reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

kuchnia majowych cieżaróweczek ;-) (nasze zachciewajki i pomysly na obiady)

reklama
Ja jeśli chodzi o makarony, to mam w ciąży non-stop zachciankę na spaghetti bolognese - jutro też planuję zrobić, choć miałam w zeszłym tygodniu:-p
A dziś mielone z ziemniakami i marchewkową suróweczką :-)
 
No ja dzisiaj na obiad mialam kurczaka z warzywami w sosie smietankowo-ziołowym :tak:wlasnie z "pomysł na.." winiar. Ale robie tez wersje z sosem słodko-kwaśnym z knorra :tak: równie pyszne :tak:
 
jakos niedawno pisalyscie o zeberkach i przypomnialo mi sie wlasnie ze mam fajny przepis :)
2 kg żeberek pokroic na kawałki najlepiej po 1 – 2 kostkach.
2 cebule duże
1 słoiczek dżemu morelowego Łowicz (lub brzoskwiniowego)
1 koncentrat pomidorowy lub ostry ketchup
Mozna dodać ostrej pikantnej przyprawy lesli ktos lubi (ja obecnie nie ze wzgledu na zgage ;) )

Naczynie bez tłuszczu: układać warstwami, warstwa żeberek, posypać cebulką etc. Zakańczamy warstwą żeberek.

Na wierzch: słoik dżemu morelowego, ketchup, ewentualnie przyprawa przykryć i do piekarnika na 200 stopni – 1 – 1,5 godzi aż zmiękną.
Zrobi się fajny sosik wszystko smakuje b.d. roboty mało…. naprawde polecam, ja robie to bardzo czesto. zeberka najlepiej takie w paskach kupic, nie zadne trojkaty, ja najczesciej w piotrze i pawle kupuje
 
Czy któraś z Was trudzi się wypiekiem chleba w domu?
Koleżanka podsunęła mi fajną stronę, która jest dość interesująca i chyba choćby dla zabicia czasu spróbuję.
Chleb - przepisy, porady, książki
Może Wy macie jakieś rady dla nowicjusza???

Chyba sprawię sobie też garnek rzymski, w którym piecze się bez tłuszczu, a przecież przy karmieniu nasza dieta jest bardzo istotna.
 
Yyy...ja mam maszyne do pieczenia chleba,wiec chyba nie pomoge.Ale czasem robie buleczki wielosamokwe wlasnorecznie.Jutro podrzuce przepis.
 
Ja jak do tej pory piekłam chleb tylko z gotowej mieszanki. Rady mam dwie: po pierwsze- dobrze dobrać formę do pieczenia (najlepsza keksówka ale nie za długa), po drugie- kontrolować czas pieczenia- każdy piekarnik jest inny więc czas podany jest tak na prawdę orientacyjny. No a generalnie nic tak dobre nie smakuje jak świeżutki chlebek własnego wypieku z masełkiem.
 
reklama
Do góry