reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

mówią ze do 12tc, ale i tak mysle ze dla spokojnej głowy lepiej zapytac swojego gina

wczoraj dopytałam gina i do 14tc i ja tak zamierzam brac!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Olimp Vita-Min plus mama, wcześniej Femibion classic... Zamiast specjalnych kapsułek z DHA dla ciężarnych stosuję najzwyklejszy preparat Omega 3.
 
Witajcie dziewczyny. Od kilku lat biorę lamotrix. Jestem w pierwszym trymeście ciąży. Lekarka powiedziała mi, że w takim razie powinnam brać większą dawkę kwasu foliowego.

Czy ktoś z Was bierze lamotrix i bierze większą dawkę kwasu foliowego?



------------------------
Gadżety dla nowoczesnych rodziców - mamaGadzet.eu
 
reklama
Ja biorę inne leki i na inną przypadłość- ale przy moich również nalezy brać zwiększoną dawke kwasu foliowego (normalna dawka to 0,4 mg) ja biorę 5 mg, zaczęłam 8 miesięcy przed zajściem w ciąże- biorę cały czas. Niektóre leki wpływają na wchłanianie sie kwasu foliowego- a jego niedobór wiadomo czym się może skończyć...dodatkowo niektóre leki wpływają na niedomykanie sie cewy nerwowej, rozszczep kręgosłupa itp.- czemu zapobiegać ma własnie kwas foliowy. Jesli lekarka sugeruje większą dawakę myślę ze wie co robi.
Skonsultowałbym tez z lekazem prowadzącym który przepisal ci lamotrix (neurolog??)
 
Do góry