reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Kobietki, ja krople Espumisan kupiłąm dla siebie i po porodzie łykałam codziennie po dwie do obiadku- mała dostawała to w mleczku i nie miewała zaparć, ani wdęć, ani koleczek. polecam - może Waszym maluszkom też będzie lżej :)
 
reklama
Moja 8-mio miesięczna córka też czasami ma problemy ze zrobieniem kupki i dość często pręży się i robi się cała czerwona. Dziś pediatra powiedziała mi, żeby dawać jej przez conajmniej tydzień czasu codziennie jeden zagęszczony soczek 125 ml z dodatkiem jabłka i że wtedy wszystko powinno się uregulować. Od jutra próbuję i dam znać czy są jakieś efekty.
 
Moja córcia robi kupki co 2-3 dni, ale pediatra powiedziała nam, że to normalne, dzieci które są na piersi mogą robić kupki nawet co 7 dni! Z tym, że kupki są normalne jajecznicowane a nie zbite. Profilaktycznie stosujemy syropek Debridat, wcześniej też dawałam Lakcid. Na kolki i wzdęcia stosowałyśmy Infacol, ale córcia go nie reflektowała (chyba jej nie smakował) a teraz podaje kropelki Bobotic o smaku malinowym i podpasowały jej w 100% a i kolki zniknęły :) Ja łykam Espumisan po 2 tabletki 3 razy dziennie i do tego też Debridat w tabletkach.
 
tak a propos "wentylka" - lekarka powiedziała mi, że można go kupić w sklepach z zaopatrzeniem medycznym i nie powinno się używać termometru bo to jest niebezpieczne (zwłaszcza jak dziecko się napina) pozdrawiam
 
Cześc dziewczyny! U mnie było dokładnie tak samo. Z tą rónicą, że przez dziesięć dni moja cócia mogła sięnie wyprózniać. synuś też mial co dziesięć dni, ale cierpial tylko przez póld dnia przed zrobieniem. wydaje i się, że naskuteczniejsza jest tu cierpliwość - jeżeli dziecku oczywiście coś nie dolega, co należy natychmiast leczyć - obydowje wyrośli z tego jak głównym pokarmem przestało być mamusine mleczko. Córci - teściowa pielęgniarka - pomagaliśmy cewnikiem. Efekt był natychmiastowy bąki i ogromna kupa. Sczęście bylo tylko przez kilka godzin i potem od nowa stękanie i narzekanie. Przy czopkach i cewniku trzeba uważać, żeby nie stało się to dla dziecka normą, bo z tego sięnie wyrasta i niestety niełatwo jest naklonić do samodzielnej pracy. Tak więć drogie mamuśki jeszcze raz cierpliwośći!!!1
 
dziewczyny tez mam problem z kupkami mojego maluszka jedyny sposob na niego to termometr, ale mam jeszcze inny problem moj maly jak purta to tak nasmrodzi, ze szok  czy to jest normalne????????? dodam jeszcze ze jest na cycu.
 
Paskudny zapaszek wynika podobno z tego, że kupka za dlugo w jelitach była i fermentuje tam.
U nas na zaparcia nic nie pomagało. Mialo się uregulować wszystko jak skończy 3 miesiące tymczasem Majka skończyła 5 i dalej kupka tylko po czopkach się pojawiała. Moja dieta nie miała na to wplywu.
Ponieważ wracam do pracy :( zaczęłam jej podawać Nuramigen raz dziennie czyli hydrolizat mleka (śmierdzi i smakuje ohydnie), takie specjalne mleko dla dzieci z alergią pokarmową. Raz dziennie daję jej też 60 ml soku przecierowego (ma błonnik). Po tygodniu unormowalo się!!! Raz dziennie kupka jest.
W domu radość:)
 
reklama
Witam wszystkie mamy. Sama jestem swiezo upeczona mamą 3 miesięcznego brzdąca. Mam problem ,a raczej on ma natury fizjologicznej. Nie robi kupki.Przez ostatni miesiac zrobił tylko 2 razy samodzielnie kupe.Reszta razów to efekt czopków. Nie wiem co robic Podaje mu herbatki dostaje lacidofil na poprawe flory bakteryjnej masuje i klade na brzuszku a tu ciagle nic. Jak długo taki maluch moze nie oprózniac jelitek ( aha karmie piersia) Caly czas jejst niespokojny steka kurczy nozki prezy sie nie moze przez to w dzien spac Wszyscy mowia ze to po prostu kolka ale ja mam wrazenie ze gdyby normalne robił kupke nie mial by tych dolegliwosc Prosze bardzo o jakies rade jest mi go zal i sama sie tez psychicznie wykanczam Przez ostatnie dni jestem umeczona płaczliwa matka w depresji Dziekuje za pomoc
pozdrawiam
marta
 
Do góry