reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Dziecka na piersi nie przepaja się woda , jeśli już bardzo chcesz ją podać to daj łyżkę letniej rano - powinno pomóc .
Poza tym możesz robić dziecku takie żabki nóżkami , zginasz nóżki i leciutko przyciskasz do brzuszka . I ćwiczycie tak , masowac leciutko brzuszek
Możesz też podac Gripe water - woda koperkowa łyżeczkę kilka razy dziennie ew. plantex - ale mój synek nie chciał go pić;-) mama tez może pić herbatke koperkowa , albo jest taka na trawienie dla dzieciaczków
termometr to nie jest wyjście i raczej nie powinno go się stosowac .
No i dieta mamy karmiacej - rzeczy bogate w błonnik :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
jarek, pewnie ten problem z kupkami pojawił się niedawno? U nas też nagle prawie z dnia na dzień synek zaczął robić kupkę raz na tydzień. Jest to wynik zaniku siary w mleku, co ma miejsce około 6 tygodnia życia dziecka.
A ta kupka czy jest twarda? Bo zastanawia mnie to stękanie. Synek przeważnie zawsze nadyma się i stęka nieważne, czy kupka twarda czy nie.
Żonie, skoro karmi, polecam dobre powidła śliwkowe, naprawdę działają lekko przeczyszczająco. Jak synek robił kupki co kilka dni, to wykluczałam czekoladę, jadłam powidła i piłam sporo soku jabłkowego i przeważnie to pomagało. Aha, ważne, żeby obserwować, czy dziecko puszcza bączki, jak tak rzadko się wypróżnia, zresztą przeważnie czuć to doskonale, bo różami nie pachną ;-)
 
polecam surowe jabłka zamiast soku kupnego:) a co do przepajania wodą to aniam ma racje nie chodzi tu o litry wody tylko kilka łyżek dziennie, aczkolwiek nie polecam tych plantexów itp, to są często dosładzane rzeczy, a po co dawać?? Ułoży się i kupka:)
 
jezeli nie marudzi i nie ma twardego brzuszka wszystko jest ok. dzieci karmione piersia moge nie robic kupy kilka dni. więc nie ma sie czym martwic. Pozdrawiam
 
podobno dziecko może nie robic kupki na piersi nawet do tygodnia ponieważ organizm przetwarza praktycznie wszystko w energię jeżeli przy tym nie marudzi i nie boli je brzuszek to wszystko jest ok mój syn tez bardzo stękał jak robił kupkę i do tej pory steka czasem az czerwony sie robi
 
Przeczytaj sobie cały wątek! Ale jeżeli stęka, tonie zawsze oznacza że z trudem. Mój syn jak się urodził to robił co karmienie kupę i na sali poporodowej tylko jego było słychać. Musisz też zobaczyć jaki jest stolec jeżeli rzadki to nie ma problemu. Ważne też jest co je mama karmiąca. pOWINNA MIEĆ DIETĘ. Tak jak koleżanki piszą można uzyć ale nie w nadmiarze czopek glicerynowy, lub koniec termometra (TYLKO DELIKATNIE I NIE ZA GŁĘBOKO, PODRAŻNIĆ PUPKĘ I POWNNNO RUSZYĆ MALCA.) POZDRAWIAMY
 
Mój Maluch też miał i do teraz miewa czasami zaparcia,Ja mu daje labłuszko ze śliwką GERBERA do południa,na wieczór kaszkę Sinlac po której też mu się lżej kupkę robi a jeśli widzę że zaparcia są naprawdę dokuczliwe i nic nie pomaga to daje jedną dawkę laktulozy i stolec jest dużo luźniejszy.U mojego maleństwa zaparcia są zazwyczaj od marchewki,bynajmniej narazie gdyż dopiero powoli wprowadzam mu nowe jedzonka bo karmię piersią:-))Pozdrawiam i życzę powodzonka gdyż to jest okropne!!
 
Aha i oczywiście dopajam tyle że Bartek nie lubi wody,pluje nią więc daje mu soczki jabłkowe z jakimś dodatkiem lub bez Gerbera:-))
 
reklama
jestem dumna bo Oli od półtora tygodnia sama robi kupkę lub dwie co 2- 3 dni :-)

Nic nie zmienialiśmy sama zaczęła:-):-):-)
 
Do góry