reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
ja biore kwas foliowy,zelazo,oraz wapno.Podobno kwas foliowy powinno sie brac calą ciąże dlatego zdziwilam się odp innych osob ze biorą tylko do 3 miesiąca hm....
 
kwas foliowy znajduje się w róznych preparatach witaminowych.. suplementach.. wiec chyba nie ma konieczności oprócz zestawu witamin brac dodatkową porcję kwasu foliowego
 
"Co do foliku, niektorzy polecaja brac przez cala ciaze, niektorzy tylko do 3 m-ca, nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi."

Nie należy absolutnie brać foliku po 3 miesiącu + gotowe peparaty dla kobiet w ciąży. Chyba że sam kw. foliowy, chociaż to bez sensu bo po 3 miesiącu to już musztarda po obiedzie...Witaminy dla kobiet w ciąży zawsze mają kw.foliowy lub metafolinę (też kw.fol.tylko lepiej wchłanialny) i łączenie z folikiem ( czystym kwasem foliowym) to przedawkowanie.
Według aktualnych badań branie kwasu foliowego przez całą ciążę przyczynia się do rozwoju astmy u dzieci..
 
reklama
Ja do 3 miesiąca bralam folik, a później żadnych witamin bo mój gin nie jest za "chemią" tylko za naturalnym dostarczaniem do organizmu witamin. No i tak sobie "jadę na tym wózku" bez witamin i zbliżam się powoli do końca :-D
 
Do góry