reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :). Niestety wcześniej przed zajściem w ciąże nie brałam kwasu foliowego :(. Oby wszystko było dobrze. W najbliższym czasie wybiorę się do lekarza i się upewnię.
Jeszcze raz dzięki :)


---------------------
www.mamagadzet.eu
 
reklama
Lamotrygina może nieco zwiększać ryzyko występowania wad rozwojowych, dlatego lekarz zapisał dużą dawkę kwasu foliowego, który przed nimi chroni. Bierz koniecznie! Ja też stosowałam 5 mg, choć z innych powodów.
 
To nie jest strasznie dużo. To jest normalna dawka, którą zalecają ginekolodzy jeżeli coś się dzieje, czyli jest zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy z jakiegoś powodu (niektóre schorzenia) lub w przypadku stosowania pewnych leków. Normalnie w czasie ciąży stosuje się od 0,4- 0,8 mg.
 
Mój lekarz zwrócił mi przede wszystkim uwagę na uzupełnianie jodu. I wcale nie trzeba łykać tabletek ani żadnych suplementów. Ja np. piję wodę Ustroniankę z jodem i dzidziuś rozwija się prawidłowo :)
 
Ja właśnie na początku bym szczególnie zdecydowała się na przyjmowanie Femibionu Natal 1 mając na uwadze że szczególnie powinnam zatroszczyć się jeśli chodzi o suplementację folianami, a ten preparat ma metafolinę w postaci aktywnej która się wchłania od razu, co oszczędza zmartwień na ile dobrze wchłania się kwas foliowy.
 
reklama
Ja biorę omegamed optima od kilku dni. Lekarz mi przepisał na pierwszej wizycie. Trochę kosztuje (ok 40 zł), ale mam tam już kwas foliowy, jod i żelazo. Więc nie muszę kupować już żadnych dodatkowych suplementów. No i są kwasy omega-3 też. Podobno mają wpływ na prawidłowy rozwój umysłowy dziecka. W zasadzie to w środku są jakby dwie kapsułki, w sumie 60 sztuk,więc całkiem sporo i bierze się obie raz dziennie. W jednej są właśnie te witaminy, a w drugiej olej z alg z tymi kwasami omega-3 (DHA). Nie wiem jaka tam jest forma kwasu foliowego:/ Ale piję również pokrzywę i sok z buraka na krew, więc myslę, że to wszystko razem starczy:)
 
Do góry