reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kuchnia malucha & Przepisy kulinarne mam

reklama
My tak tylko marzymy sobie...a może któraś zna jakiś fajny przepis na coś dobrego? Hyyy???Zwłaszcza , że święta idą...
To ja pierwsza ( bo mnie tak jakoś ochota naleciała):-)

Strucla Makowa (2 placki)
  • 50 dag mąki
  • 5 dag drożdży
  • 3/4 szkl. mleka
  • 10 dag masła
  • 10 dag cukru
  • op. cukru waniliowego
  • 4 żółtka
  • skórka z cytryny
  • sól
nadzienie:
  • 40 dag maku
  • 20 dag cukru
  • 5 dag masła
  • 2-3 łyżki miodu
  • 20 dag bakalii
  • 2 jajka
Drożdże rozrobić w ciepłym mleku z łyżką cukru i kilkoma łyżkami mąki.Rozczyn odstawić w ciepłe miejsce.
Resztę mąki przesiać, dodać wyrośnięty rozczyn, żółtka utarte z cukrem i cukrem waniliowym, otartą skórkę z cytryny i szczypte soli.Wyrobić gładkie ciasto.Pod koniec wyrabiania wlać roztopione i ostudzone masło.Ciasto przykryć, odstawić do wyrośnięcia.
Mak opłukać, zalaż wrzątkiem, gotować na małym ogniu 30 min. Osączyć, zemleć 3 razy.Do zmielonego dodać cukier, żółtka, roztopione masło, miód, posiekane bakalie. Wszystko wymieszać . Na koniec dodać pianę ubita z białek.
Ciasto ponownie zagnieść, podzielić na 2 części.Każdą rozwałkować na prostokąt o grubości 1 cm, posmarować masą makową, zrolować, włożyć do foremek wysmarowanych masłem i odstawić do wyrośnięcia.
Piec 45 min w 180 stopniach. Po upieczeniu obsypać cukrem pudrem lub oblać lukrem.

SMACZNEGO!!!
 
Fajny przepis :-) Zrobię mężowi taką struclę, będzie w niebo wzięty ;-) Ja ostatnio szaleję z tartą marchewką...no po prostu kilogramami zjadam. Robotem ścieram nawet dwa kg i to starcza na 2 dni :-) do tego codziennie musi być po prostu kiwi! Słodyczy nie jem wiec odpada "ptasie", ale kiedyś sie jadło, oj tak, tak :-D ;-)
 
reklama
Do góry