reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

odkąd wiem że jestem w ciązy biorę Prenatal najpierw classic, w ostatnim trymestrze prenatal DHA, tydzień temu odstawiłam, wyniki wyszły za dobrze magnez potas żelazo wszystko przekroczone, a oprócz witamin które sama brałam mój mąż terroryzuję mnie zdrową żywnością
najlepiej zrobić badania może nie są potrzebne aż takie ilości witamin
 
reklama
Ja również do 4 miesiąca miałam brać tylko kwas foliowy. Wcześniej brałam Prenatal ale gin powiedział że za wcześnie i z tego też dokuczały mi mdłości. Po prostu dzidzia taka mała nie potrzebowała jeszcze tyle witamin.Tak wiec od 4 miesiąca jadę na Prenatalu :D. Wiadomo że istnieje coś takiego jak hiperwitaminoza czy też nadmiar niektórych minerałów czy witamin może zaszkodzić. Sądzę jednak że w ciąży powinno sie zażywać zestaw witamin, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju dzidziulki..
 
z pierwszą ciążą żle znosiłam witaminy, przetestowałam wszystko od materny, przez prenatal, elewit i falvit a skończyłam na supradynie rozpuszczalnym + folic
teraz jest lepiej bo od początku do końca 4 tylko 2 foliciki a teraz dołączyłam falvit i jest ok zadnym mdłości i wymiotow a gin powiedział ze przy poprzedniej ciąży właśnie witaminy powodowały mdłości aż do 7 miesiąca. A słyszałyście o tym ze jest teoria że przez to że babki biora witaminy w ciąży rodzą się za duże dzieci tzn. powyżej 4 kilo?
 
Hejka.
Ja zaczęłam brać Folik jeszcze przed ciążą. W 8 tygodniu lekarz przepisał mi FalvitN ale ponieważ mam chore nerki musieliśmy odstawić po 3 tygodniach. Jestem w 22 i od tygodnia dostałam żelazo bo hemoglobina mi spadła. Gin stwierdził, że jak widać sztuczne witaminy nie są wcale konieczne. Dodam, że wcale niestosuję jakiś specjalnych diet (ale ja zawsze byłam obrzarciuchem:-))
 
Ja biore prenatal complex, ale mnie jedna gin jeszcze faszerowałą dodatkowo zelazem i kwasem foliowym, ale wydaje mi sie niepotrzebnie, nie mam niedoborów zelaza a ni hemoglobiny obnizonej a w prenatalu jest przeciez 200% dziennego zapotrzebowania na kwas foliowy. czasem lekarze przesadzają, ale wydaje mi sie ze te 4 kg dzieci to chyba po prostu ogólny dobrobyt i dobra opieka i brak głodó na przednówku...jak przed wojną :)
 
Hej do 4 miesiąca - folic - a teraz co drugi dzień witaminki Feminatal :-) w sumie skoro normalnie jem to dostarczam małej wszystkiego czego potrzebuje, stąd chyba biorę witaminki co drugi dzień - teraz możemy w jedzeniu pełno witaminek nazbierać - choć i łatwiej o przeziębienie...
 
reklama
Witaminy są niezbędne w ciąży, dziecko zabiera matce to co najwartościowsze i np w moim przypadku mi brakowało wiecznie witamin co widziałam po moich wynikach badań... Dlatego nie tylko ogólny zestaw witamin biorę, ale i dodatkowe czyli żelazo, zwiekszony Folik, magnez...
Pozdrawiam Czarna:)
 
Do góry