reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki-temat rzeka

Witam
Mam ogromny problem.
Moj synek od urodzenia ma problem natury kupkowej.
Bardzo rzadko udaje mu sie zrobic kupke... do tej pory (a ma juz 3 miesiace) zrobil ich okolo 7-10.... w miedzy czasie zdarzalo mu sie miec troszke kupci miedzy posladkami....
KUpka- jesli juz sie zdarza ma konsystencje normalnej kupci niemowlaka... tzw musztardka.
Na codzien niunio puszcza bardzo smierdzace baczki... do tego prezy sie okrutnie i napina ale niestety bez efektu :(

Czy ktoras z mam miala taki problem??


ps. synus karmiony piersia, dobrze przybiera i jest radosny.

Jeśli jest karmiony piersią, to z tego co kiedyś czytałam może robić kupki raz na tydzień, gdyż po prostu przyswaja on cały pokarm
 
reklama
ja przy biegunce rutynowo daje dziecku po pierwsze orsalit-przeszliśmy raz odwodnienie i kroplówki w szpitalu, więc tego obawiam się najbardziej.Później włączam Lactoral żeby wzmocnić nadwyrężoną florę jelit, następnie stosujemy lekką dietę.Choć dzieci przy takich objawach nie za bardzo chcą jeść. Jeśli już to robię marchwiankę, ryż, dojrzałe banany(zawierają pektyny). Ponoć na biegunkę dobrze działa wywar z suszonych jagód(z apteki). U nas wirusowe biegunki trwały maksymalnie do tygodnia+tydzień na normalizację(czyli lżejsze kupki-ale już nie biegunka)
 
niestety może być taka reakcja po szczepieniu-znam przypadki takich rekacji. Moja córka zwykle miała tylko gorączkę, ale córka koleżanki znosi szcepionki znacznie gorzej.Trzeba wtedy tylkoo podać coś przeciw-biegunkowego np. orsalit i lactoral i obserwować-jak objawy sie przedłużają to jednak wrócić do peditary żeby obejrzał dziecko.
 
Po szczepieniu może wystąpić gorączka, biegunka, opuchlizna w miejscu wkłucia itd. Objawy trzeba łagodzić ale jeżeli się nasilają albo trudno je opanować trzeba się zgłosić do lekarza. Dobrze że u Ciebie już się poprawiło:) Na szczęście moja Nikola po szczepieniach była tylko marudna, raz zapuchło jej miejsce wkłucia ale okłady z altacetu szybko pomogły:)
 
Julka super znosi szczepienia, mamy chyba dużo szczęścia. Dzieci moich koleżanek zawsze jakieś biegunki, opuchlizny, zaczerwienienia, senność i marudzenie, po szczepieniu w 14 mcu wysypka itp. A Julcia na szczęście nic. Ale to może ma po mnie bo ja zawsze super tolerowałam szczepienia. W szkole pamiętam koleżanki musiały mieć następne wkłucia w ramie a u mnie już w przedramie się przyjmowały szczepionki, ale nie wiem czy to ma związek , pewnie nie :D
 
Hej, Nikola od paru dni ma problem ze zrobieniem kupy, do tej pory wszystko było super, robiła 3 całkiem spore kupki dziennie a teraz praktycznie 0... Ewentualnie jedna, bardzo malutka i gęsta... Nie wprowadzałam jej niczego nowego, je i pije tak jak piła ale praktycznie co jakiś czas strasznie się spina i ciśnie jakby chciała zrobić kupę... Ale jej nie wychodzi:( Wczoraj dałam jej probiotyk to zrobiła 2 kupy ale dzisiaj znowu praktycznie nic, nic poza tym się z nią nie dzieje... Daje jej jak najwięcej picia ale to nie pomaga:( Co mogę jej podać aby trochę pomoc? Czopki odpadają... Nie chce aby potem znowu miała problemy... A może to nic takiego? Pomocy:(
 
reklama
Sliwka suszona powinna zalatwic problem. Mozna je bez problemu kupic w sloiczkach. Jesli nie, to ze dwie suszone sliwki gotujesz w niewielkiej ilosci wody, az sie zrobi papka i tak dajesz malenstwu. Sok z suszonej sliwki dziala jeszcze mocniej. Jesli masz mrozone sliwki mozesz je uprazyc z jabluszkiem i podawac jako deserek. Kolejnym swietnym sposobem na zaparcia jest jogurt. Nie zadne tam paskudztwo z gerbera czy hippa, ale prawdziwy jogurt naturalny bez cukru. Jesli dla Malej za kwasny, mozesz zmieszac z jakimis owockami.
 
Do góry