnie sniły mi sie po nocach...
A teraz? w sumie mi przeszło. Codziennie zastanawiam sie czy moja dzidzia zyje w brzuszku...i dlatego obojetnie co sie urodzi...oby zdrowe :D

Ale tez słyszałam,ze dziewczynki zabieraja urode. Chociaz 2 moje znajome okropnie wygladały w ciazy...i urodziły chlopców...Ciezko stwierdzic jak to jest.

W ogole smarujecie czyms brzuszki,zeby nie miec rozstepów?? ja zaczelam dzis stosowac oliwke...i mam nadzieje,ze unikne tych wstrętnych rozstępów :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hey dziewczeta.Ja mam dzis kompletnego lenia,moze przez ta pogode bo od samego rana lalo tak strasznie ze czesc ulic bylo pozalewanych.
Wyslalam juz do administratora liste nazamkniety.
Czytalam wczoraj ze byla tu jakas buza miedzy naszymi kolezankami.

Zosia ja mialam i mam tak jak piszesz.W pierwszej ciazy masakra syfy,syfy i jeszcze raz syfy.A teraz jak narazie odpukac ale nic nie ma.I ogolnie czuje sie inaczej niz przy poprzedniej ciazy.


Klejnot ja po szyciu krocza(a mialam je szyte na sali operacyjnej pod znieczuleniem tym czasowym)tez na poczatku(przez kilka dniu) czulam taki dyskomfort,ale jak wrocilam do domu to nie lezalam w lozku jak to robia niektore,bo byly szyte i przezywaja to jak mrowka okres,ale robilam w miare swoich sil wszytko i szwy zaczely mnie coraz mniej ciagnac i bolec.
To ze dziecko widzi swiatlo to jest prawda,ale chyba troche pozniej.Przez skore i lozysko przenika swiatlo,dlatego jest doradzane kobieta w ciazy zeby ubieraly cienkie bluzki i kolorowe.Dobrze to wplywa na samopoczucie dziecka.
Ja jabylam w ciazy to tak robilam jak tylko byla mozliwosc to wystalialam brzuszek na sloneczko:-D

Dorenka jakis rzeznik z tego lekarza.Nie mogli dac ci znieczulenia???Ja bez znieczulenia nie pozwolila bym se dotchnac.


Rozwinal sie temat coli:-D:-D:-DJa chwilami bez niej nie moge zyc.Pod koniec poprzedniej ciazy to pilam tylko cole,maz nienadanzal z kupnem nastepnych butelek:tak::tak:

Przyznam sie wam ze jak czytam niektore wasze historie to az wlosy deba staja.A niektorych lekarzy to bym pozbawilam wykonywania zawodu dorzywotnio.

Milego wieczorku i kolorowych snow.

 
Zapomnialam wam napisac cos do smiechu.Wczoraj bylam na zakupach i musiala kupic plyny pod prysznic i bylam tak zafascynowana kolorystyka i zapachami pewnych plynow ze je kupilam-az 3.Maz wieczorkiem poszedl sie kompac bierze pierwszy z brzegu plyn i krzyczy do mnie z lazienki ze te plyny nie chca sie pienic.Co sie okazalo nie kupilam plynow pod prysznic tylko odrzywke do wlosow:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:Ale bylam wsciekla.A maz sie ze mnie smial.
 
Naomi to się nazywa roztrzepanie ciążowe:-) hihi

SaaRaa ja też mam zamiar smarować brzuszek oliwka, żeby uniknąć rozstępów ale jak narazie nie ma jeszcze co smarować:baffled:

Kurcze jeszcze 17 dni do pierwszego USG strasznie mi się ciągnie ten czas i trochę się boję....
 
Agado słyszałam,ze im szybciej zacznie sie zmarowac, tym lepiej :D Dlatego ja zaczynam juz teraz...mimo,ze to dopiero 11 tydzien :D
Naomi widze,ze jestes tak samo roztrzepana jak ja ;)
Ania_g mozna Cie odwiedzic jutro w pracy? ;) bo akurat bede niedaleko :D Fajnie by było poznac na zywo kwietniowa mame :D
 
Ostatnia edycja:
Dla odmiany cos Wam smiesznego napisze. Wczoraj jak sie kolezanka dowiedziala ze jestem w ciazy to mowi zebym odslaniala brzuch bo dziecko sobie patrzy i sie oswaja ze swiatem. I twierdzila ze swoim narzeczonym ze dziecko widzi swiatlo i kontury ludzi. Nie wiem skad takie pomysly ludzie biora bo nawet jesli dziecko mialoby tak wyostrzony wzrok to i tak ze wzgledu na ulozenie ma oczy skierowane w przeciwnym kierunku do brzucha.:happy:


Hehe to mnie rozbawiłaś. Oczywiście nie na naszym etapie ciąży ale uwierz mi dzieci widzą. Wystarczy pod koniec ciąży przyłożyć latarkę do brzucha, aby sie o tym przekonać. I jeżeli dzidzia jest ciągle ułożona tak jak mówisz, nie można by było poznać płci i niemożliwe byłby boksy i kopniaki w brzuch:-)




U mnie dzisiaj ładna pogoda. Ogarnę domek i może w końcu odważę sie wyjść.
MIŁEGO DNIA
 
zosia moja druga ciaza tez jest calkiem inna, ale z tego co widzez płcia to nie manic wspolnego niestety....

Naomi super anegdotka :-)


ja nie rodziłam siłami natury i teraz mam piertra czy wytrzymam jesli bede mogla takowy miec....nie wiem czy juz pisalam kolezanka moja jakis czas temu urodzila drugie dziecko sn a pierwsze przez cc stwierdzila ze roznica ogromna niebo a ziemia oczywiscie na plus dla naturalnego porodu...
 
Ostatnia edycja:
Agado słyszałam,ze im szybciej zacznie sie zmarowac, tym lepiej :D Dlatego ja zaczynam juz teraz...mimo,ze to dopiero 11 tydzien :D


Ja też słyszałam, że im wcześniej tym lepiej. Oliwka dla dzieci jest super - ja ją używam od zawsze. Smarujcie -moje drogie mamy-biusty, brzuchy, pupy i uda.
Z rzeczy typowo ciążowych to zauważyłam, że szczególnie polecana jest firma Mustela (mają kremy na rozstępy i specjalne do biustu) oraz podobno niezły jest krem Fissan (duuuużo tańszy niż seria Mustela). Tym drugim to głównie smaruję uda, pupę i brzucho. Próbki Musteli dostałam od ginekologa, więc też wcieram.

Pytałam w aptece i generalnie smarować można się od początku ciąży. Niektórzy uważają, że od końca 3 miesiąca. Jedno jest pewne: oliwką dla dzieci na pewno można zawsze:)
 
Czesc Dziewczynki:tak:

Ale mialam piekny sen dzisiaj....niezwiazany z ciaza, ale i tak piekny, bylam na wykopaliskach w Egipcie i spotkalamTutenchamona hihi ktory pokazal mi, gdzie schowal 30 tys zl;-)

Mnie czarne mysli omijaja szerokim lukiem, troche w zyciu juz przeszlam i w koncu nauczylam nie martwic sie na zapas - tylko spokoj moze nas uratowac:tak:zreszta, jak mawia moja mama, co ma byc to bedzie...na pewno przezywalabym, jesli cos poszloby nie tak, ale chwilowo ciesze sie ogromnie, ze jestem w ciazy. Gdyby tak naprawde sluchac wszystkich wokol, to balybysmy sie zajsc w ciaze...

Co do smarowania sie - kupilam sobie preparat zapobiegajacy rozstepom i zel do biustu z serii "Ja i Mama" z AA. Rozstepy na posladkach i tak mam, pamiatka po paralizu, ale chcialabym uniknac tych na brzuchu, przynajmniej troche....

Sloneczne buziaczki!!!:cool2:
 
reklama
witam wszystkie brzuchatki

ja dzisiaj w paskudnym stanie :-(wczoraj u kolezanki jadlam przysznego kurczaczka ale wieczorem po powrocie do domku jakos ciezko i niedobrze mi bylo wiec porozmawialam z wiadomo kim...no i nie pomoglo nic myslalam ze zoladek wypluje:baffled:wszystko mnie strasznie bolalo nawet przelyk jakos dziwie piekl :baffled:a do tego pozniej doszlo takie dziwne duszenie w mostku ..ehh...dzisiaj troszke lepiej ale zle samopoczucie nadl jest ..najbardziej zal mi mnalenstwa ze ms takie katusze skurczowe przechodzic podczas rozmow z kibelkiem :-(

wlasnie robie herbatke rumiankowa z cytrynka i miodkiem moze mi przejdzie w pierwszej ciazy pomagala


a co do rozstepow to ja nie mam na brzuchu nic.ani na udach ( sa tylko te na udach z przed ciazy ) i ani jednego wiecej...zato na piersiach mam :tak:ale nie sa widoczne i musze wam powiedziec ze ten smarowalam sie jak szalona na poczatku i moje inne kolezanki take nalogowe smarowaczki heheh tez i co nic nie pomoglo maja rozstepy
 
Do góry