reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Ja tez zazywam feminatal 800,oprócz tego magnez+witamina B i żelazo bo mam złą morfologię.Orientujecie się może czy można jeszcze przy tym zażywać tabletki na wypadanie włosów? Mam Belisse,która też zawiera kwas foliowy i inne witaminy,boje się,żeby nie przesadzić a włosy strasznie mi wypadają.
 
reklama
cześć dziewczyny. Jestem w 13tc. Trochę przed ciąża i do 12 tygodnia brałam kwas foliow, a także od 6tc. sporadycznie prenatal classic. Nie wiem czy zacząć brać jakieś witaminy. Podobno wyniki mam dobre i lekarz nic nie zalecił. Proszę poradźcie co robić. Pozdrawiam
 
Ja do 10 tygodnia brałam sam kras foliowy a potem Feminatal N.
Teraz od 2 tygodni nie biorę nic, stwierdziłam że nie warto się tak faszerować witaminami, wyniki mam dobre. Jem też w miarę w porządku więc będzie dobrze ;)

Też mam dobre wyniki i jem duzo owoców, warzyw i mięsa wiec lekarz stwierdził, że nie warto ładować chemii do organizmu, bo zarówno niedobór witamin jak ich nadmiar szkodzi więc skoro wyniki są ok to po co się faszerować :-) A dobrze będzie na pewno, damy radę :-D

cześć dziewczyny. Jestem w 13tc. Trochę przed ciąża i do 12 tygodnia brałam kwas foliow, a także od 6tc. sporadycznie prenatal classic. Nie wiem czy zacząć brać jakieś witaminy. Podobno wyniki mam dobre i lekarz nic nie zalecił. Proszę poradźcie co robić. Pozdrawiam

Sama na własną rękę nic nie bierz, bo tak jak pisałam wyżej mi lekarz powiedział że skoro wyniki są w normie i niczego w organiźmie nie brakuje to się nie powinno zalecać witamin bo ich nadmiar też może szkodzić. A jak masz wątpliwości to zapytaj dla własngo spokoju na następnej wizycie o wiatminki :-)
 
ja też brałam feminatal i materne, na zmianę. Oprócz tego musiałam od chyba 6. tygodnia zażywać żelazo, bo mi strasznie spadło.
 
Ja w pierwszej i obecnej ciąży wybrałam witaminy Prenatal, a teraz pod sam koniec ciąży używam Prenatal DHA.
 
Otrzymałam od swojego lekarza nowe witaminy pharmaton matruelle, po poprzednich - feminatal n, czułam się koszmarnie. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z matruelle? Aż się boję, że po nich znów dostanę jakiś dolegliwości...
 
Lekarz przepisał mi Feminatal 800, kwas foliowy i dodatkowo magnez (bolał mnie brzuch).
 
reklama
chyba od tego sa moderatorzy aby watki łaczyc badz usuwac jesli juz sa takie same.. szkoda ze tutaj ciagle balagan jest w praktycznie kazdym podforum po kilka tych samych watkow... czasem nie zauwazam ze tutaj w ogole moderatorzy pracuja
 
Do góry