reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
Nie wolno brac zadnych witamin bez wiedzy lekarza!!!!!!! Niektore witaminy jak A w wiekszej dawce moga tylko zaszkodzic dziecku, a nie pomoc! Jedyne co mozna brac bez konsultacji w 1 trymestrze a nawet powinno to kwas foliowy 400mg na 1 dzien. jesli macie problem z wynikami to nic innego jak diete trzeba zmienic. Po rozpoczeciu drugiego trymestru lekarz dopiero zaproponowal mi feminatal, ktory polecam, choc jest troche drogi.
Na poczatku 3 tr. mialam znow badania krwi i lekarka az uwierzyc nie chciala, bo zawsze brakuje zelaza przyszlym mama, a ja mialam wiekszy poziom niz przecietny. Od poczatku ciazy mialam dobre wyniki ze teraz juz w ostatnich tyg, przestali mnie kluc i cale szczescie bo nienawidze tego!!
 
jestem w 33 tyg.ciazy i przyznam ze nie biore zadnych sztucznych witamin.oczywiscie zapytalam lekarza czy powinnam brac dodatkowe witaminy ale lekarz uznal ze jesli ciaza przebiega bez zadnych komplikacji,dziecko rozwija sie prawidlowo i ja sama czuje sie dobrze to nie powinnam niczego zmieniac.tak tez robie.
 
ja bralam folik a pozniej caly czas prenatal ten w kapsulkach 2 x 1 bo mialam zgage a tam byl imbir i mi pomagalo
zdjcie004ib5.jpg




 
A ja brałam folik do 4-go miesiąca, a teraz feminatal mam brać już do końca ciąży. I mam bardzo dobre wyniki badań choć nie wiem czy to dzięki witaminom. Myślę, że to zależy od organizmu i diety oczywiście
 
Jeżeli istnieje tka mozliwość dobrze by było brać wcześniej kwas foliowy ale podczas ciazy kazda z nas pewnie dostała zalecenia by brać kwas foliowy w ilości jesdna kapsułka na dzień ja dodatkowo tez brałam feminatal n ale to wszystko pod oka lekarza nic na własna ręke.
 
reklama
Ja też brałam folik i feminatal a po urodzeniu przestałam brać witaminy ale muszę zacząć bo strasznie mi włosy wypadają jeszcze trochę i będę łysa.
 
Do góry