reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia malucha & Przepisy kulinarne mam

u nas niestety ale takze jakis kryzys jedzeniowy :angry:.ja sama jakos weny na gotowanie nie mam, zoltka jeszcze nie dawalam jogurtow takze chociaz chyba czas najwyzszy.
Maja najchetniej by jadla tylko kaszki z butelki bo lyzeczka tez jest bleee:baffled:
 
reklama
nimfii nie wiem czy pisałaś, a ja przegapiłam, ale dlaczego królika nie dawać? czy poprostu lekarz nie powiedział nic o króliku, czy mówił żeby nie dawać bo coś? :-)
 
Nam pediatra zaleciła podać żółtko jak Karol skończy 7 miesiąc.
Jeszcze nie podawałam, może do następnej zupy dodam.

Ostatnio moje dziecię strajkuje wieczorem i odmawia kolacji. Wczoraj nie wypił nawet łyka kaszki:-( Dopiero jak przyśnie to dostaje mleko i tym sposobem mamy teraz od 20:00 do 06:00 dwa karmienia.
Postaram się dziś nakarmić go przed kąpielą, może zje.
 
Ja daję młodej żółtko do zupki co drugi dzień. Jej to odpowiada, bo jak ugotuję jej zupkę to mam na trzy dni. A tak, to jednego dnia chociaż smak odrobinę się zmieni. :-)
Dziś w ogóle miała rewolucję, bo zrobiłam jej osobno ziemniaka a osobno buraczka. Podawałam na zmianę :) bardzo jej smakowało i widać było, że trochę się dziwi, że co otwiera buźkę to ma inny smak. ;-):-D
 
a ja już nie wiem co mam Zuzi dać do jedzenia. Kaszka jest ok, ale tylko z butelki, same mleko też nie dobre, choć z łyżeczką kleiku wypija 3/4 porcji. Z zupek to zrezygnowałam na jakiś czas, bo jedzenie zaczyna od zamknięcia buzi :baffled: Myślałam, że to gardełko boli itd. ale dziś dałam jej jogurt naturalny z bananem, wtrząchneła wszystko i zaczęła marudzić, że za mało :dry: Nie wydaje mi się żeby to były fochy, bo na to jest za młoda jeszcze, z zębami też cisza - może dieta :-p:nerd: Tylko że w przeciwieństwie do Kalinowej babci, moja teściowa się nie odchudza, więc nie wiem z kim Zuza zaczeła :-D
 
Ostatnia edycja:
nimfii nie wiem czy pisałaś, a ja przegapiłam, ale dlaczego królika nie dawać? czy poprostu lekarz nie powiedział nic o króliku, czy mówił żeby nie dawać bo coś? :-)


nie powiedziala ze krolik jest zly :no: tylko ze kurczak, cielecinka i rybka wystarcza takiemu maluchowi :tak:

A propo królików.... u mnie na bazarze można je kupic u hodowycy, żywe albo martwe, a także spotkalam je kiedys w Carefour ale to bylo przed którymiś świetami wiec moze tak okazjonalnie wrzucili :tak:
i jeszcze... wczoraj znalazlam w sklepie sloiczek (nie pamietam producenta) w którym bylo samo miesko - zmielona cielecina, wiec byc moze jest tez taka wersja dla mieska z krolika


ardzesh ja sie przygotowuje do podania malemu osobnego ziemniaczka i buraczka :tak: tylko zastanawiam sie czy maly zje chetnie ziemniaka, bo on jest przeciez bez smaku :dry: burak przynajmniej jest slodki :-p
 
Ostatnia edycja:
W sobote wybieram sie po zakup blendera i zamierzam sama gotowac :tak:
Zobaczymy jak to wyjdzie w parniu :confused:
Licze na wasza pomoc ...:-)Ardzesh ty chyba mialas na poczatku maly problem z jedzonkiem wlasnej roboty? Jak jest teraz ok?

W Polsce dawalam Bobovite i gerbery ..kupilam tutaj Hippa i mala pluje nim caly czas ..ale na szczescie zaakceptowala Cow& Gate ...mi sie wydaje ze to jest odpowiednik Bobo vity pbg. , Miki a wy co podajecie?
 
reklama
ja żółtko dodaje do gotowanej zupki całe ,ale taką zupkę mam na 4 dni to jest w jednej porcji 1/4. Dzisiaj ma zupkę z dyni to bez żółtka tylko z zacierkami i mały cwaniak nauczył się ,ze te większe grudki wypluwa a resztę połyka.. Za przykładem martussy podaję małemu kaszkę i owoce ala danon fantazja oj smakuje i znika w mig pycha
 
Do góry