reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Cześć Tamu tu znajdziesz troszkę na temat zatwardzeń u Maluszków https://www.babyboom.pl/forum2/index.php/topic,3339.0.html
U nas to też był duży problem, Kacperek dostawał nawet taki syropek przeczyszczający ale on i tak niedużo pomagał. Najlepsze były czopki glicerynowe (w aptece bez recepty ale lepiej wcześniej poradzić się lekarza) i podtrzymywanie gdy próbował robić kupkę. Na szczęscie niedawno wszystko się unormowało, narazie (puk, puk, by nie zapeszyć ;D ) wszystko jest w porządku! Trzymaj się dzielnie a napewno będzie dobrze :) :) :)
 
reklama
Moj Kuba dokladnie mial taki sam problem jak skonczyl 6 tygodni to zaczal robic kupki bardzo rzadko raz na tydzien a nawet i dluzej. Ale jak juz zrobil to byla nie byla twarda.
Mysle ze przyczyna sa jednak kolki a dokladniej wzdecia jak jest kolka to dziecko bardzo placze. Moj Kuba tez byl niespkojny w dzien nie mogl na dluzej zasnac dokladnie tak samo jak twoj szkrab. Przeszlo mu jak skonczyl 3 miesiace podawalam mu infacol. Trochu pomagalo.
Pozdrowienia Kaska 
 
U dzieci karmionych piersią zaparcia występują niezwykle rzadko, a częstotliwość kupek może być rozmaita - od kilku dziennie do jednej na tydzień - 10 dni. Może niepotrzebnie się stresujesz, bo Twój maluszek należy do tych dzieci, które robią kupki bardzo rzadko (jaka to oszczędność!).
   Podawanie czopków najlepiej skonsultować z lekarzem, bo może się okazać, że właśnie przez czopki jelita się rozleniwiają. Podobno pomaga robienie rowerka nóżkami dziecka, to pobudza jelita do pracy.
   Na pocieszenie dodam, że mój synuś, póki był karmiony tylko piersią robił kupki bardzo nieregularnie. Było 7 kupek dziennie lub jedna na 5 dni. Też się niepokoiłam, ale pediatra powiedział mi, że tak może być i jeśli nie widać, że dziecko próbuje przeć, napina się, stęka, płacze, a kupka nie wychodzi, to żeby sie  nie martwić.
 
Nasza mała też początkowo bardzo się męczyła z kupką - pręzyła, spinała, płakała i w ogóle. Zaczęłam podawać rano i wieczorem herbatkę ułatwiającą trawienie, a oprócz tego gimnastykowałam ją, co pomaga przy wzdęciach. A mianowicie zginałam lewą rączkę i łokciem dotykałam zgiętego prawego kolanka i na odwrót prawy łokietek - lewe kolanko. Pierdziała, aż miło było posłuchać...!
 
u dzieci tak bywa. moja mała strzela jedna kupe na 7-8 dni. wczesniej pomagalam jej termometrem tak co 3-4 dni (jak widzialam, ze sie meczy), ale lekarka powiedziala, zeby jej od takiej pomocy nie uzalezniac. no i przeczekalam ja, ale bez pomocy kupkuje baaardzo rzadko. Ostatnio poszło jej łatwiej, jak dałam jej obrane jabłko do zabawy - ssała je i skrobała dziąsełkami. Kupa pojawiła się po 2 dniach takiej zabawy (jabłko dziennie).
Twoje maleństwo, Tamu, jest chyba jednak za małe na takie eksperymenty. Może lekarz zaleciłby mu preparat z naturalną florą bakterii jelitowych?
 
dziękuje za wszystkie odpowiedz
tez próbuje codziennie podawać mu herbatki ale nie zawsze chce je pic  zresztą aby je wypił musze poświecić dwa karmienia na rzecz herbatek czasami sie zastanawiam czy to słuszne
stosowanie czopków konsultowałam z lekarzem powiedziała ze jeżeli mały nie załatwi sie w ciągu trzech dni czopek ńie do końca stosuje sie do tych instrukcji bo uważam ze to za czesto Zresztą stwierdziłam ze wsztrzymam sie z taka ingerencją w kwestie fizjologiczne ;) będę czekac
Nadodatek dzisiaj dorwało mnie przeziębienie mam nadzieje ze nie zarażę filipka
no i jeszcze jutro mam zaległy egzamin czeka mnie noc nauki a brzdąc ciągle marudzi :-[
Ok wystarczy tego marudzenia
pozdrawiam Marta
 
a co oznacza zielona lekko zbita kupka? jakby moja córcia się trawy najadła.
ale chyba brzuszek ją nie boli bo radosna jest.
poradźcie.
 
Mały czasami też robi taki kupki raz dziennie, pozostełe są ok, żółte lub pomarańczowe od marchewki. Zauważyłam, że jak piję kawe z mlekiem to robi zielone, czyżby nie odpowiadała mu kawa lub nabiał????
 
Dziewczyny moja Julka ma biegunkę ledwo z pieluchami nadążam.... i nie wiem od czego...
I małej mi szkoda bo widzę że brzuszek ją boli...
Poradzcie jak jej pomóc, czy mogę da jej np. wegiel, bo na ulotce npisane jest ze dzieciom sie podaje tylko nie napisali od ilu lat czy miesięcy...
a może mogę dacjej np. miętę do picia... pomóżcie mi proszę...
 
reklama
Kochana jak moja Julia miala biegunke to zrobilam jej do picia kompot z jagod.Taki nie za mocny, rozcienczony woda.I pila go kilka razy dziennie i przeszlo.Ja tez nie wiem od czego to bylo.Lekarz powiedzial ze zabki.Moze mial racje nie wiem?Bo wtedy az 4 na raz jej szly wiec moze to byl powod.Ale jesli niunce twojej nie przejdzie to radzilabym udac sie do lekarza.

Pozdrawiam :)
 
Do góry