reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Oli ma od 3 dni kolki... :-(
Dostaje Bobotic i tak do 14 płacze , usypia , płacze ....

A teraz po spacerku od 16 śpi już 4 h tak wymęczona.

Ona ma teraz półtora miesiąca ale zaryzykowałam i podałam jej do mleka małą łyżeczkę soku z jabłek i dzisiaj rano kupa sam zrobiona bez mojej pomocy ;-)
Dzisiaj też już dostała taka łyżeczkę i wierzę , że nadal pomoże.

Którejś z koleżanek lekarz zalecił taki sposób na zatwardzenia ale mąż także po probiotyki pojechał gdyby okazało się , że nie można jej dawać nawet takiej ilości soku.
Zapytam pediatry.
 
reklama
hej dziewczyny mam maly problem z moja córcia..robiła kupke jak narazie 2 razy ale bardzo zadka wrecz wodnista zjadla rano kaszke ale zwróciła połowe potem dałam jej delikatną jajeczniczke na masełku to było wszytko dobrze potem dostała obiadek cały zwróciła własnie zrobiła 3 kupke prawie sama woda jak narazie nie wymiotuje daje jej duzo pic ale jak jeszcze raz zrobi to jade na pogotowie..Co moge jej dac aby ta biegunka minela?w aptece dali ma taki proszek do rozpuszania ale nie chce go pic:no:
 
Po pierwsze ile Twoja corcia ma lat ? moze cos Jej zaszkodzilo to co Jej dalas do jedzenia i siedzi Jej na zoladku :sorry2: moze to tez zalezec od tego co Jej dajesz do picia a ten proszek dodawaj do picia !! moim zdaniem poczekaj do poniedzialku , jezeli bedzie dalej robila takie kupki to wtedy pojedz do lekarza !!

Mojej Ali pomogly banany :tak:
 
aguniu moim zdaniem to rota wirus. Moja córcia miała to samo. Leci górą i dołem. Udaj się do szpitala,dadzą Ci recptę na kroplóweczki,a poza tym na pewno Malutka jest już odwodniona,więc nie zwlekaj tylko jedź.
 
ojej a czy to grozne?teraz jak narazie nie ma kupki i też nie wiymiotuje spi spokojnie ale dziekuje pojade napewno lepiej chuchac na zimne
 
Owszem jest. Nicole miała 2 miesiące i wylądowaliśmy w szpitalu z tym oraz z innymi chorobami,ale od rota była strasznie odwodniona.

Biegunka

O wystąpieniu biegunki mówimy wtedy, gdy maluch oddaje ponad trzy duże, wodniste stolce w ciągu 12 godzin (nie dotyczy to noworodków i niemowląt karmionych piersią- u takich dzieci objawem jest wyraźnie zwiększenie się ilość stolców i pogorszona ich konsystencja). Również zawiertość śladów krwi lub ropy jest sygnałem do niepokoju. Biegunki są bardzo groźne dla dzieci, szczególnie dla niemowląt, ponieważ powodują szybkie odwodnienie organizmu, co prowadzi do utraty soli mineralnych, zagęszczenia krwi, z kolei mogącej spowodować niedokrwienie mózgu, nerek czy wątroby.
Choroba może być spowodowana przyczynynami infekcyjnymi dotyczącymi przewodu pokarmowego (czerwonka bakteryjna, dur brzuszny, salmonelloza, biegunki rotawirusowe, lamblioza), czy też innych narządów i układów (w przebiegu zapalenia ucha środkowego, ostrego zapalenia dróg moczowych itd.). Może być wywołana czynnikami alergicznymi czy nietolerancją niektórych składników pokarmowych (np. alergia na mleko krowie), chorobami wrodzonymi, np. celiakia, zaburzeniami regulacji hormonalnej i nerwowej. Nie należy też zapominać o tym, iż biegunka może pojawić się w wypadku przekarmiania dziecka, stosowania diety niedoborowej lub może być efektem dysbakteriozy lub grzybicy będącej powikłaniem stosowania niektórych leków,np. antybiotyków.
 
marzycielka ja z moją córeczką miałam identyczny problem,kupka była rzadka ale córcia nie mogła jej zrobić sama tylko z moją pomocą , potafiła 3-4 dni nie robić i bolał ją brzuszek.Problem się rozwiązał jak zmieniłam Bebilon na Nan. Spróbuj zmienić mleko.
 
Słuchajcie od dwóch dni mój synek strasznie się pręży, popłakuje i stęka przy robieniu kupki- robi sie aż cały czerwony. Ciężko mu idzie to wypróznianie, podaje mu wtedy plantex, ale nie widze różnicy tym bardziej, że można go podawac tylko raz dziennie. Dziś był tak niespokojny, że wyrpóbowałam metodę termometra w pupkę i wypróznił się, pózniej po godzince znów, a potem jeszcze raz i w dalszym ciągu z oporem. Kupa jest normalna. Karmię piersia i butelką, a z jedzeniem bardzo uważam. Co to może być, ? jak mu pomóc? Prosze o rady.
 
reklama
Sandra87 spróbuj podawać synkowi herbatki koperkową i rumiankową. Koper reguluje trawienie a rumianek delikatnie rozwalnia. Może to pomoże. Nie stosuj termometra tak często bo mały potem może mieć jeszcze większe problemy ze zrobieniem kupy (tak mi powiedziała położna). Termometr to dobra metoda ale tylko od czasu do czasu.
 
Do góry